Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2011, 21:38   #1
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Gold X vs Avensis SOL

Witam,
dzisiaj pojechałem sobie do Forda, Toyoty i potem znowu do Forda.
No i tak.
Mondeo GoldX wygląda faktycznie plastikowo, nie podobają mi się te podłużne plastiki lakierowane na popielato. Cienka kierownica. Wygodne fotele z przodu i z tyłu.Ogromny bagażnik w 5d. Audio jak dla mnie może być (w Lybrze mam Bose).
Jazda testowa 2.0 TDCI przyjemna, ale lekko rozczarowująca. Zawieszenie fajne, ale mogłoby być cichsze. Przy większej (130-160km/h) prędkości dosyć głośno, na plus, że niewielka różnica czy to 130 czy 160. Przy 100 cicho. Prowadzenie bardzo przyjemne, nie ma się wrażenia jechania kolubryną.

Pojechałem do Toyoty.
Avensis. Pierwsze wrażenie, jakiś ten samochód lepiej wykonany? z lepszych materiałów, porządniej wygląda. No na dzień dobry duży plus. Nawet już byłem niezdrowo podniecony i przychyliłem się do Avensisa... ALE, poprosiłem o jazdę testową i tutaj... drugi plus! Prowadzenie równie przyjemne jak w Mondeo, wybieranie nierówności lepsze, stabilność na drodze fajna, no po prostu super. Tylko silnik słabiutki (1.8 VVTI). No marny normalnie. Poza tym głośność podobna jak w Mondeo, na minus to, że głównie powietrze+opony słychać, bardziej ten hałas przeszkadzał.
No więc wszystko zapowiadało się dobrze, ale jedziemy dalej. Coś niewygodnie. No tak fotele średnie, nie trzymają z boku, w ogóle jakoś nieprzytulnie. Pod koniec jazdy testowej już mnie nieźle bolą plecy, na koniec jazdy już całkiem konkretnie. Próbuję jeszcze poregulować fotel, ale niewiele to pomaga. Do tego bardzo wysoko poprowadzona linia okien, nie ma szans, żeby tam rękę oprzeć. Strasznie niewygodnie na dłuższe trasy, bo podparcie w boczku drzwi z kolei było lekko za nisko.

Zdecydowałem, że jedziemy jeszcze raz przejechać się Mondeo.

Znowu tym samym silnikiem 2.0TDCI, wiadomo silnik mocny (ja biorę 1.6 EcoBoost, myślę, że też będzie nieźle chodził), ale tym razem chcę jeszcze raz wertepy sprawdzić. Zawieszenie jest trochę głośniejsze i twardsze niż w Avensisie, ale da się to przeżyć. Zębów nie wybija. Fotele wygodne, od razu się człowiek lepiej czuje w samochodzie. W Avensisie pierwsze wrażenie było: przytulnie, ale zaraz następne: ciasno!!!

Decyzja.
Biorę Mondeo GoldX 1.6 Ecoboost, metalik+ksenony.

Pomimo, że faktycznie Avensis jest lepiej wykonany i MOIM zdaniem ma lepsze zawieszenie (dla mnie) to i tak wolę samochód, który jest przyjemny w prowadzeniu i w miarę wygodny, a nie jak Toyota jest ikoną niezawodności, tylko co z tego jak niezbyt wygodną do jazdy...



Pozdrawiam
Toper

Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 21:49   #2
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: Gold X vs Avensis SOL

avensis sol to topowa wersja (nie licząc mega wypasionej presige), ją trzeba porównać z ghią albo titkiem. pewnie dlatego lepiej w środku wyglądała od mondka. dla mnie osobiście nowy avensis to stylistyczne nieporozumienie
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 21:55   #3
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: Gold X vs Avensis SOL

Cytat:
Napisał jagrall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
avensis sol to topowa wersja (nie licząc mega wypasionej presige), ją trzeba porównać z ghią albo titkiem. pewnie dlatego lepiej w środku wyglądała od mondka. dla mnie osobiście nowy avensis to stylistyczne nieporozumienie
topowa??? druga od dołu tak samo jak GoldX

Pozdrawiam
Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 22:53   #4
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Gold X vs Avensis SOL

Nie wazne w ktorej kolejnosci wersja.Wazne aby bylo w miare zblizone wyposazenie i wtedy mozna porownywac.Lepsze wrarzenia we wnetrzu?hm,hm.Kwestia dyskusyjna.Dla mnie lepsze wrazenie robi Mondeo ale kwestia gustu.
I...szczerze..Avensis mnie sie po prostu nie podoba.

Ostatnio edytowane przez donpedro60 ; 29-01-2011 o 23:11
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 23:44   #5
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Gold X vs Avensis SOL

Toper przyszalałeś trochę oboma autami patrząc na prędkości np. w zakrętach? Wg mnie, ale to tylko moje odczucie, Mondkiem można trochę więcej i z większym poczuciem bezpieczęństwa niż w Avansisie.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 00:42   #6
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 401
Domyślnie Odp: Gold X vs Avensis SOL

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toper przyszalałeś trochę oboma autami patrząc na prędkości np. w zakrętach? Wg mnie, ale to tylko moje odczucie, Mondkiem można trochę więcej i z większym poczuciem bezpieczęństwa niż w Avansisie.
Avensis kupują ludzie co mają 40+, wg mnie auto dla emeryta które ma znaczek i to na tyle. Brać mondeo jeżeli chcesz poczuć co to znaczy dobre zawieszenie.
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 06:17   #7
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał anastazyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Avensis kupują ludzie co mają 40+, wg mnie auto dla emeryta które ma znaczek i to na tyle. Brać mondeo jeżeli chcesz poczuć co to znaczy dobre zawieszenie.
a przeczytałeś? biorę Mondeo. Z opinią się zgadzam.

Cytat:
Napisał donpedro60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wazne w ktorej kolejnosci wersja.Wazne aby bylo w miare zblizone wyposazenie i wtedy mozna porownywac.Lepsze wrarzenia we wnetrzu?hm,hm.Kwestia dyskusyjna.Dla mnie lepsze wrazenie robi Mondeo ale kwestia gustu.
I...szczerze..Avensis mnie sie po prostu nie podoba.
na zdjęciach czy na żywo? Bo ja mówię o wrażeniach na żywo.
Wersje wyposażeniowe b. zbliżone, czyli "prawie golas" z klimatronikiem ;-)

Pozdrawiam
Toper

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 30-01-2011 o 07:38 Powód: Regulamin punkt21
Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 20:41   #8
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Gold X vs Avensis SOL

Cytat:
Napisał Toper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toyota jest ikoną niezawodności
Stereotyp ten powoli odchodzi w niepamięć. Japońskie marki znikają z czołówki raportów bezawaryjności TÜV-u i Dekry. Kolejna sprawa, to nawracające wciąż akcje serwisowe, które objęły większość modeli wyprodukowanych po 2005 roku. Marka - to już za mało...
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 20:43   #9
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Gold X vs Avensis SOL

Koledzy nie oszukujmy się , przynajmniej połowa wypowiadających się tutaj nie siedziała w Toyocie i nie wie jak jest . Toper przedstawił swoją subiektywną opinię a wyście napisali że mondeo jest cud miód a Avensis be... . Chodźmy na forum Toyoty to co innego usłyszmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Każdy samochód ma wady i zalety , Toper wybrał mondeo i spoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

btw ja też bym brał mondka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez m_g ; 30-01-2011 o 20:53
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 20:50   #10
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Gold X vs Avensis SOL

Jitter ma racje..... to już nie to sama toyota co kiedyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

niedawno toyota "ściągała" na lawetach avensisy z powodu jakiejś akcji serwisowej ....
ale o tym wiedzą tylko... właściciele avenków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zresztą .. coś wam powiem ....

jakiś czas temu przyjechał do mnie Klient avensisem z 2005 roku 2.0D4D 116KM
miałem przyjemnosć (??) prowadzić to uto w PL i po autostradach niemieckich ...
tam gdzie swojego czasu moim mondeo MKIII jechałem z jedną ręką na kierownicy i nie czułem kolein to w avansisie obie rece na kierownicy i pełne skupienie....
toyota latała po drodze jak chciała ....
oba auta na oponach 205.....
o dychawicznym silniku nie wspominam bo to porażka ...

i tyle....

kazdy wybiera co chce.....


ja wybrałem forda... nie po raz pierwszy zresztą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.