Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2009, 22:24   #871
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oledzy mam pytanie:czy ktoś kiedyś próbował a jak tak to prosze o jakies rady albo fotki
myśle nad tym żeby zamknąć obieg wody czyli nie dopuścić do tego aby płyn szedł pod autem i mi sie wychładzał skoro i tak niemam tam dogrzewacza!
Czyli już masz prawie odpowiedź musisz tylko skrócić jeszcze obieg o całe rury da się to zrobić tylko po co? Nie przesadzajcie z tym że gal się nie grzeje właśnie padła mi wiązka (kabelek przegnił przy kostce ) od dogrzewacza i dzisiaj ganiałem bez pieca. Było ciepło co prawda dopiero po ok 25 minutach korków, ale ciepło. Ganiałem do samego wieczora i było ok.

taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 13:13   #872
kk1313
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Rybnik
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam

Postanowiłem rozbudować dogrzewacz D3wz silnika (Sharan 1998 ) do ogrzewania postojowego. Na poczatku zamontowałem pompę obiegową wody. Zamontowałem ja na węzu który wchodzi do dogrzewacza. Pompę narazie podłączyłem pod napięcie ze stacyjki. I tu mam mały problem. Zauważyłem gdy stoje na parkingu i działa mi pompa, silnik chodzi na niskich obrotach przestaje grzać przednia nagrzewnica. Gdy pompe wyłącze nagrzewnica po kilku sekundach znowu grzeje. Gdzie waszym zdaniem najlepiej zamontowac pompę by nie powodowała "wyłączenia" przedniej nagrzewnicy? Gdy uporam sie z pompą to przejde do następnego etapu rozbudowy dogrzewacza. Pozdrawiam.
kk1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 14:39   #873
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał kk1313 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie waszym zdaniem najlepiej zamontowac pompę by nie powodowała "wyłączenia" przedniej nagrzewnicy?
Wydaje mi się że najlepsze miejsce, na taki manewr, jest na podszybiu. Czyli po wyjściu z nagrzewnicy płyn wtedy goni do tyłu czyli zostaje tam podgrzany i zapycha do silnika, czyli dogrzewacz grzeje silnik nagrzewnice tył a nagrzewnica z przodu jest zasilana przez silnik. Tak to mniej więcej wygląda w MK 2.Gdzieś na forum widziałem schemat obiegu płynu jak nie znajdziesz to poszukam u siebie ale dopiero za rok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 15:00   #874
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

A nie zamontowałeś tej pompy odwrotnie, spróbuj zmienić kierunek w którym płynie ciecz.
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 18:35   #875
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Pomka płynu ma byc tak zamontowana, aby goniła nagrzany płyn z piecyka w stronę silnika, a nie do tylnej nagrzewnicy, tak jest w MK2 fabrycznie, jak tak zamontujesz powinno być wszystko dobrze.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2010, 10:43   #876
kk1313
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Rybnik
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Napisał Stefano:
Pomka płynu ma byc tak zamontowana, aby goniła nagrzany płyn z piecyka w stronę silnika, a nie do tylnej nagrzewnicy, tak jest w MK2 fabrycznie, jak tak zamontujesz powinno być wszystko dobrze.
Pozdr.


Witam ponownie. W nowym roku życzę wszystkim jak najmniej problemów z naszymi piecykami. Wg mnie pompę mam zamontowaną na przewodzie wodnym który wychodzi z tylnej nagrzewnicy i wchodzi do piecyka. Jedna rurka biegnie prosto od silnika do nagrzewnicy. Nie ma możliwości wpiąć się do niej pompką. Myślę że to zasilanie ciepłą wodą tylnej nagrzewnicy. Moją pompa pompuje wode z tej nagrzewnicy poprzez piecyk do silnika.
Niestety nie mam dokładnego schematu obiego ciepłej wody w MK1. Jeszcze dodam że jak silnik pracuje na wyższych obrotach, to nagrzewnica grzeje. Jak stoje w korku to leci prawie zimne powietrze. Pozdrawiam.
kk1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2010, 14:03   #877
kubampakiet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: GDANSK
Model: Vw Sharan High Line
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam,webasto d5ws zrobione ale jeszcze jedno pytanko,jesli wszystko jest ok to czy przy wylaczonym silniku a wlaczonym ogrzewaniu nie powinien nagrzewac sie maly obieg w silniku?
kubampakiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 08:07   #878
radzioradzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI WGR/ 2.0 TDCI 140
Rocznik: 98/ 2007
Postów: 207
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma sprawy, pomagać trzeba, bo znam ten 'smak' na duszy jak ktoś mi jest wdzieczny.

A tutaj niżej masz stronkę jak dorobić te szczotki o wym 4,9x4,9x10mm , moze przyda sie dla twojego elektryka:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Chyba podawałem gdzieś wczesniej, ale nie zaszkodzi bo zdjecia pogładowe jak dopasować sa super.

Pozdr.
Potrzebuję lektury tej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale chyba wygasła, przekierowuje mnie do logowania.
Padła mi pompa wody i muszę sprawdzić jak to się rozbiera.
Macie może dobry link na niemieckim forum?
radzioradzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 10:23   #879
sajonara
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Krasnystaw - Lublin - Stalowa Wola
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Rozebrałem urządzenie. Rozumiem, że elementy raczej do wymiany?



Procedurę rozbiórki obfotografowałem, jeśli ktoś chciałby opisać fachowowym językiem dla przyszłych pokoleń to służę zdjęciami. Wiem, ze na stronie niemieckiej jest to opisane i sfotografowane (dzięki Stefano), ale ja nie "szprecham" w tym języku i oprócz fotek wszystko tam dla mnie to "chińszczyzna". Może taki fototutorial z opisem w rodzimym języku z rozbiórki dla mniej uzdolnionych językowo by się przydał?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg swieca_i_sitko_.jpg (13.7 KB, 530 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez sajonara ; 02-01-2010 o 10:32
sajonara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 11:09   #880
radzioradzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI WGR/ 2.0 TDCI 140
Rocznik: 98/ 2007
Postów: 207
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał sajonara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozebrałem urządzenie. Rozumiem, że elementy raczej do wymiany?



ale ja nie "szprecham" w tym języku i oprócz fotek wszystko tam dla mnie to "chińszczyzna". Może taki fototutorial z opisem w rodzimym języku z rozbiórki dla mniej uzdolnionych językowo by się przydał?
Jak masz przeglądarkę Mozilla Firefox możesz zainstalować Google Toolbar For Firefox.
Tłumacz stron. Będzie trochę łatwiej skumać.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Do innych przeglądarek też jest.
radzioradzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.