Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2022, 13:18   #41
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Każda akcja serwisowa jest chyba za darmo?

pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2022, 12:11   #42
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

I myślę, że to nie jest ostatnie słowo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 14:48   #43
UchyMen
ford::amateur
 
Avatar UchyMen
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-08-2022
Skąd: Polska
Model: S-Max
Silnik: 2000
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Oglądałem Forda S-Max St-Line 2,5 Hybrid 190 KM bardzo ciekawa propozycja.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
§23
UchyMen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2022, 16:54   #44
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Ja swojego po prawie roku oczekiwania odbieram najprawdopodobniej w sobotę. Po roku oczekiwania o aucie wiem już chyba więcej niż większość właścicieli :d Ale nie omieszkam również się tu podzielić wrażeniami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 14:44   #45
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Mam i ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Titanium + pakiet x + panorama + hak
Za jakiś czas jak trochę pojeżdżę postaram się tu opisać wrażenia, plusy i minusy
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20221022_142213.jpg (98.0 KB, 104 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukast ; 23-10-2022 o 14:48
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 21:21   #46
zonexy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2020
Model: Volvo
Silnik: V50
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam i ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Titanium + pakiet x + panorama + hak
Za jakiś czas jak trochę pojeżdżę postaram się tu opisać wrażenia, plusy i minusy
Super, gratulacje, też jeszcze czekam(w tym tygodniu się produkował) - mam nadzieję, że już niedługo. Masz więcej fotek(tez zamówiłem titanium x z lucid red)?
Czekam na opinie i więcej fotekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zonexy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 21:46   #47
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Dopiero pierwsze koty za płoty, więc wrażenia na szybko (większość przez porównanie do poprzednika - smax mk1 2.0 163km (polift)):


Na plus:

+ b dobrze wyciszone auto, ciche w środku, w porównaniu do diesla duża różnica

+ hybryda fajnie się zachowuje w mieście - nawet sporo działa na prądzie - wszelkie korki i ruszanie do prędkości około 40kmh to jazda na prądzie

+ zawieszenie wg mnie dużo sztywniejsze niż w mk1, ale nie mniej komfortowe. Mi to odpowiada - ale wiem, że niektórzy na to narzekają

+ światła matrycowe full led - dla mnie wymiatają - pozycja obowiązkowa przy zakupie


Na minus:

- wąskie kubełkowe fotele - nie zauwazyłem tego podczas jazd próbnych przed zakupem - ale teraz to dla mnie jedna z większych wad. Siedząc w nich ma się wrażenie ciasnoty - a należę do osób raczej szczupłych. Szczególnie teraz jadąc rano w kurtce, jest to odczuwalne. Fotele w mk1 były sporo szersze

- mniej miejsca w środku niż w mk1 - w zasadzie w każdym miejscu - równiez w drugim rzędzie

- wystający do tułu tunel środkowy sprawia, że osoba siędząca po środku w 2 rzędzie ma bardzo mało miejsca na nogi

- mniej schowków niż w mk1

- słabsze przyspieszenie niż w dieslu. W mieście to nie robi problemu, ale przy wyprzedzaniu owszem, trzeba się przestawić i zakładać większy konieczny zapas do wyprzedzenia. Szczególnie wyraźnie jest to widoczne przy wyższych prędkościach - np dieslem przyspieszenie od 100 do 140 na tempomacie (przywrócenie prędkości do zadanej 140) to był moment - tutaj krowa rozpędza się dużo wolniej, trochę wyje i nie wciska w fotel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20221026_195623.jpg (97.2 KB, 62 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukast ; 27-10-2022 o 21:49
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2022, 22:55   #48
Kenobi36
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2007
Model: Edge EU
Silnik: 2.0 Ecoblue.
Rocznik: 2019.
Postów: 108
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Ciekaw jestem czy foteled a sie jakoś rozbič, pewnie są takie same jak u mnie edge, przy dłuzszych trasach muszę portfel wyjąć z tyknej kieszni spodni :-) Natomiast po objechaniu 10 000 km po europie zadnych bóli pleców, ud więc za to je chwale.

Przypuszczam że na tempomacie specjalnie wolno przyśpiesza aby silnik chodził na nskich obrotach aby było cicho i mniej palił. Mnie w edgu raczej irytuje że szybko przyśpiesza na tempomacie redukując nawet bieg, moim zdaniem niepotrzebnie :-)
Kenobi36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2022, 10:30   #49
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Kenobi36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypuszczam że na tempomacie specjalnie wolno przyśpiesza aby silnik chodził na nskich obrotach aby było cicho i mniej palił
No właśnie skubany robi, co może i kręci 5500obr/min...
Ale jak się go zagłuszy radiem to wrażenie przyspieszania jest lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2022, 19:25   #50
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Kenobi36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekaw jestem czy foteled a sie jakoś rozbič, pewnie są takie same jak u mnie edge, przy dłuzszych trasach muszę portfel wyjąć z tyknej kieszni spodni :-) Natomiast po objechaniu 10 000 km po europie zadnych bóli pleców, ud więc za to je chwale.

Przypuszczam że na tempomacie specjalnie wolno przyśpiesza aby silnik chodził na nskich obrotach aby było cicho i mniej palił. Mnie w edgu raczej irytuje że szybko przyśpiesza na tempomacie redukując nawet bieg, moim zdaniem niepotrzebnie :-)
Co do foteli zastanawiam się jak w nich mieszczą się osoby tęższe. Ja jestem szczupły i jest na styk, ale ktoś tęższy to pewnie siedzi częściowo na tych bocznych wystających boczkach. Które są naprawdę dosyć wysokie.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.