Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2012, 15:10   #1
denwerek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Model: Mondeo MKII
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie Sterowanie kierunkiem nawiewu

Witam,
Wiem, że tematów dotyczących problemów ze sterowaniem kierunkami nawiewu jest mnóstwo ale nie znalazłem problemu takiego jak mój, dlatego zakładam nowy temat.

Możliwe, że mój problem da się rozwiązać bez np rozbierania środkowego panelu dlatego wolałem najpierw napisać na forum a potem ewentualnie rozbierać układ podciśnienia.

Otóż mój problem polega na tym, że jeżeli obroty silnika są poniżej 2 tys, to sterowanie nawiewem działa, jeśli natomiast obroty przekraczają 2 tys to sterowanie przestaje działać i zaczyna awaryjnie wiać tylko na szybę. Zbliża się lato i ze względu na chęć używania klimatyzacji przydało by się aby to sterowanie było jednak sprawne.

Ktoś ma jakieś pomysły czym to może być spowodowane?
Może to być wina jakiegoś konkretnego elementu układu, czy (tak jak się obawiam) jest to problem z nieszczelnością/niedrożnością dowolnego elementu układu podciśnienia?

denwerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 09:04   #2
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Sterowanie kierunkiem nawiewu

Kolego nie wiem czy te obroty na 100% mają związek. Ale u mnie brak nawiewu gdziekolwiek indziej niż na szybę spowodowany był wypadnięciem z trójnika przewodu od podciśnienia. Trójnik masz przy grodzi, nad kolektorem ssącym, mniej więcej po środku silnika. Być może że ten przewód jest jakiś sparciały i raz działa przestawianie nawiewów raz nie. Prześledź go do samego tunelu środkowego.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 09:57   #3
Maxim93
ford::average
 
Avatar Maxim93
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-07-2009
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Model: Ford Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.8 Turbo Diesel (88KM)
Rocznik: 1993
Postów: 94
Domyślnie Odp: Sterowanie kierunkiem nawiewu

dokładnie tak jak kolega Maddragon napisał. U mnie jednak ten problem polegał na niezidentyfikowanej nieszczelności układu podciśnieniowego albo starości tych wszystkich membranek. Po odłączeniu i zaślepieniu śrubką jednego z przewodów zmiana nawiewów znow zaczeła funkcjonować. Troche dziadoski pomysł ale przy tak starym pojezdzie jak mój staram się unikać zbędnych wydatków. Pozdrawiam
__________________
Maxim93

- Mondeo 1.8 TD , 280tyś , 93r. - stary..ale jary ;p
Maxim93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.