Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2009, 18:07   #1
Caro7104
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Unhappy centralny zamek nie działa - zablokowane drzwi kierowcy

Przepraszam z góry...bo jestem użytkownikiem tego wspaniałego FORUM od niedawna...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem szukać podobnych objawów za pomocą wyszukiwarki lecz bezskutecznie. Może ktoś miał podobne objawy i pomoże w ustaleniu przyczyny i sposobu usunięcia usterkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Jestem użytkownikiem Mondeo Kombi MK III z 2001r. Problem wystąpił kilka dni temu. Zauważyłem, że z kluczyka nie można zamknąć drzwi. Słychać pracę zamków- jednak na pół gwizdka. "Zapadki" składają się na moment i ponownie odskakują. Po zamknięciu mechanicznym z użyciem kluczyka próba otwarcia kończy się sukcesem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale tylko częściowym. Odblokowywane są wszystkie zamki za wyjątkiem zamka drzwi kierowcy. No jakaś porażkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próby wielokrotne i nic. Dodam, że korzystając z rad innych forumowiczów próbowałem
1. sztuczki z 4-ro krotnym przekręcaniem kluczyka w stacyjce i naciskaniem klawisza na pilocie,
2. wyciąganiem na jakiś czas bezpiecznika w obwodzie centralnego zamka (nr 24),
3....nawet odpinania zacisków akumulatora... i nic
Dodam, że mam 2 kluczyk ze sterowaniem. Jego działanie jest identyczne.
Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami. Czy laik da sobie rade z tym problemem- wówczas proszę o wskazówkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
ewentualnie podajcie mi namiary na jakiegoś speca na śląsku (mieszkam w ŚWIĘTOCHŁOWICACH) co specjalizuje się w tego typu naprawach (proszę nie wskazywać serwisów autoryzowanych- mam z nimi odpowiednie doświadczenieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do dyskusji...


Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-09-2017 o 19:53
Caro7104 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 18:23   #2
mario_p
ford::average
 
Avatar mario_p
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Bytom-9 "Oberschlesien"
Model: Mk3 Kombi TrendX+ESP
Silnik: 130PS TDCI
Rocznik: 2004'FL
Postów: 179
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!

Hejo, nie miałem takiego przypadku ale pisałem w moich postach o problemach z zamkami i często z klapą bagażnika. Problem może tkwić w zamku kierowcy , który steruje resztą, jak jest wilgotny i brudny to może zacząć świrować z zamkami. Podaje link z Mondeo Klub Polska do artykułu jak rozebrać i wyczyścić ten zamek, możesz spróbować :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeśli chodzi o warsztat to ja osobiście STANOWCZO ODRADZAM ten warsztat ford przy Kauflandzie w Piaśnikach, jak do niego pojechałem bo mi auto kopciło to skończyło się po dwóch tygodniach na odholowaniu do Bosch Adamczyk, spierdzilił mi alarm bo chyba jakieś zwarcie zrobili i kompletnie nie wiedział co jest z autem, a mówił że to prosta sprawa jak przyjechałem, potem to mi chciał wymieniać turbo, listwę wtryskową i pompę paliwa! A to była wina wtrysku, ale musiałem jeszcze jechać do Bosa na naprawę alarmu (na szczęście tylko 90zł mnie skasowali).
Znajomi chwalą sobie warsztat na Styczyńskiego w Chorzowie ale to nie Ford tylko ogólnie mechanika.
Powodzenia i do zobaczenia na drodze (na pewno się mijamy nie raz...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
6 lat było Palio1.2 bez awarii, liczyłem na to samo z Mondkiem...ale nie ma tak źle!
mario_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 18:49   #3
Caro7104
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!

Dzięki za radę. SpróbujęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem bardzo blisko, rozebrałem drzwi, odkleiłem wygłuszenie, ale uznałem, że zamek jest zbyt skomplikowany...
Dostałem wiatru w skrzydła. Sprawdzę tą możliwość. Dam znać, co z tego wyszłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.
Caro7104 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 18:57   #4
FaYaH
ford::amateur
 
Avatar FaYaH
 
Zarejestrowany: 28-08-2007
Skąd: Dąbrowa G.
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 130hp
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!

Caro, wczoraj mi sie stalo chyba to samo w moim mondeo. Tez mam MK3. U mnie to wyglada tak:
Zamykam auto i ide np. do pracy. I gdy wracam chce otworzyc z pilota to owiera sie caly samochod oprocz drzwi kierowcy, z kluczyka dokladnie to samo... Wiec mam zablokowane drzwi kierowcy teoretycznie(chociaz nie dzieje sie to za kazdym razem). Moim sposobem na to dzisiaj bylo przytrzymanie dluzej guzika otwierania i poczekanie az opuszcza sie szyby i otworzenie auta od srodka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale to troche kiepski pomysl. Pojechalem dzisiaj jeszcze do ASO i powiedzieli ze prawdopodobnie trzeba wymienic zamek, pozniej pojechalem do autoelektroniki w Dąbrowie Gorniczej i powiedzieli to samo.

Jak spróbujesz tego czyszczenia to daj znac
__________________
Ford Mondeo Turnier Ghia 2.0 TDCi 130hp 2005r.
http://i43.tinypic.com/1zf4w43.jpg

+ Ford Fiesta 1.3 1997r.

Ostatnio edytowane przez FaYaH ; 01-04-2009 o 19:06
FaYaH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 19:24   #5
Caro7104
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!

JasneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro będę się z tym bawiłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Caro7104 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 21:23   #6
krasnal5
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 95
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!

Ja tez mam identyczny problem jak Caro.
krasnal5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 22:38   #7
FaYaH
ford::amateur
 
Avatar FaYaH
 
Zarejestrowany: 28-08-2007
Skąd: Dąbrowa G.
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 130hp
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!

Moze po zimie cos tam sie popsulo, bo mi sie to zaczelo dziac w pierwszy cieplejszy dzien wiosny... Sam juz nie wiem. Z niecierpliwoscia czekam co Caro powie w/w zabiegu. Bo nowy zamek kosztuje kolo 400zl. Aaa jak ktos by mogl zalatwic nowa, oryginalna czesc taniej to prosze o informacje.
__________________
Ford Mondeo Turnier Ghia 2.0 TDCi 130hp 2005r.
http://i43.tinypic.com/1zf4w43.jpg

+ Ford Fiesta 1.3 1997r.
FaYaH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 12:10   #8
Caro7104
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!

MARIO P:509: Wielkie dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odważyłem się rozbierać drzwi kierowcy ponownie, tym razem z demontażem zamka. Upewniłem się, że coś z nim nie tak, kiedy odpiąłem kostkę elektryczną kostkę zasilającą...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozostałe drzwi działały z kluczyka bez zarzutów. Dodam, że demontaż jest nieco bardziej skomplikowany....
U mnie do zamka na dwa torx-y przymocowana była osłona prowadnic stanowiąca całość z mocowaniem wkładki, klamki. Ale przekonałem się że to nic trudnego... Trzeba było jedynie zdemontować osłonę wkładki (śruba na torxa od czoła drzwi za zaślepką- na wysokości zamka), klamkę. Zamek rozebrałem zgodnie z instruktażem, przeczyściłem styki (zauważyłem, że były zaśniedziałe styki zasilające silniczek wewnątrz części elektrycznej zamka).
Po złożeniu znowu działa
EXTRA.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Caro7104 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 22:50   #9
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!

Ja mam w MK II takie objawy.Mysle,ze zasad ta sama w czysczeniu.
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2014, 14:52   #10
raziel88ck
ford::average
 
Avatar raziel88ck
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-06-2013
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo MK3 Lift
Silnik: 1.8 - 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 69
Domyślnie Zamek od kierowcy przestał działać

Witajcie. Pogodę jaką mamy, taką mamy. Dziś próbowałem otworzyć drzwi z pilota i otworzyły się wszystkie, prócz tych od kierowcy. Spróbowałem z kluczyka, ale to nic nie dało. Wsiadłem nawet do środka i próbowałem otworzyć je od wewnątrz, ale bez skutku.

A teraz trochę informacji o dziwnym zachowaniu się centralnego zamka. Otóż auto potrafiło się zamknąć (samo z siebie) na postoju, jak i podczas jazdy, co mnie trochę zaskoczyło, bo takich rzeczy w Vectrze B nie miałem.

Jakieś rady?
raziel88ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.