Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2011, 20:35   #1
jedna_brew
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-12-2009
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Model: Galaxy mk2, Focus mk1
Silnik: 1.9 TDI (AUY), 1.6 NoPB
Rocznik: 2001, 2003
Postów: 266
Domyślnie Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Chciałbym odgrzać starą sprawę: naprawa, ewentualnie wymiana włącznika świateł mijania. Temat poruszany był już wielokrotnie, ale nigdzie nie ma zdjęć, listy co trzeba zrobić po kolei itd. Dziś rano poczułem smród a potem z włącznika poszedł biały dym... coś się ewidentnie jarało. Udało mi się wyjąć już ten włącznik oraz go rozebrać - poniżej dołącze zdjęcia i opiszę co zrobiłem po kolei. Moje pytanie jest swoją drogą banalne: jak nadlutować nowe styki? Poniżej macie zdjęcie, gdzie czerwonymi kółkami pozaznaczałem to co, jak mnie się wydaje, należy nadlutować:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz, żeby inni nie musieli się już niepotrzebnie męczyć, opisze co zrobiłem do tej pory, mam nadzieję, że się komuś jeszcze przyda.

1. koledzy róznie opisywali jak wyjęli ten przełącznik, ja też zrobiłem to inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. wpierw zdjąłem plastikową osłonę skrzynki bezpieczników. potem, aby ułatwić sobie dostęp do przełącznika od dołu, odkręciłem także dwa dolne elementy deski rodzielczej. później dołącze zdjęcia.

2. być może powyższy etap nie był konieczny, być moze wystarczy od zewnątrz delikatnie płaskim śrubokrętem. następnie ręką od wewnątrz wypchnąłem przełącznik. zacząłem od prawego dolnego rogu przełącznika (tego od strony kierownicy), reszta wyszła całkiem łatwo. rozpinanamy dwie wtyczki i wyciągamy włącznik.

3. skoro włącznik nie działa, a my potrzbujemy świateł mijania, nalezy w większej wtyczce złączyć piny 2 i 5 (kable o kolorze żółto-czarnym, na dole wtyczyki). Myślę, że akurat ta informacja może się bardzo przydac. Poniżej macie zdjęcie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zauważyłem, że mimo tego iż działają światła mijania (tylko wtedy, kiedy w stacyjce jest kluczyk, po wyjęciu kluczyka, światła gasną) to nie działa oświetlenie deski rozdzielczej - pewnie trzeba połączyć piny świateł pozycyjnych)

4. z włacznika wpierw zdejmujemy, jak to nazwac - kratkę mocującą. aby ją zdjąć, trzeba z boku włącznika znaleźć taką blokadę w kształcie trójkąta i wcisnąć ją do kostki. mini foto niżej:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5. następnie podważamy np. nożem obudowę włącznika z obu stron. po podważeniu warto włożyć tam np. krótki kawał drutu, zapałki, aby po wyjęciu noża obudowa była dalej podważona. czerwonymi elipsami zaznaczyłem, gdzie trzeba podważać:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

6. aby wyjąć włacznik z obudowy użyłem kobinerek - po podważeniu chwyciłem za krawędź wtyczki i raz w prawo, raz w lewo - udało sie wyciągnąć. efekt:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i tutaj kolejne pytanie do mądrzejszych ode mnie: podświetlenie tego włącznika dawno już nie działało - jak widzę tutaj mam dwie diody, które mogę sobie wymienić skoro mam to na wierzchu - jakie to są diody i jak to zrobić? odlutować i przylutować, bez żadnych ceregieli?

7. Tak to wyglądało jak rozdzieliłem obudowę od włacznika. tam gdzie zaznaczyłem na czerwono było czymś uwalone - macie pojęcie czym? w każdym bądź razie, dało się wyczyścić acetonem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ufff...

jedna_brew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 15:58   #2
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Witaj.
U mnie też się nie podświetla włącznik świateł.
Pytanie moje jest jakie tam są żaróweczki i diody, żeby się wcześniej przygotować do operacji.
Może jakiś zdjęcie tego podświetlenia.
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 17:33   #3
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Mało wyraźne te twoje zdjęcia. Przydało by się lepsze zdjęcie fragmentu zaznaczonego czerwonym kółkiem na ostatnim zdjęciu gdyż ewidentnie tam jest problem. Właśnie tam się smażyło. To podświetlenie to są diody czy zwykłe żarówki ?
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 20:31   #4
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Podświetlenie pokrętła i znaczków "0", "pozycyjne", "mijania" to dwie zielone diody. Podświetlenie regulacji jasności oświetlenia i wysokości świateł to zwykła żarówka. Widoczne na zdjęciu nr 4.
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 21:52   #5
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Nareszcie znalazłem ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. /ADMIN - może to podwiesić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum./
Mam drobny problem z tym wyłącznikiem , spalona żarówka ta z długimi nogami - ile watów ma mieć ta żarówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakie tam są zabudowane diody ile woltów i jaka średnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz jak u mnie działa ten przełącznik :

1. Bez kluczyka w stacyjce
- ustawienie na "zero" - jest ciemno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba tak powinno być
- ustawienie na "pozycyjne" zapala się podświetlenie "piktogramu" i pokrętła świateł
/światła pozycyjne się palą – sygnał dźwiękowy o zapalonych światłach /
- ustawienie na „światła mijania” pali się tylko podświetlenie pokrętła od świateł reszta gaśnie . /palą się tylko światła pozycyjne – sygnał dźwiękowy o zapalonych światłach/

2. Uruchomiony silnik
- ustawienie na "zero" - jest ciemno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba tak powinno być
- ustawienie na "pozycyjne" zapala się podświetlenie "piktogramu" i pokrętła świateł
/światła pozycyjne się palą /
- ustawienie na „światła mijania” pali się tylko podświetlenie pokrętła od świateł reszta gaśnie . /palą się światła mijania/

Kontrolki od przeciwmgielnych obydwie działają i światła przeciwmgielne działają.

Jak jest podświetlane pokrętło od regulacji przyciemniania światła i wysokości reflektorów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wydaje mi się że mam coś skopane w tym wyłączniku podświetlenie powinno działać chyba cały czas.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 22:13   #6
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

O podświetleniu pokręteł masz w moim poprzednim poście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jaka moc - nie wiem, żarówka jest taka jak od podświetlenia konsoli środkowej i chyba części licznika.

Co do sposobu działania, wymień żarówkę i powinno działać całe podświetlenie. Po włączeniu świateł mijania gaśnie dioda obok pozycyjnych.

Ostatnio edytowane przez maciek90 ; 13-12-2011 o 20:36
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 22:30   #7
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

żaróweczka jest 12V 1,2W
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 20:33   #8
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Dzięki za pomoc , naprawione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 19:12   #9
lukasz010787
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Ełk
Model: galaxy mk1
Silnik: 1.9 tdi avf lub asv
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

witam ja rozebrałem według instrukcji i wszystko miałem tak samo tą maź wytarłem i nie widzę nic przepalonego jak się skończyła historia u ciebie z góry dziękuje
lukasz010787 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2012, 15:42   #10
TGMONDEO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-03-2006
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy MK1 / Fiesta MK5
Silnik: 2.0+LPG/1.3
Rocznik: 1998/2002
Postów: 60
Domyślnie Odp: Włącznik świateł - wymiana lub naprawa

Witajcie koledzy, też miałem problem z przełącznikiem świateł ale u mnie sprawa była inna, a mianowicie wypaliła się miedziana ścieżka już we wnętrzu przełącznika. Aby dobrać się do tego trzeba rozebrać cały przełącznik i tam po dwóch stronach są takie małę przesuwne wyłączniki - przełącza je sie poprzez wyżłobienia w tym ćwierćkółku przełącznik po lewej jest do pozycyjnych natomiast po prawej do mijania. Ja musiałem wyjąć ten po prawej wyczyścić tą komorę ze smaru, odtłuścić i nadlutować wypaloną dziurkę, zdjęć niestety nie mam bo elementy są tak małe że ze zdjęć nic nie widać. U mnie to było problemem braku świateł mijania. Może kolego lukasz010787 u Ciebie to ten sam problem?

dostałem kilka pytań więc postanowiłem zamieścić to zdjęcie, które wyszło najlepiej.
Ogólnie trzeba wyłącznik doprowadzić do stanu jak na foto, i wyciągnąć element zaznaczony strzałką - taki hebelek, tam we wnętrzu są wspomniane ścieżki, ja miałem wypalony taki jak by to nazwać krater. Wystarczyło zalać cyną.

pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg dinks.jpg (34.8 KB, 681 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez TGMONDEO ; 11-03-2012 o 20:47
TGMONDEO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.