Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2014, 12:31   #1
puciol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2013
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Bagażnik bazowy - nie pasuje, czy to normalne ?

Witam
Posiadam Focusa 1.8TDCI rok 2008 kombi.
Ostatnio zakupiłem bagażnik bazowy w Norauto model KFX174, jest opisane że pasuje do mojego modelu niestety okazało się że nogi są za małe. Pojechałem wymienić ale Pan mówił że to normalne, dodatkowo pokazał mi THULE do focusa i były identycznej szerokości (czyli za małe). Trochę zgłupiałem i zostałem z bagażnikiem który na moje oko nie jest taki jaki być powienien.


Niestety nie mam obecnie czym zrobić zdjęcia ale postaram się to przedtsawić graficznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Noga bagażnika jest oznacozna jako czerwony prostokąt, po przymocowaniu po 2 stronach jest "dziura" - więc chyba nie jest to normalne ?

puciol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 12:54   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Bagażnik bazowy - nie pasuje, czy to normalne ?

Nie bardzo wiadomo o jaką dziurę ci chodzi ale skoro bagażnik daje się przykręcić i się trzyma a niezależnie od producenta tak samo wygląda to chyba wszystko jest ok.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 13:19   #3
puciol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2013
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Bagażnik bazowy - nie pasuje, czy to normalne ?

Dziękuje za odpowiedź

Choodzi o to, że podstawa nóżki bagażnika nie przykrywa całego otworu w dachu samochodu. Już pomijając fakt, że jeszcze nigdy nie spotkałem aby jakikolwiek samochód tak miał, to w przypadku deszczu woda która dostanie się do środka spowoduje zardzewienie śruby mocowania ?

Czy to normalne że noga nie przykrywa całego otworu ? Jak już wspomniałem wyżej nigdy się z czymś takim nie spotkałem, zawsze wygląda to tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
puciol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 20:13   #4
macka
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2, mk3
Silnik: 2.0 TDCi, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 319
Domyślnie Odp: Bagażnik bazowy - nie pasuje, czy to normalne ?

kolego a nie masz w zestawie dodatkowych gum po "stópki"
ja ostatnio zakupiłem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i pasuje bez problemu, zakrywa całą dziurę.....

Jeżeli nic się nie da zrobić, to daj smaru na śruby i będzie ok, nie zardzewieje..
Bagażnik już ściągnąłem, a korki które oryginalnie zakrywały nie nadawały się do ponownego użytku. teraz wkręciłem krótsze śrubki z odpowiednią ilością smaru, więc nic nie zardzewiejeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 21:30   #5
puciol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2013
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Bagażnik bazowy - nie pasuje, czy to normalne ?

Dodatkowe gumy mam w zestawie, ale właśnie sęk w tym że są one za małe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Udało mi się zrobić zdjęcia:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
puciol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 22:15   #6
bobuniek
ford::average
 
Avatar bobuniek
 
Zarejestrowany: 10-01-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2000
Postów: 143
Domyślnie Odp: Bagażnik bazowy - nie pasuje, czy to normalne ?

Jak na moje możesz oddać powołując się na towar niezgodny z opisem, wystarczy że znajdziesz gdzieś w instrukcji, w opisie coś związanego z mocowaniem i szczelnością a już możesz taki towar zwrócić. Wystarczy twardo stać przy swoim a przyjmą, liczą że klient podkuli ogon i wyjdzie z towarem niespełniającym jego oczekiwania. A tak? Porozmawiaj z kierownikiem, powiedz jak jest, w razie czego wymyśl jakiś przepis, np ja bym powiedział, wymyślając że towar jest niebezpieczny dla użytkownika, no bo dostająca się woda do mocowania spowoduje jego korozje i osłabienie, może to skutkować oderwaniem się bagażnika przy większej prędkości a już chyba nie trzeba tłumaczyć co się może dalej stać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Oczywiście pokaż mu że towar miał pasować do Twojego auta, a nie pasuje. Fajny przepis wymyśliłem w Tesco jak zwracałem kamerkę samochodową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie będę zaśmiecać forum. Więc nie baw się w jakieś uszczelniania itp, oddaj i walcz ;P

Ostatnio edytowane przez bobuniek ; 03-03-2014 o 22:18
bobuniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 22:27   #7
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 361
Domyślnie Odp: Bagażnik bazowy - nie pasuje, czy to normalne ?

W Tesco to przyjmują zwroty bez zbędnych pytań....

A towar wg mnie jest zgodny z opisem - nie ma żadnego połączenia pomiędzy bagażnikiem oryginalnym a nie oryginalnym. Ktoś sobie wymyślił, że będzie dziura to jest.

Powoływanie się na cokolwiek w tym wypadku jest bez najmniejszego sensu, możesz to zareklamować ale zapewne zostanie odrzucona reklamacja.
__________________
>>> MOJA FOKA <<<
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 22:34   #8
bobuniek
ford::average
 
Avatar bobuniek
 
Zarejestrowany: 10-01-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2000
Postów: 143
Domyślnie Odp: Bagażnik bazowy - nie pasuje, czy to normalne ?

Cytat:
Napisał Grinch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Tesco to przyjmują zwroty bez zbędnych pytań....
No własnie z tym był spooooory problem, wzywanie kierownika działu, głównego kierownika itp, dopiero się udało.
Cytat:
Napisał Grinch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś sobie wymyślił, że będzie dziura to jest.
Jasne, jeśli taki był zamysł producenta, a jeśli w instrukcji lub na opakowaniu napisał coś typu "szczelne i pewne połączenie z autem" to raczej sprawa wygrana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jeśli nic nie wspomniał, to masz racje, nie przyjmą zwrotu. Ale producenci uwielbiają rozpisywać zalety na 10 zdań, nawet jeśli można streścić w dwóch.

Ostatnio edytowane przez bobuniek ; 03-03-2014 o 22:36
bobuniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 08:17   #9
puciol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2013
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Bagażnik bazowy - nie pasuje, czy to normalne ?

Niestety bagażnik został zakupiony w Norauto i nie ma mowy o zwrocie pieniędzy. Mogę wymienić na inny towar, jednak żaden bagażnik nie pasuje, a nic innego akurat nie potrzebuje.

Dodatkowo to francuskie Norauto, a bariera językowa nie pozwala przygotować pisma lub rozmów na "fachowym" poziomie.


Zastanawiam się co z tym fantem teraz zrobić, czy ktoś się orientuje czy w tych listwach jest odpływ wody ? Nie wyobrażam sobie by po deszczu przez tydzień była tam woda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
puciol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 08:29   #10
conda
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Rybnik
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,6 Duratec Ti-VCT 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Bagażnik bazowy - nie pasuje, czy to normalne ?

Puciol, no to ja napiszę jak to wygląda u mnie.
Kupiłem bagażnik bazowy oryginał nowy Forda za 3 stówki na allegro.
W zestawie są zaślepki (te podłużne plastiki, które dałeś na pierwszym zdjęciu- leżą na dachu) z otworami przez które montujesz stopy bagażnika.
Czyli demontujesz istniejące zaślepki, zakładasz te dołączone przez producenta bagażnika i żadna dziura Ci niestraszna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście zestaw nie jest szczelny i nie chroni prze wodą, ale kwestia estetyczna jest rozwiązana dosyć dobrze.

pozdr
conda

Ostatnio edytowane przez conda ; 04-03-2014 o 08:35
conda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.