Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2011, 22:35   #31
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Arrow Odp: Woda na podlodze pod nogami kierowcy

Panowie ratujcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po rozebraniu drzwi, progów i części dywanów (suszenie) dalej cieknie! Zastał mnie mały deszczyk i okazało się że woda wlewa się jeszcze gdzieś z góry, jest wilgotne wewnątrz na zakończeniu plastikowej osłony przedniego słupka, potem cieknie po uszczelce i między deską rozdzielczą a drzwiami na podłogę.
Szukałem wszędzie i w końcu odchyliłem uszczelkę karoserii na wysokości relingów i zobaczyłem dwa gwintowane otwory na łączeniu blachy dachowej. Są dość głębokie i wchodzą pewno między podsufitkę a dach, nie wiem tylko czemu służą?
Poszedłem na drugą stronę zobaczyć a tam też są tylko zatkane kołkami (pokazuje na zdjęciu)
Wydawało by się że tylko wsadzić kołki i już, ale postanowiłem sprawdzić polewając wodą po uszczelce tak jak na deszczu (zamknięte drzwi) i otwarte (uszczelka odchylona) a tu nic ani kropli w środku! Chociaż zdjąłem osłonę słupka. Nie wiem czy mam czekać na deszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy co, żeby móc sprawdzić z kąt to się lejeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wypisze dla jasności co już zrobiłem:
-Szyber dach sprawdzony (woda spływa wężykami w słupkach przednich)
-Folie w drzwiach założyłem tak żeby spływało przez otwory w drzwiach a nie po tapicerce i progu
-Kołki w dachu osadzone na silikonie
Jutro zabieram się za drugą stronę i jeszcze dla pewności sprawdzę filtr pyłkowy czy na obudowie nie puszcza.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P6152117.jpg (97.6 KB, 123 wyświetleń)

__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein

Ostatnio edytowane przez Daniel8 ; 17-06-2011 o 21:37
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 08:43   #32
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Woda na podlodze pod nogami kierowcy

Cytat:
Napisał Daniel8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dwa gwintowane otwory
To są otwory do mocowania bagażnika dachowego.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2011, 10:23   #33
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Woda na podlodze pod nogami kierowcy

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To są otwory do mocowania bagażnika dachowego.
dzięki uro2 na Ciebie można liczyć. Nie wpadłem na to bo mam relingiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wreszcie w autku nastała susza. Dla tych co mają podobny problem polecam sprawdzić:
- czy mają kołki w dachu pod uszczelką kabiny (najłatwiejszy dostęp)
- poprawić uszczelnienie filtra powietrza kabinowego
- a na końcu rozebrać drzwi i dać folie żeby woda z szyby spływała (chyba że jest mokro na progu to od razu trzeba to zrobić)
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2011, 19:50   #34
Jarek1234
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 19-01-2007
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Woda na podlodze pod nogami kierowcy

Znalazłem miejsce gdzie cieknie woda. Pojawiają sie kropelki i nie widać żadnego otworu skąd, ale jest to na łaczeniu blach. Jak to uszczelnić, żeby widzieć to miejsce muszę wetknąć głowę koło pedału sprzęgła. Czy nie trzeba np. zdjąć lewy błotnik? Zamieszczam zdjęcie gdzie cieknie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P1030210a.JPG (93.7 KB, 122 wyświetleń)
Jarek1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2011, 23:04   #35
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Woda na podlodze pod nogami kierowcy

Zdejmowałem lewy błotnik i niestety nie znalazłem niczego do uszczelnienia. Zdjęcie, które zamieściłeś, jest obrócone, czy dół jest na dole a góra na górze?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 10:48   #36
Jarek1234
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 19-01-2007
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Woda na podlodze pod nogami kierowcy

Ciężko jest się zorientować, niebieską strzałką zaznaczyłem jak leci woda, oczywiście leci w dół na kable, później po wiązce pod samo siedzenie i zbiera się w zagłębieniu w którym nie ma odpływu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mondeo.JPG (93.3 KB, 110 wyświetleń)
Jarek1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2012, 11:02   #37
aeros
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda na podlodze pod nogami kierowcy

Witam wszystkich, których spotkał ten problem. Kilka tygodni na podłodze po stronie pasażera pojawiła się woda. Było jej coraz więcej. W końcu nie wytrzymałem i rozkopałem pół kabiny. Podniosłem wyściółkę, zdjąłem listwę z okolic progu i nic! W podłodze nie ma dziury. Teraz poszukiwania przeniosłem w okolicę podszybia, bo kiedy lałem wodę w tę okolicę zaraz wypływała w kabinie.
Po kilka chwilach znalazłem!!! Na łączeniu blach wykruszył się piankowo gumowy uszczelniacz. Oczyściłem i osuszyłem to miejsce. Następnie kupiłem silikon w tubce i wpakowałem tam z 5cm sześciennych ładnie formując od góry w kształt umożliwiający wodzie spływ z tej okolicy. Poskutkowało. Teraz suszę już tylko podłogę pod tylną kanapą, bo wody było tyle, że wpłynęła aż tam. Na fotce pokazuję miejsce przez, które wlewała się woda.
Pozdrawiam, aeros
[url]http://img830.imageshack.us/img830/7242/0000005s.jpg[/url
aeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2012, 14:28   #38
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Woda na podlodze pod nogami kierowcy

Cytat:
Napisał aeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich, których spotkał ten problem. Kilka tygodni na podłodze po stronie pasażera pojawiła się woda. Było jej coraz więcej. W końcu nie wytrzymałem i rozkopałem pół kabiny. Podniosłem wyściółkę, zdjąłem listwę z okolic progu i nic! W podłodze nie ma dziury. Teraz poszukiwania przeniosłem w okolicę podszybia, bo kiedy lałem wodę w tę okolicę zaraz wypływała w kabinie.
Po kilka chwilach znalazłem!!! Na łączeniu blach wykruszył się piankowo gumowy uszczelniacz. Oczyściłem i osuszyłem to miejsce. Następnie kupiłem silikon w tubce i wpakowałem tam z 5cm sześciennych ładnie formując od góry w kształt umożliwiający wodzie spływ z tej okolicy. Poskutkowało. Teraz suszę już tylko podłogę pod tylną kanapą, bo wody było tyle, że wpłynęła aż tam. Na fotce pokazuję miejsce przez, które wlewała się woda.
Pozdrawiam, aeros
[url]http://img830.imageshack.us/img830/7242/0000005s.jpg[/url
Witam aeros! Jak chcesz się podzielić zdjęciami to popraw link żeby nie trzeba było tego robić ręcznieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji chciałem wrócić do tematu. Bo jak się okazało w moim przypadku jest to "niekończąca się opowieść". Tzn. dalej wlewa mi się woda przez prógGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem wszystko co opisane powyżej i jeszcze kombinowałem z wymianą uszczelki ale w końcu powróciłem do oryginału i dalej cieknieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedyny ratunek to wyciągnięcie korka w podłodze żeby to co się wlało mogło ujść.
Co jeszcze mogę zrobić??
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2012, 15:21   #39
stasio392
ford::average
 
Avatar stasio392
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Gniezno
Model: mondeo mk2 hb
Silnik: 1.8 td endura-de
Rocznik: 2000
Postów: 91
Domyślnie Odp: Woda na podlodze pod nogami kierowcy

Nie wiem czy kolega aeros ma na myśli to samo o czym pisałem kiedyś w tym temacie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i pomimo że kolega Emmm twierdzi że tam nic takiego nie ma to od ponad dwóch lat mam suchą podłogę pod wyściółką
stasio392 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2012, 17:01   #40
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Woda na podlodze pod nogami kierowcy

Cytat:
Napisał stasio392 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy kolega aeros ma na myśli to samo o czym pisałem kiedyś w tym temacie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i pomimo że kolega Emmm twierdzi że tam nic takiego nie ma to od ponad dwóch lat mam suchą podłogę pod wyściółką
A powinieneś wiedzieć jak też to przerabiałeśGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zresztą też się udzieliłem w tym temacie.
Żeby już zakończyć ten problem dodam że drzwi mam u dołu lekko pofalowane (auto miało obcierkę) i może dlatego ta woda. Zamykają cię lekko i prosto tzn. że nie odstają od nadwozia.
Może regulacja zamka coś mi pomorze??
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.