Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2013, 16:11   #21
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

NGK - to samo ! Choinka i przerywa dalej ja już niewiem jakie kable mam kupić, za 5 stów oryginalne fordowskie ? Wątpię

Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 16:53   #22
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Zrób wywiad na temat BERU, chyba dobrze napisałem, ja je miałem w Oplach i nie narzekałem... ale to chwile temu było, mogły zejść z jakością.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 16:57   #23
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

NGK to bardzo dobra firma. Produkuje chociażby oryginalne świece zapłonowe dla Ford-a. Z którymi ja nigdy nie miałem i nie mam problemów.

Ja na Twoim miejscu zmieniłbym cewkę. Czytałem o kablach kiedyś że przy dużej wilgotności mogą trochę "świecić". I jak zapłon nie wypada to jest prawidłowo. W końcu napięcie tam jest spore.

Proponuje zostawić Ci te nowe kable NGK i zając się cewką ew. jak nie pomoże to świece. Bo nie chce mi się wierzyć że oryginalne NGK są od nowości do bani.

Pytanie podstawowe. Skąd wiesz że powodem problemów jest wypadanie zapłonów? Pojawił się taki błąd?
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 04-11-2013 o 17:01
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 23:11   #24
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Sorry, że dopiero teraz piszę, ale nie chciałem gdybać ...

Zrobiłem patent z peszelem ...

Dokładniej mówiąc, owinąłem kable taśmą izolacyjną, na to nałożyłem peszel który owinąłem dodatkowo izolacyjną taką materiałową jak instalacja el w samochodzie.

Efekt mizerny a właściwie pogorszyło się i nie polecam. Możliwe, że wilgoć zbierała się i dlatego było gorzej.

NGK też uważałem za bdb kable, jednak serio, iskry latały sobie pomiędzy kablami szczególnie w miejscu gdzie są blisko siebie ALE nie po końcówkach założonych na cewkę tylko po izolacji także też pomiędzy pokrywą a kablem który jej dotyka.

Przerywanie silnika przy ruszaniu z niskich obrotów a czasem nawet to, że potrafił zgasnąć w momencie dojeżdżania do krzyżówki gdy wcisnę sprzęgło obroty na tyle spadły .. obstawiłem TYLKO kable i faktycznie ...

Nawet te nowe NGK świeciły więc wykluczyłem cewkę i świece albo cokolwiek innego.


Chciałem napisać tego posta, jak już uda mi się osiągnąć cel ale ostatecznością był by zakup ORYGINALNYCH za 500zł

Więc UDAŁO SIĘ bez wydawania na oryginały i napiszę jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój sąsiad mechanik powiedział, że chyba na głowę upadłem jak to ma się udać. A jednak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo i sam w to nie wierzyłem.

Sposób wziąłem logicznie, że jeżeli są jakieś takie przebicia na niby tak grubej gumie izolacyjnej to podejrzewam mikropęknięcia czy mikro szczeliny w gumie już fabrycznie nowych kabli.

Nasmarowałem grubo wszystkie 4 kable takim zwyczajnym sylikonem śmierdzącym octem ...

Sposób idiotyczny a pomógł w 100%

Samochód jedzie płynnie obroty trzyma idealnie ZERO szarpnięcia przy jeździe przy powiedzmy 1200 obrotów i gaz do spodu.

Wcześniej przy ruszaniu musiałem się bawić sprzęgłem i obrotami. To samo jak samochód był rozpędzony to koniecznie przy wyższych obrotach dopiero mogłem pozwolić sobie na bezpieczne depnięcie w gaz, bo z niskich szarpało silnikiem i szkoda zawieszenia poduszek silnika itp.

W tej chwili po takim banalnym zabiegu jest naprawdę idealnie, aż sam jestem zaskoczony, nie czekałem nawet aż sylikon zaschnie na kablach, założyłem tak świeżo nasmarowane i poprawa od ręki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 08:39   #25
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

No to pogratulować tylko zostało, za desperacki pomysł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A swoja droga jak oni te kale NGK (jak by nie patrzeć markowe) napinali w kontroli jakości że poszły dalej do sprzedaży...
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 09:14   #26
papilio
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Pułtusk
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 167
Domyślnie Re: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

A jak bedzie sie zachowywał silikon w tak wysokiej temperaturze jak silnik się nagrzeje?

Bump: Mam mały problem który powoli narasta. Przy dodaniu gazu przy takim mocniejszym depnięciu powiedzmy tak do 3500 obrotów zdaża się ze, np na 2, czy też 3 biegu przy przyspieszaniu czuć po 1, nieraz po 2, nieraz wcale takich szarpnięć.. To jest takie jakby mnie ktos na lince lekko pociągnął i od razu puścił. Zastanawiam się czy to czasami nie są przewody albo cewka. Tzn początek destrukcji... Narazie nie jest to uciązliwe, jak powoli dodaje gazu to jest ok. Nie wiem też w sumie jak powinien źle choodzić silnik gdyby np na 3 tłokach był. Nieraz na zimnym jak odpalam to tak dziwnie jest. przez ułamek sekundy. W sumie gdyby cewka to chyba nie dal by rady na 3 np 130 uciągnąć... przy 6000 obrotów. hmm sam nie wiem. Może to kwestia sprzęgła... albo techniki jazdy. Naogół delikatnie jeżdżę. Te szarpniecia różnie się zdażają są raz lekkie raz mocniejsze. Wczoraj na 10 km w mieście wcale, przed wczoraj z 5 razy, przedetem tez kolo 5... Nie wiem czy jeszcze czekac i jezdzic az sie ujawni co sie dzieje naprawde, czy też prubowac to naprawiać....
papilio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 09:43   #27
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Cytat:
Napisał Gostek88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nasmarowałem grubo wszystkie 4 kable takim zwyczajnym sylikonem śmierdzącym octem ...
Hehehe sposób naprawdę desperacki ale ważne że pomógł.

Swoją drogą markowy producent i taki shit? Może to jakieś podróby w super niskiej cenie były? NGK robi oryginał świece ford-a MADE IN JAPAN z którymi nigdy nie miałem problemów. Dziwne.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 10:32   #28
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

A jak się ma zachowywać silikon? Przeważnie jest do ok 350' więc wątpliwa sprawa aby taka temp byłą w komorze silnika.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 10:43   #29
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Kable były na stówę oryginalne i nowe zakupione w sklepie za 155zł - jest u mnie taki sklep który ma w miarę niską marżę, bo mało klientów. W centrum zawołali za te same kable 190zł i oglądałem te i te ... żadnej różnicy jedynie kwestia marży wyjadaczy do których lgną tłumy a i obsługa słodko pierdzi do klienta.

Skąd wpadłem na taki pomysł - w pudełku z kablami znalazłem 1 ml przezroczystego bezbarwnego sylikonu. Wywaliłem go bo nie pomyślałem po co ...

Może NGK ma świadomość i specjalnie dedykuje go razem z kablami. Jednak 1 ml to zbyt mało żeby nasmarować wszystkie 4 kable. U kolegi mechanika dopadłem jakiś czarny sylikon na occie z pewnością bo śmierdział niemiłosiernie i w sumie nie byłem przekonany do tego sposobu absolutnie, bo i on mówił, że jego zdaniem nic to nie da.

Oparłem się tylko teorią, że pomoże to zaślepić jakieś ewentualne mikro pęknięcia w kablach itp no i to, że właśnie w pudełku dawali ale malutko,

Udało się i jestem prze szczęśliwy bo oryginały kable ponad 5 stów więc tak jak by 350 zaoszczędzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jaki jest minus który jeszcze się nie ujawnił to właśnie temperatura silnika,

Co mogę powiedzieć, to przejechałem na tym zabiegu w warunkach deszczowych przy rozgrzanym silniku do normy ok 60km na raz i po trasie nie pogorszyło się. W sumie może 300km - mało jeżdżę prywatnym samochodem i czas może pokazać, że sylikon wygrzeje się i nadal będzie lipa, ale wtedy wiem przynajmniej żeby nasmarować jeszcze raz.

papilio U mnie sytuacja wyglądała tak, że bez znaczenia na jakim biegu jak depnąłem gaz to silnik wariował tak jak by go dławiło, albo nie dostawał by LPG i potrafił strzelić w dolot.

Działo się tak w przypadku gdy - toczysz się praktycznie bez gazu na np 2 czy 3 biegu, wciskasz i szarpanie silnikiem do ok 2200 obrotów, potem jechał normalnie.

Na benzynie było to samo, jednak tak delikatne, że jeśli by ktoś nie wiedział to by nie wyczaił.

Pojechałem do gaziarza, z początku myślałem, że wina gazu, jednak ten założył wtryski nowe, sprawdził co trzeba i powiedział, że najpierw zrób elektrykę i jak dalej będzie problem to przyjedź.

Świec nie wykręcałem nawet bo w nocy jak zobaczyłem co dzieje się na kablach pod maską to cygara bym pewnie odpalił.

Głupi sylikon a tyle radości i 350zł w kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 12:02   #30
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

A ten 1ml silikonu w zestawie z kablami to w jakieś saszetce czy tubce był? Bardzo dziwna sprawa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niedługo do prezerwatywy będą gratis kobietę dokładać...
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.