Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2013, 19:51   #1
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie POWERSZIT - padł lewarek

Witam .Dzien bez usterki forda to dzien stracony...To co mnie spotkało zadziwiło nawet mechanika z autopomocy. Podjechalem pod dom , wrzuciłem 'P' na skrzyni i zonk...Wypadł cyngiel z lewarka.A chwile pozniej sprezyna...DRAMAT.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PS_1.jpg (51.2 KB, 106 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg PS_2.jpg (58.8 KB, 101 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg PS_3.jpg (67.9 KB, 97 wyświetleń)

Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 21:30   #2
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: POWERSZIT - padł lewarek

czyli cala skrzynia powershift jest do pani, bo odpadl kawal plastiku? hmmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 21:33   #3
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: POWERSZIT - padł lewarek

Cytat:
Napisał Palek_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam .Dzien bez usterki forda to dzien stracony...To co mnie spotkało zadziwiło nawet mechanika z autopomocy. Podjechalem pod dom , wrzuciłem 'P' na skrzyni i zonk...Wypadł cyngiel z lewarka.A chwile pozniej sprezyna...DRAMAT.
Z tym dramatem to bym nie przesadzał.
Poza tym nie uogólniałbym tego, bo akurat ten lewarek jest stosowany w Mondeo MK4 i S-Max od samego początku, nawet wtedy kiedy o Powershifcie jeszcze słychać nie było i o takich awariach jakoś zbyt głośno nie jest. Masz po prostu pecha i tyle.
To co napisałeś brzmi mniej więcej tak samo jak powiedzenie, że cały TV jest do kitu bo wypadł guzik z pilota.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 30-08-2013 o 21:38
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 22:14   #4
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Re: POWERSZIT - padł lewarek

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym dramatem to bym nie przesadzał.
Poza tym nie uogólniałbym tego, bo akurat ten lewarek jest stosowany w Mondeo MK4 i S-Max od samego początku, nawet wtedy kiedy o Powershifcie jeszcze słychać nie było i o takich awariach jakoś zbyt głośno nie jest. Masz po prostu pecha i tyle.
To co napisałeś brzmi mniej więcej tak samo jak powiedzenie, że cały TV jest do kitu bo wypadł guzik z pilota.
Nie dramatyzuje. Po prostu rozleciał sie lewarek. W aucie za 140 koła po prostu wypadl cyngielek i tyle. Ciekawe , jak bez autopomocy uruchomilbym auto. Szczescie w nieszczesciu ze zdechlo pod domem a nie na wakacjach w trasie. Podpowiadam , ze mechanior palcem pogmyral w lewarku i usunal blokade cyngla.Mozna jezdzic tymczasowo tylko uwazac trzeba by z rozpedu nie machnac lewarkiem bo nie ma blokady....pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 22:45   #5
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: POWERSZIT - padł lewarek

dramatyzujesz. takie rzeczy zdarzaja sie w autach 3x drozszych... pech i tyle.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 23:01   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Re: POWERSZIT - padł lewarek

Cytat:
Napisał Palek_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dramatyzuje. Po prostu rozleciał sie lewarek. ...
Dramatyzujesz...
Obstawiam w ciemno, że bez trudu można było ten lewarek poskładać do kupy i jeździć do czasu wymiany gwarancyjnej...
Niestety tak się porobiło, że teraz mało kto choć odrobinę wyobraźni technicznej uruchamia w takich sytuacjach...
Prawie wszyscy przyjęli, że jeśli samochody teraz robią księgowi a nie inżynierowie, to nie ma się co próbować zabierać za zrozumienie jak to jest poskładane i jak działa...
Na szczęście tylko prawie wszyscy a nie na prawdę wszyscy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 09:18   #7
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: POWERSZIT - padł lewarek

Witam.Poskladac sie nie dalo bo uszkodzony plastik cyngla.Ale sie dalo odblokowac skrzynie i zmieniam bez blokady.Autopomoc nie podjela sie poskladanie bo od tego jest ASO a nie przyslowiowy Pan Kazio z lawety.A ja nie musze sie znac na skladaniu lewarka...Auto jezdzi bo trafilem na goscia ktory wiedzial o co biega.Pierwszy serwisant z wezwania zrezygnowal i przekazal sprawe koledze.A ten jak to okreslil wozi duzo fordow wiec wie co gdzie nacisnac...Poza tym zastanawia mnie fakt,czemu z ASO nie podpowiedzieli ze mozna tak odblokowac skrzynie tylko lawete kazali wzywac...pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 18:11   #8
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: POWERSZIT - padł lewarek

bo w ASO też nie wiedzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tylko wymieniają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 19:07   #9
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: POWERSZIT - padł lewarek

Witam.Jestem po wizycie w ASO bogatszy o kolejne doświadczenia. Rozwalony lewarek nie podlega pod G12 wiec nie może zostać wymieniony na gwarancji.Nie można naprawy podpiąc pod zawarta w umowie 'przekładnie główna' bo lewarek to lewarek a przekładnia to przekładnia .Po ogledzinach wyraznie widac ze cyngiel sie wyłamał i dlatego wypadł razem ze sprężyną. Dla mnie to jest wada fabryczna , dla ASO złe użytkowanie. Na pytanie jak mozna żle uzytkowac cyngielek nie uzyskałem odpowiedzi. Sam cyngiel nie występuje , trzeba zamówic cały lewarek.Pech to pech. Koszt nowej części bagatela 487zł brutto + robocizna...pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 19:28   #10
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: POWERSZIT - padł lewarek

G12 to ściema. Szkoda kasy i czasu na późniejsze spieranie się co jest głównym powodem awarii.
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.