Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2009, 15:42   #1
Borron
ford::beginner
 
Avatar Borron
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 38
Domyślnie Za wysokie przednie zawieszenie

Witam serdecznie, kilka dni temu wymienilem u mechanika amortyzatory oraz sprezyny w przenim zawieszeniu. Poprzednie byly w oplakanym stanie. Domyslale sie ze po wymianie przod pojdzie do gory ale ze az tak? Sprezyny kupilem GH standard ( dedykowane do mondeo MK1 93-96 ) a amortyzatory Kayaba, gazowe ( takze dedykowane min. do MK1 1.6 16V ). Obecnie auto poszlo do gory...ale jak na moje oko az za bardzo. Jazda przypomina prowadzenie motorowki lub pontonu...auto sprawia wrazenie plywania momentami...nie jest to przyjemne...czy wina takiego stanu i wygladu sa sprezyny? Moga byc zbyt twarde?? Moze warto wymienic je na Lesjofors'a lub jakies inne?? Sprezyny mialy identyczna ilosc zwojow co oryginalne oraz taka sama wysokosc co nowe Lesjofors'a.

A jak to wyglda obecnie? a no tak...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Borron ; 06-04-2009 o 20:01
Borron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 15:52   #2
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Wygląda dobrze.Zrób jeszcze tył i możesz założyć alusy 17".Na pewno nie będą obcierały,a wszyscy będą ci zazdrościć jak je tam zmieściłeś.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.A propos pływania, robiłeś geometrię?
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 16:06   #3
Borron
ford::beginner
 
Avatar Borron
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 38
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Na zbieznosc nie bylo jeszcze czasu, w tym tygodniu dopiero znajde na to chwile ( jaki moze byc orientacyjny koszt tej uslugi? ) - autko nie sciaga ani w lewo ani w prawo. Czy wyglada dobrze? Jak patrze na inne Mondeo MK1 lub MK2 o tym samym profilu opony 195/60 to nie wiem co myslec...sprezyny napewno kiedys nieco sie obniza. Tyl takze planuje wymienic ale amortyzatory juz Delphi a sprezyny...nie wiem jakie. Podpowiadaja mi aby brac tej samej firmy...lecz patrzac na przod mocno sie nad tym zastanawiam.

Pzdr
Borron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 16:20   #4
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Sprężyny siądą jakieś 2 cm.Zauważ,że przerwa między nadkolem i kołem jest mniej więcej równa.Według mnie wygląda to dobrze.Zbieżność to ok.50-80pln,ale ile kosztuje geometria to nie wiem.Ważniejsza od zbieżności. To geometria jest odpowiedzialna za prowadzenie auta na zakrętach,czy odkręcanie kierownicy po wyjściu z zakrętu itp.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 18:16   #5
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

uro... mi sie wydaje, ze stoi za wysoko, ale moze jeszcze troche siadzie. Moj ojciec w nexi wymienil sprezyny z przodu i zalozyl oryginalne. Tez sie ilosc zwojow zgadzala, ale chyba ich twardosc jest inna niz te co byly od nowego. Jak samochod byl nowy to przod tak wysoko nie stal. Teraz jest po wymianie juz prawie 2 lata i nic sie nie zmienilo. Z boku wyglada jakby w bagazniku mial naladowane 2 swiniaki i to jeszcze najedzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 19:20   #6
rad99
ford::advanced
 
Avatar rad99
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: kołobrzeg
Model: mondeo
Silnik: 2.0lpg 2.0tdci
Rocznik: 1995 2004 2009
Postów: 467
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

być może wstawiłeś sprężyny od diesla, a te powinny być twardsze z racji cięższego silnika
rad99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 20:08   #7
Borron
ford::beginner
 
Avatar Borron
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 38
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Czytajac specyfikacje w opisie aukcji zakupionych sprezyn niestety nie ma zadnej informacji o wersji silnika, jedynie Mondeo MK1 93-96, standard, nie wzmacniane ani nic podobnego...zanim zaczne robic tyl chce sie uporac z tym przodem. A moze ktos polecic jakies juz sprawdzone sprezyny do benzyny, ktore nie podwyzsza tak samochodu?Nawet w oficjalnym katalogu firmy GH nie ma wzmianki o rodzaju silnika do jakiego pasuja te sprezyny. Na Allegro Lesjofors sa po 125zł szt.

Pzdr

Ostatnio edytowane przez Borron ; 05-04-2009 o 20:23
Borron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 20:52   #8
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

trudno ze zdjęcia powiedzieć. sprawdź w innych wątkach i innych autach ile mają cm podłogę od ziemi. jak w normie to zostaw i bierz się za tył. moje 14stki wyglądają też jakoś jakby miały za dużo miejsca. martwi mnie jedynie to że ci pływa. moim skromnym zdaniem mondeo świetnie się trzyma na zakrętach a dodatkowo daleko mu do sztywności, twardości. raczej wrażenie sklapciałości (wszystko u mnie w porządku, po wymianie przedniego zawieszenia także moje wrażenie nie jest naznaczone błędem z zużytego zawieszenia)
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 21:23   #9
loa
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1995
Postów: 89
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Cytat:
Napisał Borron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w opisie aukcji zakupionych sprezyn niestety nie ma zadnej informacji o wersji silnika, jedynie Mondeo MK1 93-96, standard
Ciekawe. Przecież 1.6 16v, a 2.5 albo TD to dość znaczne różnice w masie.
__________________
---
loa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 21:50   #10
Borron
ford::beginner
 
Avatar Borron
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 38
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Lesjofors tez pasuja zarowno do 1.6-90KM jak i 2.0-136KM no chyba ze roznica w wadze tych silnikow nie jest zbyt wielka.
Borron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.