Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2007, 21:13   #1
urbi007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2007
Skąd: Warszawa
Model: Alhambra
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Spadek Mocy Przy 110Km/h

Witam
Mam problem z moim Seatem, może ktoś miał podobny problem i powie mi co może to być.
W trakcie rozpędzania przy prędkości 110km/h następuje spadek mocy i dalej nie chce przyspieszać.
Poprzedni właściciel mówił, że to także mu się zdarzało, ale kilka razy. Tak było dopóki temp. zewnętrzna była w miarę niska teraz jak się zrobiło tak ciepło to w zasadzie cały czas tak się robi. Może coś się przegrzewa czy coś.
Antidotum na to jest takie że można wyłączyć na chwile silnik i włączyć go znowu wtedy przez jakiś czas jest ok. A po chwili znów to samo. Staje się to trochę niebezpieczne podczas wyprzedzania.
Czy może ktoś wie co boli ten pojazd.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 12:11
urbi007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2007, 21:15   #2
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

urbi007,
może coś z tubiną, był tu post na ten temat, poszukaj w archiwum.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2007, 23:07   #3
niobass
ford::beginner
 
Avatar niobass
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 03-06-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 195ps by heko
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie

Brat miał tak w Audi i była to wina przepływomierza,ale możesz sprawdzić ciśnienie na przewodach od turbiny ,czy po dodaniu gazu przewody twardnieją ,czy są w takim stanie jak na wolniejszych obrotach. Jak nie ma różnicy to chyba bedzie turbina.
niobass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2007, 05:51   #4
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie Re: Spadek Mocy Przy 110Km/h

Cytat:
Napisał urbi007
W trakcie rozpędzania przy prędkości 110km/h następuje spadek mocy i dalej nie chce przyspieszać.
Poprzedni właściciel mówił, że to także mu się zdarzało, ale kilka razy. Tak było dopóki temp. zewnętrzna była w miarę niska teraz jak się zrobiło tak ciepło to w zasadzie cały czas tak się robi.
Przed zaglądaniem pod maskę proponuję sprawdzić paliwo.
Miałem podobny przypadek w Polsce i okazało się że paliwo było złej jakości.
Czy temp. na wskaźniku jest OK :fcp9
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2007, 11:51   #5
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie

Włącza sie tryb awaryjny.
Do sprawdzenia filtr paliwa - to mniejszy problem.
Większy - to turbina, która przestaje działać.
Przy niej jest zawór - oby to on był walniety.
Powodzenia.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2007, 17:15   #6
urbi007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2007
Skąd: Warszawa
Model: Alhambra
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie

Witajcie
Dzięki za pomoc dzisiaj byłem podłączyć do kompa bryke no i się okazało, że za mało powietrza na turbinie wstępnie wymiana przepływomierza. Akurat znajomy miał taki od Leona i coś sie stało przestał kopcić, ale mocy nadal brak. Teraz chyba będę musiał jakiś żagielek zakupić by coś wyprzedzić na trasie :-). Następnie znów podłączyliśmy do kompa i mądrala wyświetlił lepsze parametry na przepływomierzu ale nadal za małe ciśnienie na turbinie. Wnioski po skontaktowaniu si.ę z gościem od regeneracji turbin > poszła jakaś uszczelka czy coś i olej leci na turbine która ma zmienny cykl pracy czy coś takiego i to właśnie się zacina< antidotum Niestety regeneracja turbiny koszty 400PLN plus wymontowanie i zamontowanie. Nie wiem co mam robić bo przyczyn może być jeszcze kilka np. czujnik ciśnienia turbiny lub nieszczelność instalacji turbiny. Co wy na to. Pozdrawiam
urbi007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2007, 12:29   #7
fazi 74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Skąd: warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.3+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 43
Domyślnie

Witaj ! Miałem podobny problem w RENAULT MEGANE 1.9 DCI - jechał do 110 km/h i ani odrobinę szybciej. Było to auto z 2002 roku o przebiegu ok 130.000 km jeżdziłem nim służbowo więc oddałem do autoryzowanego serwisu renault( firma płaciła ) i okazało się że zaciął się zawór recyrkulacji spalin, pewnie wiesz jak on działa ja słyszałem że zawraca część spalin do komory spalania ady dodać motorowi jeszcze trochę mocy właśnie przy większych prędkościach/obrotach. Mam nadzieję że może to jest przyczyną Twoich problemów - na pewno będzie taniej niż naprawa turbiny, pozdrawiam.
fazi 74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2007, 22:37   #8
Jack_P
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2006
Postów: 10
Domyślnie

Witajcie! Miałam ten sam problem u siebie (1.9 tdi 2002 r), szczególnie jak za mocno przyśpieszałem na zimnym silniku. Okazało się że przyczyną jest chip który generuje zbyt wysokie ciśnienie na wtryskach i auto przechodziło na tryb awaryjny. Wystarczy wtedy wyłączyć silnik i zamknąć samochód. Po ponownym rozruchu jest ok. Pojechałem na komputer i okazało się że ciśnienie przy przyśpieszaniu to 2,36 bar a granica to 2,0. Zatem po prostu lepiej zdjąć chipa ponieważ zbyt wysokie ciśnienie skraca żywotność wtryskiwaczy. Pozdrawiam :fcp8
__________________
Jack
Jack_P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2007, 22:44   #9
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jack_P
Zatem po prostu lepiej zdjąć chipa ponieważ zbyt wysokie ciśnienie skraca żywotność wtryskiwaczy. Pozdrawiam
ktoś powiedział , że CZIP to zło i miał rację, lepiej zrobić dobry program dopasowany do auta a będzie śmigało aż miło :fcp27



ps. sorki, że nie w temacie się wypowiadam ale tak mała dygresja się nasunęła.
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2007, 21:47   #10
andrzej$39
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: Puławy
Model: Ford Galaxy Ultima/Ford Galaxy Mk3 Titanium
Silnik: 2,3 - 145 KM/1,8 TDCi - 125 KM
Rocznik: 1997/2008
Postów: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał urbi007
Witajcie
Dzięki za pomoc dzisiaj byłem podłączyć do kompa bryke no i się okazało, że za mało powietrza na turbinie wstępnie wymiana przepływomierza. Akurat znajomy miał taki od Leona i coś sie stało przestał kopcić, ale mocy nadal brak. Teraz chyba będę musiał jakiś żagielek zakupić by coś wyprzedzić na trasie :-). Następnie znów podłączyliśmy do kompa i mądrala wyświetlił lepsze parametry na przepływomierzu ale nadal za małe ciśnienie na turbinie. Wnioski po skontaktowaniu si.ę z gościem od regeneracji turbin > poszła jakaś uszczelka czy coś i olej leci na turbine która ma zmienny cykl pracy czy coś takiego i to właśnie się zacina< antidotum Niestety regeneracja turbiny koszty 400PLN plus wymontowanie i zamontowanie. Nie wiem co mam robić bo przyczyn może być jeszcze kilka np. czujnik ciśnienia turbiny lub nieszczelność instalacji turbiny. Co wy na to. Pozdrawiam
Nie chcę urazić posiadaczy diesli, ali tak jak pisałem w jednym z niedawnych postów przy rozważaniach jednego z Klubowiczów jaki silnik wybrać, wydaje mi się, że obsługa i serwisowanie jenostek benzynowych, jest i rzadsze i mniej dotkliwe dla portfela. I to się potwierdza - manipulacja(skromna) przy turbince - jedyne 400 PLN + montaże. I to nie gwarantuje jeszcze pełni sukcesu. Nie wiele wniosłem w tej konkretnej sprawie (za co przepraszam), ale dzielę się swymi spostrzeżeniami jako wierny użytkownik silników benzynowych - obecnie Galaxy 2,3 16V. Pozdrawiam - Andrzej. :fcp14
__________________
Lubię wytaczać na drogę te nasze ponad 2 tony!Przestronny,wygodny,zapewnia bezpieczeństwo i komfort moje, mojej żony i czwórki naszych dzieci! GALAXY 2,3 - dwie i pół kopy mechanicznych koni!
andrzej$39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.