Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2012, 21:08   #81
wojta2010
ford::average
 
Imię: WOJTEK
Zarejestrowany: 27-11-2011
Skąd: crawley
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

4 stycznia auto dalej w warsztacie zazynam zastepcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to jedyny powod by sie cieszyc. powod ? nie doszly jeszcze czesci z niemiec . BYLEM W BANKU probowalem cofnac kredyt nie da sie . bylem w warsztacie powiedzialem ze nie chce tego auta proponuja cuda za darmo nagralem glupkowata rozmowe i jutro ide do prawnika walczyc o co sie tylko da mam auto 28 dni z czego 23 w warsztacie jutro pierwsza rata JAK JA NIE NAWIDZE SWIAT

wojta2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 18:45   #82
Kacmar
ford::average
 
Avatar Kacmar
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 benz.
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

Cytat:
Napisał wojta2010 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto kupilem 8 grudnia mam 28 dni na oddanie wszelkie naprawy sa na gwarancji , wtorek idzie do serwisu Forda ,trzymaj kciuki by na srode wieczorem bylo gotowe ( mieszkam w angli to nie serwis w pl bez obrazy ) DZIEKUJE .
Cytat:
Napisał wojta2010 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4 stycznia auto dalej w warsztacie zazynam zastepcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to jedyny powod by sie cieszyc. powod ? nie doszly jeszcze czesci z niemiec . BYLEM W BANKU probowalem cofnac kredyt nie da sie . bylem w warsztacie powiedzialem ze nie chce tego auta proponuja cuda za darmo nagralem glupkowata rozmowe i jutro ide do prawnika walczyc o co sie tylko da mam auto 28 dni z czego 23 w warsztacie jutro pierwsza rata JAK JA NIE NAWIDZE SWIAT
Serwis w angli sobie nie radzi ?
Tak na poważnie to współczuje problemu.
Kacmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 22:46   #83
wojta2010
ford::average
 
Imię: WOJTEK
Zarejestrowany: 27-11-2011
Skąd: crawley
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

Cytat:
Napisał Kacmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serwis w angli sobie nie radzi ?
Tak na poważnie to współczuje problemu.
no coz sprawa sie ciagnie i nie zanosi sie ze sie skonczy szybko , dzis odebralem auto usterki zostaly usuniete ( mam nadzieje ) silnik wydaje sie za glosny tz jak otworzysz maske przygazujesz slychac po odjeciu gazu zawor upustowy turbo i taki basowy dzwiek , jakby gdzies polaczenie intercolera
z turbo bylo nie szczelne . Wjade jutro na podnosnik i sprawdze w pracy . dodatkowo po wejsciu do auta i odpaleniu pojawil sie dzwiek ktory mnie doprowazda do szalu takie tititititiititititi jedna sekunde . Grzebalem w radiu grzebalem w komputerze i nie udalo mi sie go pozbyc wczesniej go nie bylo , pojawil sie po naprawie dlugo aku bylo odlaczone i cos sie zresetowalo moze macie jakies pomysly co to za dzwiek i jak sie go pozbyc ? maja mi jeszcze grot klucza dorobic jest zamowiony czekam . Dodatkowo zlozylem papiery do citizen advice do trading standart poslalem papiery do tego warsztatu maja teraz 28 dni na odpowiedz i oddaje sprawe do sadu , nawet chamow na slowo przepraszam nie bylo stac , bede sie staral o odszkodowanie . Dla nich wszystko bylo ok ale dla mnie nie 32 dni auto mam a 26 na warsztacie i tyle pyskowki i nerwow jeszcze w zeszly piatek mialem placic za czesci chodz auto na gwarancji , zakonczylem i rozpoczolem rok bardzo zle mam szczerze dosyc
wojta2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 13:04   #84
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

serwis w anglii ? wszędzie dobrze gdzie nas nie ma-współczuję,powodzenia
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 20:42   #85
wojta2010
ford::average
 
Imię: WOJTEK
Zarejestrowany: 27-11-2011
Skąd: crawley
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

Cytat:
Napisał azet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
serwis w anglii ? wszędzie dobrze gdzie nas nie ma-współczuję,powodzenia
dzis auto podnioslem do gory i przejzalem niby wszystko ok ale ja zadowolony nie jestem silnik pracuje dziwnie ma basowy dzwiek jak odpuszcze gaz jak byscie filtr wyciagneli i zostawili otwarta puszke moze nie tak glosno ale podobnie , swiatla z przodu tez cos dzikna na kompie wyskakuje info ze sa uszkodzone swiatla z przodu ale dzialaja i ten posolony dzwiek tititititiititi jak odpalisz auto co to za dziadostwo nie potrafie tego dzwieku sie pozbyc

Ostatnio edytowane przez wojta2010 ; 10-01-2012 o 20:55
wojta2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 12:53   #86
szoi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

Witam wszystkich forumowiczów, z góry przepraszam że odgrzebuję stary temat, ale to jest mój pierwszy post i chciałbym pomóc innym by zaoszczędzić długiego szukania typowego problemu mondziaka z klekotem, mam nadzieję że pomogę komuś. Ja również miałem problem ze znikającym płynem chłodzącym, który znikał nie wiadomo gdzie.. Głowica ok, ciśnienie w silniku ok, ani śladu glikolu w wydechu, chłodniczka w automacie ok, chłodnica główna ok, wszystkie węże i łączenia ok, żadnych plam pod autem, a potrafił wciągnąć litr płynu dziennie. Okazało się że winowajcą była chłodniczka EGR.. koszt naprawy to 320 PLN chłodniczka VALEO, do tego 50 PLN opaska i uszczelka z ASO + robocizna. I autko zrobione.

Ostatnio edytowane przez szoi ; 26-06-2012 o 12:55
szoi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 15:41   #87
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

Skoro temat już został odgrzebany, to mam pytanie do wojta2010: Jaki finał sprawy z Twoim autem? Czy wygrałeś sprawę w sądzie, czy samochód był jeszcze w serwisie i czy zostały usunięte usterki (dźwięk tititit, głośna praca silnika i fałszywe wskazania komputera - światła)?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 08:57   #88
erzyk
ford::beginner
 
Avatar erzyk
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Poznań / Złotów
Model: Mondeo MK4 TitaniumX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

W sumie w temacie nic się nie dzieje od 2 lat jak widzę, chciałbym jednak się dowiedzieć czy ktoś w międzyczasie borykał się z opisywanym tu problemem.
Mam dokładnie to samo, żadnych wycieków, węże miękkie, płynu w oleju brak, w płynie brak spalin, silnik odpala bez problemu i pracuje idealnie. Natomiat płynu schodzi cały zbiorniczek na około 250km.

Kolega szoi podał dość ciekawą teorię z chłodniczką EGR. Zastanawiam się czy nie iść tym tropem, szczególnie że komputer melduje jakieś błędy odnośnie zaworu EGR.
erzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2014, 22:32   #89
goorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

Panowie a wyciek spod obudowy rozrządu - niewielki - 2 litry na 20 tys, ale jednak cieknie, po rozebraniu obudowy rozrządu - jak to mechanik opisał - zaślepko-rurka w bloku (??) jest uszkodzona i ona powoduje delikatny wyciek płynu. Czy ktoś się z tym spotkał? czy ktoś ma dostęp do jakiegoś katalogu częścio FORDA, żeby choć dojść co to za część i jaki może być jej numer?

Pozdr,
Bartek.
goorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2023, 21:29   #90
shark mk4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-09-2022
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Znikajacy Płyn chłodniczy

Witam mondeo 2.0 Tdci 140 km 2009
Mam problem z ubywajacym płynem chłodniczym. Na początku sprawa wyglądała tak ze płyn mogłem zalac do "max" po +-300km jazdy było minimum. Na tym minimum sie zatrzymywał i dalej nie znikał. Ale ostatnio gdy zrobiło sie chłodniej zobaczyłem ze płyn opadł dosc znacznie ponizej minimum. Dolałem , pojezdziłem i znow pozniej minimum.(nie chce jezdzic na takim poziomie i sprawdzac czy dalej bedzie znikal) Zrobiłem test UPG wyszedł negatywny. U mechanika jestem umowiony za kilka dni. Ktos moze cos doradzic , co sprawdzic? jakies "typowe" usterki? Troche poczytalem o pękaniu głowicy w okolicach wtrysku jutro obejrze i dam znac jak to wyglada.
z gory dziekuje za każdą pomoc
pozdrawiam
shark mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.