Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2011, 15:44   #11
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe - problemy z "Aktywuj teraz"

Tak, i bardzo dobrze mi służy.

__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2011, 17:29   #12
misiopysio73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-12-2009
Skąd: Boras- Szwecja
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe - problemy z "Aktywuj teraz"

Witojcie ludeckowie!
Wybaczcie, że dawno tu nie zaglądałem, ale jakoś tak wyszło.. hi. Moje webasto (2.0 tdci, koniec 2007 roku, wgrany nowy soft jakoś w lecie) działa bez problemów. W każdej pozycji - czasowe nastawianie, jednorazowe, cykliczne. Jest jeden warunek - musi być paliwa ponad rezerwę. Inaczej się nie włączy. No i temperatura - nie cieplej niż 15 stopni. Nie miałem problemów ani na starym sofcie, ani na nowym. Przed jednym tylko muszę przestrzec- weźcie na serio to co piszą w instrukcji - co najmniej tyle ciągłej jazdy co grzania webasto. Moja żonka niemiło już się zdziwiła jak rano wsiadła do cieplutkiego samochodu i... już go nie odpaliła. Pozdrawiam i jakby co to służę pomcą
JB
misiopysio73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 09:23   #13
taxman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.8TDCI 125KM
Rocznik: 10.2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe - problemy z "Aktywuj teraz"

Witam,
Mam pytanie związane z ogrzewaniem postojowym - jaką temperaturę nastawiacie wieczorem na panelu klimatyzacji przed zaprogramowaniem grzania na następny dzień, aby rano uzyskać jak najlepszy efekt rozmrożonych szyb? Czy pozostawiacie otwarte wszystkie nawiewy na desce rozdzielczej? Mam dokładane ogrzewanie postojowe Eberspacher BD5WS (sterowane pilotem) i po zaprogramowaniu grzania na dzień następny ustawiam klimatyzację na 28 stopni, jednak kilka razy zdarzyło się, że szyby nie rozmroziły się całkowicie (szczególnie z tyłu). Mam wrażenie, że przyczyną jest złe rozprowadzenie ciepła po samochodzie, gdyż samo ogrzewanie pracowało bez zarzutu.
taxman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 19:55   #14
andrzejud
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-03-2005
Skąd: Siepraw/Kraków
Model: Mondeo MKIV Titanium X / Fiesta MKVII Titanium
Silnik: 2.5T + LPG / 1.4 + LPG
Rocznik: 2009 / 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe - kłopot z funkcją "Aktywuj teraz"

Ja co prawda auto garażuję ale jak postoi pod pracą cały dzień to nie miałem problemu z zalodowaciałymi szybami. Nigdy nie zmieniałem ustawień temperatury na panelu.

Jedynie jak dosypało sporośniegu to nie zdążył stopnieć całkowicie i musiałem omieść go wycieraczkami.

Webasto mam fabryczne więc pilota nie mam i opieram się niestety tylko na programowanym czasie w Conversie. W serwisie zażyczyli sobie 1500 za doinstalowanie pilota T91 z odbiornikiem. Trochę dużo...
__________________
Mondeo '09 MK4 Kombi Titanium X 2.5T + LPG BRC
Fiesta '10 MK7 Titanium 1.4 + LPG BRC
andrzejud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 20:12   #15
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe - kłopot z funkcją "Aktywuj teraz"

Cytat:
Napisał andrzejud Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
J W serwisie zażyczyli sobie 1500 za doinstalowanie pilota T91 z odbiornikiem. Trochę dużo...
To jest cena z ASO Forda, czy monterów Webasto?
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 20:20   #16
andrzejud
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-03-2005
Skąd: Siepraw/Kraków
Model: Mondeo MKIV Titanium X / Fiesta MKVII Titanium
Silnik: 2.5T + LPG / 1.4 + LPG
Rocznik: 2009 / 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe - kłopot z funkcją "Aktywuj teraz"

Jest to cena podana w salonie forda przez dział akcesorów, który jako jedyny wiedział o co chodzi. Stargowałem na 1420 ale nadal wydaje mi się że jak za pilota to trochę sporo chociaż znakomicie zwiększyłby on funkcjonalność Webasto.

W serwisie niezależnym pytałem i wyszło 1350 co przy założeniu, że auto mam na gwarancji nie jest tak dużą różnicą aby ryzykować późniejsze zwalanie winy.
__________________
Mondeo '09 MK4 Kombi Titanium X 2.5T + LPG BRC
Fiesta '10 MK7 Titanium 1.4 + LPG BRC
andrzejud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 17:39   #17
Marlena11
ford::amateur
 
Imię: Marlena
Zarejestrowany: 19-01-2016
Skąd: Witnica
Model: mondeo
Silnik: 2
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe - kłopot z funkcją "Aktywuj teraz"

Witam.
Ja mam odwrotny problem. Aktywne ogrzewanie teraz nie chce mi sie wylaczyc tylko komunikat bo w rzeczywistosci nie dziala, wyswietla sie tylko na komputerze. Przy czym nastowione na konkretny czas nie chca sie wlaczyc. Pomuzcie mam teraz -24 i nie mam garazu!!!
Marlena11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.