Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2020, 15:11   #81
Damian751
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 15-11-2017
Skąd: Chorzów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

Witam

MONDEO 2.0 TDCI, 163 km, rok 2014.
Dokładnie taki proces zleciłem mechanikowi, wymiana świecy - na szczęście bez problemu, czyszczenie przewodu doprowadzającego paliwo...
SUKCES.

Damian751 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 19:10   #82
Drozd82
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 20-08-2017
Skąd: Poznań
Model: Grand C-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

Hej, również chciałbym opisać przygody nt. błędu P244C i ostrzec przed "fachurą" z Poznania.
Przygoda z błędem zaczęła się w grudniu. Za pierwszym razem "fachowiec" skasował błąd twierdząc, że to nic takiego. Drugi raz kolejny fachura stwierdził, że wystarczy włączyć statyczne wypalanie.
Za 3 razem jak mi wyskoczył błąd ( mądrzejszy o forum) pojechałem do kolejnego specjalisty - zależało mi na szybkiej naprawie, pojechałem do ELECTRIC SERVICE w Poznaniu na ul. Warszawskiej ( specjalizują się m.in w chiptuning i problemy z dpf). Tam jakiś znajomy z serwisu ( podjezdza jak są problemy z DPF), podpiął komputer i stwierdził, że to wina EGR. Z lekka zgłupiałem, opowiedziałem o 5 świecy i problemach z zapychaniem, ale on stwierdził, że to na 100% EGR i zaproponował, że naprawi za 500pln ( panie już setki Fordów robiłem - znam się). Zależało mi na czasie więc się zgodziłem. Po 2 godzinach fachowiec a raczej ZŁODZIEJ, zadzwonił, że EGR jest sprawny, ale do wymiany jest czujnik temperatury ( trunk 1 czy jakoś tak) i jak najbardziej to wymieni w cenie - czujnik 880, wymiana 600, wyczyszczenie EGR 500 plus kalibracja 300, razem jedyne 2280pln + EGR. Tego już było za wiele, powiedziałem, że zabieram auto, natomiast na pytanie , że jeśli nawet nie dotknął EGR i chce 500 pln to cena chirurga nie mechanika, stwierdził, że wiedza i doświadczenie kosztuje.
Suma sumarum udało mi się znaleźć mechanika na Naramowicach ( złoto człowiek - pierwszy mechanik który jak mu opowiedziałem historię i powiedziałem co bym chciał najpierw zrobić zgodził się ze mną i powiedział, że właśnie od tego zaczną), który wyciągnął "5 swiecę" przeczyścił, skasował błędy i powiedział, że to jest to. Nawet ( choć ma nowoczesną myjkę do DPF) stwierdził, że zapchanie jest 42% i nie ma sensu na razie czyścić ( poprzedni złodziej powiedział, że mam zapchanie 99%!!). Teraz jestem po samoczynnym wypaleniu się PDF - wszsystko OK więc zakładam, że usterka usunięta, także kończąc mój wywód ( musiałem się wygadać ), chciałbym poznaniaków uczulić na fachuro-złodzieja kręcącego się przy ELECTRONIC SERVICE ( mówił, że nie jest ich pracownikiem ale im pomaga, więc firmy nie chce oczerniać, ale zakłądając z kim się zadają ocenę pozostawię Wam). CO do P244C - kolejny raz okazało się, że wina leży po stronie zapchanej końcówki od "5 świecy" parownika paliwa.
Pozdrawiam i obyście trafiali tylko na prawdziwych fachowców.
Drozd82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2020, 14:44   #83
Mateuo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2018
Model: mondeo
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Problem podczas wypalania DPF

Witam forumowiczów.

Śledzę forum nie od dziś i na większość moich dolegliwości znajdywałem odpowiedź, jednak dopadł mnie problem z którym poradzić sobie nie jestem w stanie. Podczas dłuższych tras, gdy silnik się już zagrzeje wyskakuje błąd silnika, auto nie traci na macy . po zgaszeniu i odpaleniu go ponownie błąd znika. podjechałem do kolegi żeby mi podpiął pod komputer, był błądzbyt niskiej temperatury cylinder pierwszy (kod p244c) i informacja o dużym zanieczyszczeniu filtra DPF.
Uruchomiliśmy pasywne wypalanie i w połowie wypalania ten sam błąd się pojawił z taką sama informacją i wypalanie zostało przerwane. po zgaszeniu silnika i odpaleniu go błąd znika. Wymieniłem wszystkie świece żarowe, żeby się upewnić, że to nie ich wina, ale po wymianie dalej był błąd z za niską temperaturą.

stąd moje podejrzenie, że to coś z DPF'em tylko co to może być ?
Mateuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2020, 14:49   #84
fordfocus2
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2005
Postów: 208
Domyślnie Odp: Problem podczas wypalania DPF

raczej czujnik temperatury uszkodzony w parametrach patrz jakie ma temperaturę tyczy 2 litrowego dizla
fordfocus2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 10:33   #85
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

Czy ten błąd pojawia się także jako "check"? Ja też mam problem z DPF, u mnie kopci się spod maski w trakcie wypalania, wygląda jakby miało się auto zapalić. Podejrzewam też że jest przypchany wtryskiwacz w DPFie i nie wiem czy działa świeca w nim...? Wygląda to tak jakby ropa lała się na zewnątrz po katalizatorze/DPFie...? Pytanie dlaczego-czy pekł jakiś wężyk, a może wtryskiwacz jest przypchany i przez opaski popuszcza na zewnątrz właśnie...? Uważam, że auto trochę zbyt dużo pali, kompa jeszcze nie podpinałem i nie wiem jak z napełnieniem...Z racji epidemii nie zabrał się jeszcze mój mechanik za to, ale na pewno "zawór par" do głębokiej weryfikacji...Nie wywala mi żadnego błędu na desce.
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 11:53   #86
Mateuo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2018
Model: mondeo
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

Nie brałem tego wgl. pod uwagę. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (dziękuję moderatorowi za przerzucenie postu do tego tematu.)

fido920 - tak wyrzuca błąd. u mnie się spod maski nie kopci, ale z tego co widzę po temacie większość ludzi miało problem właśnie z tym ustrojstwem. muszę znaleźć kogoś w okolicy coby mi na to rzucił okiem. tylko nie wiem czy zwykły mechanik to ogarnie czy ktoś kto się DPF'ami zajmuje ?
Mateuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 13:47   #87
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

Cytat:
Napisał Mateuo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale z tego co widzę po temacie większość ludzi miało problem właśnie z tym ustrojstwem
Wypalanie DPF'a w przedlifcie a wypalanie DPF'a w polifcie to dwa różne swiaty.
W przedlifcie nie ma pompki paliwa i świecy dopalającej,jest tylko zwiększona dawka paliwa.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 14:32   #88
Mateuo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2018
Model: mondeo
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

czy błąd który mi wyskoczył mówi o tym czy mam tą świecę ?
w sensie czy ten błąd dotyczy tej świecy ??
Mateuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 17:43   #89
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

podaj Vin
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 10:54   #90
Mateuo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2018
Model: mondeo
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

Znalazłem firmę która regeneruje rzekomy dyngs. zadzwoniłem z samego rana i powiedzieli, że prawdopodobnie mam ale, żeby podjechać to sprawdzą powiedzą co można z tym zrobić. wjechaliśmy na podnośnik pokazali co to, po co i wgl. według nich są w stanie to naprawić i ewentualnie wyczyścić dpf w razie gdyby tego wymagał. sama regeneracja tego ustrojstwa to 250zł ;/ dużo ? korzystał ktoś już takiej usługi ? wie ktoś na czym polega regeneracja tego ? według nich nowy w serwisie kosztuje ponad 400 zł. więc jest to prawei połowa ceny a dają w sumie gwarancję.
Mateuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.