Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2017, 20:01   #41
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Po drodze" dowiedziałem się, że masz klimę manualną. To większy problem, bo nie ma paneli przycisków w MK5/Fusion do Sync2/Sync3 z manualną klimą.
Zostaniesz więc niestety ze standardowym radiem...
No ale w zamian masz to udogodnienie, że i wyświetlacz i zegary masz/możesz mieć w PL.
nie kapuje po drodze ? co mam manual nie ale chce sync 3 chce w XXXXXXX du wymienić stary sprzęt na synka 3 bo to jedyna rzecz co mię XXXXXX auto 1 klasa ale te udogodnienia po angielsku kur w Polsce mieszkamy i samochody co są u nas mają być po polsku " my nie gęsi swój język mamy" XXXXXXXX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podobno jak sprzedajesz sprzęt a nie ma instrukcji po polsku nie może być sprzedawany a sync 2 nie obsługuje głosu po polsku

Pilnuj się ze słownictwem ! ! !


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 02-02-2017 o 07:23
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2017, 20:07   #42
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał leszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie kapuje po drodze ? ...
"Skleiłeś" mi się z pytaniem kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . On ma klimę manualną i nie bardzo ma jak wymienić radio.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - u Ciebie nie wiem jak jest - jeśli też klima manualna to oczywiście ten sam problem.

Rozmawiałem z kolega ze Skanbis - podejmuje się przekładki klimy manualnej na klimatronik i wymiany standardowego "małego" radia na Sync2/Sync3 wg zamówienia. Koszty ustalane indywidualnie, ale raczej powyżej 5k zł za taką dość gruntowną przekładkę.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-02-2017 o 21:13
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 15:42   #43
andrzejmirek
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-01-2016
Skąd: Maz
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 178
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

a jakie zarowki do oswietlenia wnetrza?

Ostatnio edytowane przez andrzejmirek ; 06-09-2017 o 21:58
andrzejmirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 09:17   #44
sebo_runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 50
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Witam!
Przybieram się do zakupu Fusion ( Mondeo MK5 ) 2.0 EB w wersji TIT i mam parę pytań na które mam nadzieję uzyskam odpowiedź tutaj

- Czy ktoś posiada wiedzę jak różni się wyposażenie Fusion VS Mondeo ? Jestem w stanie porównać na chwile obecną takie wyposażenie ale to już dla Fusiona po Liftowego czyli tego od 2017 , a chciałbym porównać z tym od 2012-2016

- W Mondeo nawet w wersjach niższych od Titanium zauważam z prawej strony od dźwigni zmiany biegów przełączniki ( są one chyba od Park Asist ? ) A w Fusionach nawet w Titanium ich tam nie ma , Czy w USA nie były stosowane bajery typu Park Asist , Lane keeping Asist. Tempomat adaptacyjny itp ?

- Czy Fusion posiada również 7 dostępnych kolorów oświetlenie wnętrza ?
- Czy Fusion posiada regulację twardości zawieszenia ?
- Czy Fusion posiada możliwość zmiany biegów w łopatkach bądź dźwignią w Autom. skrzyni biegów ?
- Czy są jakieś przeciwwskazania do montażu instalacji gazowych w tych autach np. firmy STAG ?
sebo_runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 09:22   #45
andrzejmirek
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-01-2016
Skąd: Maz
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 178
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Do gazu kup 2.5 zapłacisz 2700 za oryginalna brc. W silnikach ecoboost gaz od 10 000 zł i jeszcze nie do wszystkich sa instalacje póki co
andrzejmirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 12:45   #46
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Do 2.0 będzie lada dzień Prins. Ale do wersji 240KM (lub 203 z softem od 240).
O Stagu też coś mówią, ale na razie bez szczegółów. Oczywiście mówimy o wtrysku w fazie ciekłej.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2017, 08:19   #47
mik99
ford::advanced
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: 26-10-2014
Model: Focus MKII
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 252
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał sebo_runner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Przybieram się do zakupu Fusion ( Mondeo MK5 ) 2.0 EB w wersji TIT i mam parę pytań na które mam nadzieję uzyskam odpowiedź tutaj

- Czy ktoś posiada wiedzę jak różni się wyposażenie Fusion VS Mondeo ? Jestem w stanie porównać na chwile obecną takie wyposażenie ale to już dla Fusiona po Liftowego czyli tego od 2017 , a chciałbym porównać z tym od 2012-2016

- W Mondeo nawet w wersjach niższych od Titanium zauważam z prawej strony od dźwigni zmiany biegów przełączniki ( są one chyba od Park Asist ? ) A w Fusionach nawet w Titanium ich tam nie ma , Czy w USA nie były stosowane bajery typu Park Asist , Lane keeping Asist. Tempomat adaptacyjny itp ?

- Czy Fusion posiada również 7 dostępnych kolorów oświetlenie wnętrza ?
- Czy Fusion posiada regulację twardości zawieszenia ?
- Czy Fusion posiada możliwość zmiany biegów w łopatkach bądź dźwignią w Autom. skrzyni biegów ?
- Czy są jakieś przeciwwskazania do montażu instalacji gazowych w tych autach np. firmy STAG ?
Sam poluje na Titanium 2.0 EB. Z tego co zauważyłem Fusion posiada oświetlenie Ambiente z regulacja koloru oświetlenia. Łopatek przy kierownicy nie zauważyłem. Dlatego dobrze jak się wypowie ktoś kto te auta sprowadza i zna ich wyposażenie. Czy do Fusiona bez żadnej rzeźby podejdzie convers od MKV?.

EDIT
Jednak Fusiony występowały też z kołem kierownicy zawierającym łopatki do zmiany biegów.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy Fusion w dodatkowej opcji miał Keypad?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie ukrywam, że chciałbym wiedzieć o wyposażeniu jak najwięcej by kupić dobrze dopakowany egzemplarz.

Czy akcja w 21 sekundzie jak kolo odpala auto z pilota jest stockiem czy to jakiś mod?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez mik99 ; 16-02-2017 o 19:55
mik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 19:35   #48
hemes
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk5 (Fusion) AWD
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Sprowadziłem sobie takie autko we wrześniu zeszłego roku. Fusion Titanium 2.0 EcoBoost w wersji z napędem AWD. Co do wyposażenia to:
- Łopatki przy kierownicy ma
- Siedem kolorów podświetlania ma ( górne jest białe) zmieniasz tylko barwę podświetlania nóg i kieszeni w boczkach drzwi.
- Asystent pasa ruchu ma
- Odpalanie z kluczyka ma
- Pomoc przy parkowaniu ( U mnie nie ma)
- Nawigacja i Menu w środkowym wyświetlaczu nawigacja oraz wyświetlacz liczników ale tylko z prawej strony kierownicy zmiana na j. Polski bez problemu
- Wyświetlacz na liczniku z lewej str. kierownicy niestety tylko Angielski, Francuski, Hiszpański widać w Polsce jeszcze nikt nie ma programu do zmiany menu. 99% części pasuje od Mondeo Mk5 ma tylko inna numerację. gorzej z modułami i sterownikami z tego co wiem chcąc dołożyć coś europejskiego może nie współpracować z modułem USA.
hemes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 21:42   #49
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,987
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał hemes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
99% części pasuje od Mondeo Mk5 ma tylko inna numerację
tochę więcej elementów niż 1% nie pasuje , a jak jest inny nr to i inna część
Cytat:
Napisał hemes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gorzej z modułami i sterownikami z tego co wiem chcąc dołożyć coś europejskiego może nie współpracować z modułem USA.
połowa modułów jest tylko i wyłącznie do wersji USA.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 22:19   #50
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

witam, tak owszem zgadzam sie z SRS połowa modułów, ,
ale SRS trzeba powiedzieć, wiedząc co się ma można wiele,
bo zmiana licznika na EU w fusionie to nie problem, tylko trzeba wiedzieć co się ma .

Mój fusion ma nawet kamere w szybie przedniej, kolega ma fusiona z 2014 r prod 2013, i tez ma kamere, wiec wersje jak u nas , co chcesz to kupujesz
łopatki szły przy 2.0 240km fusion, z tego co się orietuje,

i nie czarujmy sie produkcja fusiona w usa jest od 2012r, a europa dostała go dopiero 2-3 lata pozniej
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blis , lusterka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.