Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2012, 10:09   #21
marekb990
ford::average
 
Avatar marekb990
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-04-2011
Skąd: Toruń
Model: FOCUS
Silnik: 1,8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 86
Domyślnie Odp: Sprzeglo 1.8 td

Dopisuje do tematu żeby nie powielać... Mianowicie zsuwa mi się z łapy "klocek" do którego zaczepiana jest linka sprzęgła. Czy można temu zaradzić. Stało mi się to już drugi raz w okresie 3 tygodni. Nie mam tam żadnej śruby, którą mógłbym ją umocować. Niedawno miałem problem z wrzuceniem 1 biegu (pedał brał cm od podłogi) podciągnąłem linkę ale już na max tą śrubą regulacyjną. Czy to może być przyczyną?

marekb990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 21:40   #22
marekb990
ford::average
 
Avatar marekb990
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-04-2011
Skąd: Toruń
Model: FOCUS
Silnik: 1,8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 86
Domyślnie Odp: Sprzeglo 1.8 td

To inaczej czy nowa (inna) łapa załatwi sprawę??
marekb990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 20:26   #23
Maxim93
ford::average
 
Avatar Maxim93
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-07-2009
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Model: Ford Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.8 Turbo Diesel (88KM)
Rocznik: 1993
Postów: 94
Domyślnie Odp: Sprzeglo 1.8 td

Koledzy podłączam się do tematu bo nie rozumiem jednej rzeczy i mam klopot...

Dwa lata temu zmieniałem sprzęgło na VALEO.
Po roku pojawił się problem typu "szarpanie" sprzęgła przy ruszaniu.
Nauczyłem się delikatnie manewrować pedałem żeby jak najmniej szarpało,
ale ostatnio NIE WYSPRZĘGLA dobrze jedynki i wstecznego.
Podciągnąłem śrubę na lince i było idealnie... przez póltorej miesiąca.
Nie mogę tak podciągać w nieskończoność..
sprzęgło nadal poszarpuje..

CO TU NIE GRA??? docisk czy tarcza?
__________________
Maxim93

- Mondeo 1.8 TD , 280tyś , 93r. - stary..ale jary ;p
Maxim93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 13:30   #24
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Sprzeglo 1.8 td

Witam! Widzę że w temacie który mnie interesuje jest kilka niewiadomych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc:
Cytat:
Napisał marekb990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To inaczej czy nowa (inna) łapa załatwi sprawę??
Pomrze wymiana łapy z dobrą gumą - tłumikiem drgań, który trzyma element ze stopu aluminium w który zaczepia się linkę. Do niego za pomocą śruby Trox jest przykręcona przeciwwaga. Ale to już kolega pewnie wie.

Kol. "Maxim93" wydaje mi się że piszesz o dwóch różnych problemach. Szarpanie sprzęgła może być powodem luzów na zawieszeniu zespołu napędowego (silnik, skrzynia biegów) - może mechanik czegoś nie dopilnował i przez 2 lata puściło. Może też być coś nie tak z tarczą sprzęgła. Najpierw zacznij od sprawdzenia poprowadzenia linki sprzęgła (czy nie ma załamań, przetarć itp.)
Drugi problem jaki zdajesz się opisywać to brak wysprzęglenia co nie oznacza że jedno nie jest związane z drugim Winna może być też tarcza.
Przepraszam że to wszystko jest tak zagmatwane ale nie znam twojego stylu jazdy i ile przejechałeś na tym sprzęgle.

Mam nadzieję że opis mojego przypadku coś jeszcze wyjaśni i że ktoś z bardziej doświadczonych się wypowie w tym temacie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim Mondeo sprzęgło wymieniłem jakieś 3 lata temu i od tego czasu zrobiłem na nim tylko 20tyś km. Komplet SACHS chodzi przez ten czas bez zarzutu. Ostatnio zauważyłem że pedał jest zbyt blisko podłogi w momencie wysprzęglania i postanowiłem podciągnąć linkę. Niestety jest ona już całkowicie wkręcona.
Co teraz zrobić ??
Dodam że łapa była spawana bo kiedyś się urwała i przez to jest trochę wygięta w stronę przodu auta przez to również śruba regulacyjna jest wygięta bo nie chciała wejść w mocowanie.
Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłu, a wymiana sprzęgła nie wchodzi w rachubę bo przy mojej delikatnej jeździe nie mogło się tak zużyć. Poprawcie mnie jak się mylę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein

Ostatnio edytowane przez Daniel8 ; 08-06-2013 o 09:25
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 18:26   #25
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Sprzeglo 1.8 td

Ponawiam pytanie bo odpowiedz z pytaniem jest nieczytelna. Jak "podciągnąć" sprzęgło?
Sprawdziłem mocowanie linki na pedale i w komorze silnika jest ok.
Pomogła wymiana łapy na nową. Wszystko pasownie skręcone i sprzęgło działa jak nowe. Wydaje się że jest to prosta konstrukcja ale wystarczy źle ją założyć o 1 ząbek i już jest problem.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein

Ostatnio edytowane przez Daniel8 ; 14-06-2013 o 19:23 Powód: Rozwiązanie problemu
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.