Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2019, 00:15   #1
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Brak grzania siedzeń. Brak mat w fotelach?

Witam

Mam kuge 2010r 2.5T Fotele półskóra z białym paskiem na środku siedziska. Dzisiaj byłem u elektryka by zaglądnął dlaczego nie grzeją.

Okazało się, ze fotele nie posiadają podgrzewania. Wiazki przewodów mowil, ze są i tylko fotele nie mają podgrzewania.

Zastanawiam się jak to mozliwe. Czy moze wychodzily takie wersje z brakiem grzania w fotelach a na desce sterowanie jest i wiazka jest. Czy moze ktos oba fotele kiedys wymieniał i trafił na nie podgrzewane. Czy wogole wychodzila Kuga bez grzania foteli?

Tajemniczo to wszystko wyglada. Pytanie tez czy jestem np po nr VIN nawet w ASO sprawdzić czy bylo podgrzewanie.

Jedyne co na mysl przychodzi to kupic 2x fotele ale obecne są w świetnym stanie poza tym nie widzialem oferty w ktorejkolwiek ktos mowi o podgrzewaniu lub nie

Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 02:45   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Brak grzania siedzeń. Brak mat w fotelach?

Cytat:
Napisał Gostek88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy moze wychodzily takie wersje z brakiem grzania w fotelach a na desce sterowanie jest
nie ma tak, musialo byc grzebane z fotelami
bialy pasek to tez fanaberia, pewnie byly na obszyciu

po VIN wyjdzie czy byly grzane stolki czy moze ktos konsole wymial, raczej to pierwsze
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 06:52   #3
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Brak grzania siedzeń. Brak mat w fotelach?

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bialy pasek to tez fanaberia, pewnie byly na obszyciu
pierwsza z brzega z allegro [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pewnie tez byla na obszyciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i druga [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i trzecia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wiecej mi sie nie chce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 13:01   #4
tico0
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2016
Model: Kuga mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 55
Domyślnie Odp: Brak grzania siedzeń. Brak mat w fotelach?

Toż to standardowy pasek, żadna fanaberia miałem takie w swoim aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tico0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 10:50   #5
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Brak grzania siedzeń. Brak mat w fotelach?

Panowie witam ponownie. Śledząc wszystko, również to co piszecie wykopałem z maila raport kupiony przed zakupem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wychodzi na to, że w opcji chyba nie było grzania. Na desce mam, czyli rozumieć ktoś zmieniał deskę. Tylko pytanie po co. Jedyne co na myśl mi przychodzi to jest zainstalowane radio na windowsie z automapą DVD USB możliwością kamerki itd i może fabryczna deska nie pasowała pod to radio albo ktoś fabryczną uszkodził albo .... sam nie wiem.

Kolejna rzecz taka, że elektryk mówił, że pod fotelami instalacja jest i teraz pytanie czy do dechy rozdzielczej też jest podłączona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bądź czy to ma jakiś związek z np modułem komfortu, że postarał bym się o fotele z grzaniem niby kable są ale co z tego jak sterowanie działać nie będzie albo konieczne jeszcze puszczenie/podłączenie kabli za deską.

Co do samych foteli są w bardzo ładnym stanie, może troszkę siedziska poczyścić, ale nie są nigdzie mechanicznie uszkodzone półskóra w bardzo dobrym stanie. Z pewnością fabryczne obszycia.

Dziwna sprawa bo czy jest szansa, że fabryka dała kable wiązki i powiedzmy deskę z regulacją ale nie dała siedzeń ?

Gdybając sobie chyba pogodzę się z posiadaniem regulacji a brakiem grzania

Ostatnio edytowane przez Gostek88 ; 27-10-2019 o 11:05
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 10:59   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Brak grzania siedzeń. Brak mat w fotelach?

Można dokładać grzanie od podstaw.
Masz podświetlane te przyciski?
To są w ogóle oryginalne potencjometry, czy może jakaś dokładka?
Najprościej, sprawdź napięcie w kostce pod fotelem po uruchomieniu grzałek.
Będzie, to brak tylko mat.
Nie dają potencjometrów bez grzanych mat, ale okablowanie bywa pełne.

To Hiszpan (czarny)
bez grzanej przedniej szyby
Bez reg. temp. siedz. kierowcy
Bez reg. temp. siedz. pasażera

Ostatnio edytowane przez Antej ; 27-10-2019 o 11:06
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 11:49   #7
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Brak grzania siedzeń. Brak mat w fotelach?

Deska u mnie wygląda takGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdjęcie poglądowe ( nie moje ) bo i jest guzik grzania szyby ( ja nie mam ) ale potencjometry są.

Domyślam się, że pewnie powinna wyglądać tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ciekawe jest jeszcze to, że kolor panelu klimy jest czarny a nie srebrny ( ale tu może ja się przypieprzam ) Ogólnie z elektryki wszystko działa no poza grzaniem tyłka

Auto pod odpięciu aku przechodzi w Hiszpańskie menu także pewnie masz rację.

Osobiście nie sprawdzałem co dzieje się na kostce po przekręceniu potencjometrów. Na pewno nie słychać żadnych przekaźników itp. ale to chyba tak ma być bo obwód otwarty
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2019, 21:51   #8
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Brak grzania siedzeń. Brak mat w fotelach?

W temacie z Waszą pomocą wydedukowałem tyle iż ktoś był w tej desce wokół radia. Chyba nie ma sensu ruszać tematu i bawić się grzaniem dupska. Prześledziłem trochę aukcji i ciężko znaleźć by kupić 2 sztuki i grzane dodatkowo w zadbanym stanie. Jeszcze ze świadomością możliwości nie działających mat wewnątrz.

Odpuszczam tematowi po prostu. Chyba, że kiedyś najdzie mnie ochota

Dodatkową rzeczą jest tekst żony : po co Ci grzanie jak to na facetów jajka nie jest zbyt dobre.
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.