Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2023, 17:53   #1
Marasss
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 30-11-2022
Skąd: Nort East
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Szybko zużywające się tylne klocki hamulcowe

Cześć.Nie mogłem znaleźć tematu dlatego piszę.
Mam Mindeo MK5 z 2015 roku 2.0 tdci.W czerwcu zmieniałem z przodu tarcze i klocki firmy Brembo a z tyłu wymieniałem tylko klocki też Brembo.Od tamtej pory zrobiłem jakieś 10tys.km.Dzisiaj siw okazało że muszę wymienić tylne klocki ponieważ zostało ich nie za wiele.
I tu jest pytanie co może być przyczyną tak szybko zużywających się tylnych klocków? Dodam że jeżdżę sam bez bagażu w bagażniku.
Z gór dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam Marasss🥃🥃☕️☕️

Marasss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2023, 18:23   #2
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Szybko zużywające się tylne klocki hamulcowe

W Mondeo faktycznie tył zużywa się szybko, ale 10 tys to jednak bardzo szybko.

a/ niepoprawny montaż i klocki non stop lekko hamują
b/ problem z silniczkami ręcznego co skutkuje punktem "a" , bo np cofanie tłoczków przy wymianie zrobiono nie programem, a na krótko z akumulatora co może spowodować uszkodzenie - ale nie musi
c/ jazda na tempomacie aktywnym , a on lekkie hamowanie realizuje głównie tylnymi hamulcami
d/ jeździsz bardzo dynamicznie i mocno hamujesz , a MK5 ma przednie hamulce powiedzmy filigranowe i tył mocno je wspomaga
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2023, 19:56   #3
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 171
Domyślnie Odp: Szybko zużywające się tylne klocki hamulcowe

Nie do końca, w MK4 tez tak było a miałem/mam zmienione hamulce przednie MK4 335mm/MK5 325mm i klocki z tyłu lecą szybko. Taki urok
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2023, 20:11   #4
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Odp: Szybko zużywające się tylne klocki hamulcowe

Bez przesady po 10tys to nie jest norma nawet jak na ten model. Tym bardziej tyl. Ok moga szybciej leciec ale nie po 10tys. Albo nie odpuszcza hamulec albo szajs. Na allegro pełni tanich brembo itp a to chinskie podróbki.
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2023, 10:38   #5
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Szybko zużywające się tylne klocki hamulcowe

Poprzednie Mondeo mk.4 -> nadmiarowe zużycie tyłów, wynikało z ciągłego, aktywnego działania układów kontroli trakcji - nie, nie chodziłem bokami, mój egzemplarz tak miał. Temat doskwierał na OEM,ach, skończył się po użyciu tarczy EBC i klocków Yellowstuff

Obecne Mondeo mk5. -> wymiana klocków i tarcz OEM z przodu przy 45 tys przebiegu. Wnioski: automat plus wytrzymałość materiałów eksploatacyjnych leci na pysk = ponadnormatywnie szybkie zużycie.
10 kkm jednak to rzeczywiście wyjątkowo niewielki przebieg i raczej kwestia montażu, stanu tarczy lub wypadek jednostkowy.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2023, 11:50   #6
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Szybko zużywające się tylne klocki hamulcowe

U mnie po 10tkm przejechanych mondeo mk5 klocki przód jak i tył są praktycznie całe, na oko nie widać różnicy. Ale w mk3 czy mk4 komplet starczał mi na ponad 100tkm+ także myślę w mk5 też będzie podobnie.

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wnioski: automat plus wytrzymałość materiałów eksploatacyjnych leci na pysk = ponadnormatywnie szybkie zużycie.
Pod pretekstem ekologii a sporo ludzi daje się na to nabierać...

Cytat:
Napisał Marasss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu jest pytanie co może być przyczyną tak szybko zużywających się tylnych klocków?
Coś z zaciskami tył nie tak. Koła się nie grzeją nadmiernie? Zaciski do weryfikacji przy wymianie może są zapieczone (przerwane gumki) albo coś z mechanizmem ręcznego. Klocki równo zużyte czy zużycie jest nierownomierne?

Ewentualnie zapowietrzony przód i przez to tył przejmuje więcej hamowania niż powinien. Płyn hamulcowy do wymiany powinno pomóc na to

Albo ostro hamujesz regularnie. Korzystasz z hamowania biegami? Mi w każdym aucie klocki starczały do tej pory na 100tkm+ a przycisnąć lubię i mocne odhamowania też się zdarzają ale tam gdzie mogę to hamuje biegami.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.