Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2011, 20:31   #1
Rosa
ford::beginner
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 02-01-2009
Skąd: Bochum
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1.9 TDI (133 PS)
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Wymiana paska rozrządu i spadek mocy

Koledzy pomocy, oddalem mechanikowi auto (Ford Galaxy MK2,rok prod:2005 ,130PS) aby wymienil mi pasek rozrzadu,pasek klinowy i pompe wodna oraz zespawal mi naderwana rure wydechowa laczaca srodkowy tlumik.
Po odebraniu auta z warsztatu zauwazylem spadek mocy silnika oraz o wiele glosniejsza prace silnika. Pojechalem do niego raz jeszcze i powiedzialem mu o tym co zauwazylem, on przyjal auto do ponownego sprawdzenia.
Niestety po odebraniu auta nadal mam te same objawy co za pierwszym razem. Mechanik mowil mi ze sprawdzili wszystko i pasek jest poprawnie zalazony, napewno nie przeskoczyl o jeden zabek, jak to czasami sie slyszy w takich wypadkach.
Pomozcie,co mogl przeoczyc lub o czym mogl zapomniec bo serce mnie boli gdy teraz jade autem.

Z gory dziekuje !!!

Rosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2011, 22:35   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrzadu i spadek mocy ?!

kolego ciężko tak powiedzieć co jest nie tak podejżewam żę bedziesz musiał podjechać do innego warsztatu na sprawdzenie tego rozrządu lub i nawet diagnostyke silnika
możę coś uszkodzili i nawet nie wiedzą o tym lub źle zamontowali rozrząd ale tak z marszu to moge podpowiedzieć ci żebyś zrobił diagnostyke vag-iem i posprawdzał co jest nie tak
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2011, 23:26   #3
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrzadu i spadek mocy ?!

Może nie ustawił synchronizacji komputerem a jest dużo poza zakresem. Podjedź do kogos kto potrafi obsłużyc Vaga i sprawdź syncro. Ma byc na zero, albo chociaż w okolicach.
A tak na marginesie oddawajcie na rozrząd autka do tych co się na tym znają bo to operacja na otwartym sercu. Sprawdź też czy poprawnie wpięta wtyczka przepływomierza bo moze niedokładnie wpieli.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2011, 20:19   #4
Rosa
ford::beginner
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 02-01-2009
Skąd: Bochum
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1.9 TDI (133 PS)
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrzadu i spadek mocy ?!

Auto zostalo oddane do warsztatu BMW, bo znajduje sie blisko mojego domu, od 2 lat oddawalem tam auto i bylo wszystko w porzadku.
Pojechalem dzisiaj do innego warsztatu i podlaczyli auto do komputera wyszukujacego jakie kolwiek bledy ale niestety nic komputer nie wykazal.
Nie wiem co dalej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2011, 23:07   #5
ARC&W
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-06-2011
Model: sharan
Silnik: tdi130
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrzadu i spadek mocy ?!

masz nowsze auto, pamietam miałem podobny problem w moim passacie B3 wiele lat temu. Po wymianie paska rozrządu, były podobne objawy, jeździłem nim wcześniej prawie od nowości, po wymianie czułem od razu, że nie ma mocy, dodając gazu nawet na postoju wchodził na obroty nawet po sekundzie. Mechanik stwierdził, że wszystko jest ok i pasek nie może być o ząbek przestawiony, bo byłaby katastrofa. Rzeczywiście tak było, męczyłem się, bo już się przyzwyczaiłem takim mułem przez kolejne 90 tys. Po kolejnej wymianie - olśnienie, dawna moc powróciła. Pytam tego drugiego mechanika, czy poprzedni był źle założony, mówi, że dobrze, więc co? Otóż, powiedział mi, że pasek mógł być kiepskiej firmy i wystarczyło na obwodzie 2-3 mm różnicy i tak silnik będzie się zachowywał, nie wiem czy mu wierzyć, ale moc wówczas powróciła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ARC&W jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.