Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2010, 16:05   #21
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

A sprawdzali na rezerwowym kluczu?
Bo jezeli szwankuje system to na rezerwowym tez nie odpali.
A..a..a.jeszcze jedno,jezeli przeprogramowali to chyba rezerwowy nie powinien"fungowac"z braku synchronizacji z nowym programem.


Ostatnio edytowane przez donpedro60 ; 10-10-2010 o 16:09
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 16:23   #22
wowa_ja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.8TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Przeprogramowano oczywiście razem z 2 kluczami
wowa_ja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 21:53   #23
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Cytat:
Napisał gloomy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bardzo pozytywne, jutro jadę spróbować aktywować opcję wyłączenia silnika po oddaleniu się samochodu bez kluczyka w środku.
Będę mile zaskoczony jeżeli jest taka opcja i będzie się dało ją przestawić. Życzę sukcesu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli zadziała to pls spróbuj się dowiedzieć jak się nazywa opcja.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2010, 07:30   #24
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

... jasne, nie ma problemu. Miałem być w piątek ale z pewnych przyczyn jestem umówiony na dzisiaj. Zdam relację wieczorem. Oby nie skończyło się na jałowym koszcie ...


niestety ... nie poradzili sobie, z wcześniejszych rozmów myślałem, że to będzie raczej formalność ale się myliłem.

Ostatnio edytowane przez gloomy ; 12-10-2010 o 11:13
gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 10:50   #25
wowa_ja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.8TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Nareszcie! Problem rozwiązany i polegał na złym zamontowaniu kostki czujnika wysokiego ciśnienia pompy paliwa. Naprawiono i śmiga. Szkoda tylko, że musiałem tak długo czekać na wyjaśnienie sprawy. Nie wiem czy jest to małe doświadczenie personelu czy nieprzemyślana konstrukcja samochodu, bo tak na chłopski rozum, jak czujnik nie działa, to komputer musi to pokazać. Generalnie oceniłbym serwis na 4 - może i długo czekałem, ale byli mili.
Pozdrawiam i życzę wszystkim użytkownikom Mondków szerokiej drogi.
wowa_ja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 20:21   #26
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

... ktoś gdzieś wsadzał pazury a potem nawet nie wiedzieli co robili ...... żenada ....

Dobrze że w końcu masz samochód- na chodzie ....... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 15:01   #27
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Cytat:
Napisał wowa_ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nareszcie! Problem rozwiązany i polegał na złym zamontowaniu kostki czujnika wysokiego ciśnienia pompy paliwa. Naprawiono i śmiga. Szkoda tylko, że musiałem tak długo czekać na wyjaśnienie sprawy. Nie wiem czy jest to małe doświadczenie personelu czy nieprzemyślana konstrukcja samochodu, bo tak na chłopski rozum, jak czujnik nie działa, to komputer musi to pokazać. Generalnie oceniłbym serwis na 4 - może i długo czekałem, ale byli mili.
Pozdrawiam i życzę wszystkim użytkownikom Mondków szerokiej drogi.
Strasznie dziwnie weryfikowali Ci tą usterkę,powinni od razu podpiąć IDS'a i sprawdzić jakie jest ciśnienie na szynie paliwowej podczas kręcenia rozrusznikiem. Grunt że dali radę naprawić .
piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 20:21   #28
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Cytat:
Napisał gloomy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jadę spróbować aktywować opcję wyłączenia silnika po oddaleniu się samochodu bez kluczyka w środku.
Czy z tym coś się wyjaśniło....????
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 09:32   #29
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Cytat:
Napisał wojtbf1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy z tym coś się wyjaśniło....????
wyjaśniło się, napisałem powyżej. Oczywiście będą mnie informować gdy wpadnie im jakiś pomysł do głowy ... tym samym jeśli kogoś to interesowało to może o tym zapomnieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 17:03   #30
carpov
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-06-2012
Skąd: DGL
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Witajcie
to i ja podłącze się do tematu

Tak pokrótce - dokładnie od tygodnia jestem właścicielem mondka mk4 1,8 tdci 2007
Uśmiech i zadowolenie towarzyszyły mi tylko ....2 dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najpierw padła klimatyzacja (nie startuje sprężarka i nie kreci się wentylator)...ale mniejsza z tym.

W dniu wczorajszym pod wieczór pojechałem do lekarza, załatwiłem sprawę wracam do auta, przekręcam kluczyk, rozrusznik kręci ....auto nie odpala.
Żadnych komunikatów, błedów..na oko wszystko ok...a jednak zima.

Dziś od rana akcja uruchomienia mondka. Auto zostało zholowane z assistance do ASO w Lubinie. Po 1,5h jest diagnoza - zapowietrzony układ paliwowy za sprawą źle założonej uszczelki pod filtrem paliwa. Poprzedni mechanik spartolił robotę. Usuwają usterkę , auto działa.

Popołudnie: wracam mondkiem, wszystko gra jeździ bez zastrzeżeń aż miło - micha znowu mi się cieszy. Jeżdżę tak po mieście< załatwiam kila spraw podjeżdżam po córkę do przedszkola...wsiadam do auta, przekręcam kluczyk...I TO SAMO !!! nie pali

Dzwonię do ASO, doradca serwisu który mnie obsługiwał robi wielkie oczy przez telefon i milczy przez 10s. Jutro na ich koszt holują mnie znowu do ASO.

Co o tym sądzicie? na co zwrócić im jeszcze uwagę? będę chciał żeby wymienili ten filtr (może jakiś dziwny zamiennik albo uszkodzony/odkształcony)
Gdzie jeszcze może zasysać powietrze? wiem że to może być wszędzie ...ale może są jakieś słabe punkty tej instalacji?

Wyżej czytałem że niski poziom w baku może prowadzić do takich rzeczy.Faktem jest że wczoraj komp pokazywał mi 82 km dystansu do przejechania, rano dolałem ON z kanistra 5L. W momencie 2 wpadki pokazywał 70 km. Czyżby to była prawda?
Jeśli tak ....to to totalna żenada. Auto o zaawansowaniu technologicznym zdecydowanie wyższym niż drugie auto w rodzinie (LANOS) zawodzi mnie 2-gi raz w tygodniu ...lanek przez 7 lat ani razu (i proszę o niekomentowanie)
carpov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.