Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2012, 07:23   #101
mazbasi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Laguna 2FL
Silnik: 1,6 B
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Jakiej chłodnicy? U mnie nie ma chłodnicy, tylko EGR jest połączony rurką z dolotem.

Bez ściągania podszybia da się wymienić bez problemu, ale jest to bez sensu. Zrobiłem tak dlatego, że wydawało mi się skomplikowanym ściągać wycieraczki i podszybie.

Następnego dnia jednak ściągnąłem podszybie i wycieraczki - schodzi z tym 10 minut a dostęp do EGR bez porównania lepszy.

__________________
Było Mondeo MK3 2,0 TDDI i Focus MK2 1,6 TDCI.
mazbasi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 11:21   #102
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

mialem na mysli chlodnice spalin egr...lub ta rurke jezeli niemasz takiej chlodnicy.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 12:11   #103
htrr
ford::beginner
 
Imię: HTRR
Zarejestrowany: 27-09-2012
Model: C-MAX
Silnik: 1600
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Witam.
Posiadam Forda Focusa C-max z 2004 roku. I mam taki problem. W czasie jazdy auto zgasło tak jakby wyłączyć go kluczykiem bez szarpania i wyświetla się komunikat usterka układu wspomagania kierownicy. Po przekręceniu kluczyka do pozycji 0 i probie uruchomienia auto zapala bez żadnego problemu. Czasami gaśnie zaraz po zapaleniu, czasami po przejechaniu 1km albo i 100 km.Objawy są takie jakby nagle odcięto mu prąd. Wczoraj podjechałem do serwisu, podłączyli auto do kompa gdzie wyskoczył błąd zaworu EGR. Cena zaworu to 1000zł, kolega mechanik znalazł zamiennik o połowę tańszy. Czy to na pewno EGR robi ten problem ???
htrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 14:08   #104
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

jaki silnik? benzyna diesel?

tak egr tez moze byc tego powodem. a czy nie mozna starego naprawic-wyczyscic?

ps. napisales ze brakuje pradu ale rozumiem ze poprostu zaswiecaly ci sie kontrolki?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 14:54   #105
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaki silnik? benzyna diesel?
Jakbyś nie zauważył jesteśmy w dziale diesel.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 17:49   #106
htrr
ford::beginner
 
Imię: HTRR
Zarejestrowany: 27-09-2012
Model: C-MAX
Silnik: 1600
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Tak jest to turbo diesel 1600 z 2004r. I zgadza się ten brak prądu objawia się zapaleniem kontrolek. Od wizyty w serwisie jak na razie problem się nie powielił, myślę że po prostu został skasowany błąd, ale czytając pierwsze str. w tym poście jest to krótko chwilowe. Co do czyszczenia zaworu na chwilę obecną wybrałem się za miasto robiąc około 20km trzymając obroty silnika na poziomie 2200 jadąc na 3 biegu, chcąc wypalić sadzę. (mkaminski100 str. nr1). Jeśli to nie pomorze chyba czeka próba ręcznego czyszczenia lub wymiana. No i jeszcze jedno turbo jest zasilane spalinami z silnika i teraz nie wiem czy podczas takiej dzisiejszej jazdy ten cały syf nie został skierowany do turbiny?
Dzięki za szybką odp.
htrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 11:53   #107
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

tak syf zawsze idzie przez turbo ale wiecej syfu jest gdy egr dziala.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2013, 22:27   #108
szakal82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2011
Skąd: Głogów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Witam. Mam Focusa 1.6 TDCI z 2005r. Zdarzało mi się nieraz ( powiedzmy raz na miesiąc), że jak dłuższy czas jeździłem po mieście na niskich obrotach, to silnik mi zamulał i np. jak gdzieś stałem i chciałem ruszyć to tak zamulił że ledwo się toczył. Jak przegazowałem go to jakby coś się przedmuchało i śmigał normalnie, nie zagłębiałem się w temat bo stwierdziłem, że najwidoczniej EGR się przycina. Dzisiaj zapaliła mi się czerwona kontrolka i wyświetliło USTERKA UKŁADU SILNIKA. Po podpięciu pod kompa wywaliło mi 3 błądy w takiej kolejności:
P0402 - Exhaust Gas Recirculatiion Flow Excessive Detected
P0335 - Crankshaft Position Sensor A Circuit
P0489 - Exhast Gas Recirculation Control Circit Low

Pierwszy dotyczy przepływu spalin recyrkulacji - nadmierne wykrycie, drugi czujnika położenia wału korbowego, a trzeci układu recyrkulacji. 1 i 3 pewnie dotyczą nieprawidłowego działania EGR-u np. zacinania, ale martwi mnie ten drugi tj. P0335 czujnikpołożenia wału korbowego, czy to coś poważnego? Czy jest możliwe, że ma cos wspólnego z nieprawidłowym działaniem EGR-u?

Miał ktoś może podobny problem?

Jak wykasowałem te błędy z kompa to po ponownym odpaleniu auta już nie wyskoczyły.
szakal82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 08:13   #109
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Jeżeli już łapie błędy ten czujnik to go wymień i będziesz miał spokój,koszt nie jest straszny. Masz go tu np: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] A co do EGR-a to trzeba go wyjąć,rozebrać i wyczyścić(najlepiej,najpewniej samemu),przy montażu dać zaślepkę z kwasówki i problem będzie rozwiązany raz na zawsze. No chyba,że już niedomaga elektrycznie,to tylko wymiana na sprawny. POZDRAWIAM

Ostatnio edytowane przez tomfoc2 ; 14-04-2013 o 08:18
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 11:37   #110
szakal82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2011
Skąd: Głogów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

A czy można bez problemu jeżdzić z tym błędem czujnika położenia wału korbowego czy lepiej nie ryzykować?

Ostatnio edytowane przez szakal82 ; 14-04-2013 o 11:49
szakal82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.