Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2012, 12:00   #1
RafalR
 
Postów: n/a
Domyślnie 1.0 ecoboost w mondeo. Czy to nie przesada?

Tak mały silnik w kompaktowym focusie wzbudził sporo dyskusji. Niedawno Ford podał informacje, że w mondeo również będzie montowany ten silnik. Po przeczytaniu tego artykułu zastanawiam się, czy faktycznie są tak pewni tego silnika, czy tylko liczą na szybki zysk...

http://www.autopasja.net/idw-690-spo...rrorystow.html

Co o tym myślicie?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2012, 20:33   #2
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: 1.0 ecoboost w mondeo. Czy to nie przesada?

Ja jestem sceptycznie nastawiony do takich jednostek, cóż czasy samochodów które robiły 500kkm dawno się skończyły. Malutkie silniczki są tańsze, lżejsze niby ekologiczniejsze, i mniej trwałe(to jest moje zdanie, czas pokaże)
Jeszcze do lekkich aut miejski to może tak, ale do aut które mają poruszać się kilka godzin nom stop autostradą z prędkościami...lekko ponad przepisy to już nie.

Nie pozostaje nam nic innego, niż się z tym pogodzić i kupować produkować następne i kupować by się interes kręcił. Myślę że tendencja w motoryzacji jest taka sama jak we wszystkim innym - zmierzą w kierunku jednorazówek. Zresztą to widać po cenach 5-cio latków są procentowo coraz tańsze w stosunku do nowych.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2012, 21:22   #3
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Odp: 1.0 ecoboost w mondeo. Czy to nie przesada?

Tak tylko jak dzisiaj przeczytałem że ford z takiego silniczka 1.0 EcoBoost wyprowadza 205 KM to co będzie przy pojemności 2.0 lub 3.0 ????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 11:03   #4
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: 1.0 ecoboost w mondeo. Czy to nie przesada?

Nic nie będzie, bo 2.0 czy 3.0 nie przejdzie norm emisji spalin, dlatego właśnie buduje się małe silniki z duzymi mocami. Albo przejdzie ograniczony do 200KM.

Faktycznie może i Mazda jedyna zamiast budować jakieś zabawki typu 1.0 dołądowany buduje nadal wolnossace tyle że po kuracji.

Z drugiej zaś strony takie male silniki z wielkimi mocami będa niezłym kąskiem dla swoich serwisów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 10:28   #5
cornholio01
ford::advanced
 
Avatar cornholio01
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Sun City
Model: Ford Mustang,Expedition
Silnik: 3.8 v6,5,4 V8
Rocznik: 1995
Postów: 252
Domyślnie Odp: 1.0 ecoboost w mondeo. Czy to nie przesada?

1.0 i 205 kucy,pffffff ile to pojeżdzi?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cornholio01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 11:10   #6
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 1.0 ecoboost w mondeo. Czy to nie przesada?

jak jeździsz tylko do kościoła i czasem na zakupy na targ to ci długo pojeździ...
wszystko zależy do czego i jak będzie używany silnik...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 18:40   #7
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: 1.0 ecoboost w mondeo. Czy to nie przesada?

Bardziej, wg mnie ma tu znaczenie chęć, a właściwie brak chęci, zrobienia "wiecznego" silnika, w dzisiejszych czasach, bo to jest po prostu nie opłacalne. A to czy on ma 1litr i 200 KM czy 3l i tyle samo mocy, to tylko kwestia odpowiednio dobranych i przeliczonych materiałów i konstrukcji by były te jednostki tak samo trwałe.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 19:06   #8
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: 1.0 ecoboost w mondeo. Czy to nie przesada?

czy wy aby nie przesadzacie ? ja tam sie nie znam, ale skoro taki koncern ma iluś tam inżynierów i ci stwierdzili że się nada chcecie mi powiedzieć że FORD strzela sobie w kolano ? chcecie powiedzieć że jesteście mądrzejsi od ich wszystkich inżynierów ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 19:29   #9
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: 1.0 ecoboost w mondeo. Czy to nie przesada?

Cytat:
Napisał azet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chcecie powiedzieć że jesteście mądrzejsi od ich wszystkich inżynierów ?
Zauważ że jakoś już nie ma samochodów typu Mercedes W124 czy jakieś stare wieczne passaty.

To tak samo jak np. z zmywarkami które generalnie się nie psują, możesz je produkować do woli i możesz je robić bardzo trwałe, ale jak jest na nie zapotrzebowanie. A owe zapotrzebowanie będzie do czasu aż w każdym domu będzie na wyposażeniu.
Co dalej jak wszyscy maja zmywarki ? ano trzeba zacząć je robić tak by po gwarancji zaczęły się masowo psuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czas życia wielu produktów staje się coraz krótszy, ot czysta ekonomia - dlaczego by nie miała dotyczyć samochodów ?
Czy to źle, nie wiem w końcu mamy pracę przy produkcji tego wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 19:46   #10
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 1.0 ecoboost w mondeo. Czy to nie przesada?

i cala sztuka polega na tym by auto zaczelo sie psuc po okreslonym czasie ani za wczesnie ani za pozno i nie wszystko na raz tak by firma nie stracila tez wizerunku... to jest prawdziwa sztuka...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.