Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2023, 19:44   #1
SzybkiPioteR
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-08-2023
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Dw10c adaptacja uklad paliwowy

Witam , posiadam Mondeo z 2012 r uklad Delphi mam pewien problem z wtryskami.. Układ po ogarnięciu pompy i dwóch wtryskow ponieważ dwa są nowe . Problem polega na stukaniu . Przeczytałem kilka tematów na forum I niby jest ta samoadaptacja ale no "Magik" który jest polecany na forum mondeo na FB mówi ,że 300 km i niby powinno być okej ( wtryski pokodowalem ) gdy już napisałem do niego co i jak ,że lipa dalej to odpowiedź jego " Norma w 2.0 tdci " i mówi żeby dalej jeździć ale niestety 850 km zrobione jak stukało tak dalej stuka... Niby wtryski złożone na org secie i tak już myślę, że napiszę tutaj może ktoś mnie naprowadzi co zrobic czy te 850 km jest za mało na adaptacje ?? Zostało jedynie przerywanie lekkie i te stukanie .. Moc ma pełną bo na początku sprężynka i tryb awaryjny . Szukałem na forum I dużo jest słów za I przeciw .. Ułożą się wtryski czy po prostu zamawiać nowe ..

SzybkiPioteR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2023, 20:23   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Dw10c adaptacja uklad paliwowy

Reset dawki pilotażowej w forscanie zrób i trochę pojeździj.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2023, 20:30   #3
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Dw10c adaptacja uklad paliwowy

Tak jak wyżej, po zresetowaniu trzeba jechać delikatnie około 3km bo silnik odpali na dawkach startowych, bez pałowania. Jak przejedziesz te 3km i zgasisz auto, ponowne odpalenie powinno być wszystko ok.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2023, 22:11   #4
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Dw10c adaptacja uklad paliwowy

1 czy kody wtryskiwaczy różnią się od tych które są na wtryskiwaczach? Po regeneracji powinny być inne.
2 podczas adaptacji dawek pilotażowych silnik musi mieć ok 80 stopni .
3. W parametrach w forscan wybierz Injector 1 MDP correction data 1....
Dla każdego cylindra/wtryskiwacza ma być 6 parametrów.
4. Wyjedź na jakąś boczną luźną drogę o małym natężeniu i rozgrzej silnik.
5. Przy użyciu forscana zresetuj dawki minimalne MDP, potem zresetuj dawki pilotażowe.
6. Wejdź w te parametry które wcześniej wybrałeś to znaczy korekcje MDP dla wszystkich wtryskiwaczy , w tym momencie powinny być same zera.
7. I teraz łagodnie rozpędź samochód do 80-90 km/h ważne żebyś przekroczył 2500 obrotów silnika następnie hamuj silnikiem do 1500 obrotów, (dawki pilotażowe adoptują się podczas hamowania silnikiem)
Pojawią się po kolei pewne wartości na początku będą identyczne dla każdego z sześciu parametrów wtryskiwacza.
Jedź póki nie otrzymasz takiej zależności "MDP correction data 1" = "MDP correction data 2" i "MDP correction data 5" = "MDP correction data 6", wartości data 3 i 4 powinny być różne
Jeśli wartości dla każdego cylindra będą spełniały te warunki możesz uznać że zakończyłeś adaptację. A wtryski nie powinny już stukać.
Po jakiś 200-300 km praca silnika powinna się jeszcze trochę zmiękczyć.

Ostatnio edytowane przez Dariusz7105 ; 29-10-2023 o 22:14
Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2023, 08:36   #5
SzybkiPioteR
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-08-2023
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dw10c adaptacja uklad paliwowy

Cześć, po samym resecie dawki pilotażowej przestał pukać 0_o pojeżdżę chwilę I zobaczę co i jak . Bardzo dziękuję za pomoc
SzybkiPioteR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2023, 10:06   #6
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Dw10c adaptacja uklad paliwowy

To normalne że przestaje pukać po resecie, jeśli nie zaadoptujesz hamując silnikiem znowu zacznie stukać
Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2023, 10:43   #7
SzybkiPioteR
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-08-2023
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dw10c adaptacja uklad paliwowy

Wszystko Panowie okej jeżeli chodzi o wtryski jest cisza i zrobiłem tak jak Kolega pisał wyżej cała adaptacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Jeszcze jedno mam pytanie bo niby to norma jest ale nie podoba Mi się to . Czy jest możliwość żeby było co jakiś czas przy obrotach powietrze w przewodzie zasilającym od filtra do pompy ? Na jalowym nic zero ani bąbelka ale jak tylko przygazuje pokazuje się bąbelek. Obudowa nowa filtra , przewód zasilający też nowy wszystko OE z serwisu. Auto chodzi normalnie ma moc wszystko okej tylko czy czasem takim czymś pompa nie dostaje ...
SzybkiPioteR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.