Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2022, 17:13   #791
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Wykleiłem tylko matami wewnątrz i na zewnątrz - żadnych pianek nigdzie nie dałem. W środku suba wypchałem watoliną.
Na razie czekam na wzmacniacz od kumpla, ponieważ chcę spróbować jak to zagra, więc ori głośnika jeszcze nie wstawiłem. Efektu wow pewnie nie będzie, ale na przyszłość będę wiedział co i jak. Niestety ale to moja pierwsza zabawa w tym temacie, 90% decyzji podejmuję na podstawie doświadczeń i opinii kolegów z tego wątku.

p.s. chodzi mi jeszcze po głowie jakieś Puzu, więc mam pytanie do kol.
Sabaciontko: czy moc wzmacniacza w Puzu jest wystarczająca?
W danych producent podaje 4x45W rms, czy u Siebie słyszysz że
jest wyraźnie głośniej niż na ori ACM-ie, bo że jakość jest dużo lepsza
to pisałeś?

Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2022, 17:33   #792
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,688
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Przy skali głośności 0-30 po podłączeniu Puzu , na 20 jest już BARDZO głośno. ACM jest cichszy w porównaniu do tego EQ.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2022, 20:16   #793
Fulrafał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2022
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Leszek_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wykleiłem tylko matami wewnątrz i na zewnątrz - żadnych pianek nigdzie nie dałem. W środku suba wypchałem watoliną.
Na razie czekam na wzmacniacz od kumpla, ponieważ chcę spróbować jak to zagra, więc ori głośnika jeszcze nie wstawiłem. Efektu wow pewnie nie będzie, ale na przyszłość będę wiedział co i jak. Niestety ale to moja pierwsza zabawa w tym temacie, 90% decyzji podejmuję na podstawie doświadczeń i opinii kolegów z tego wątku.

p.s. chodzi mi jeszcze po głowie jakieś Puzu, więc mam pytanie do kol.
Sabaciontko: czy moc wzmacniacza w Puzu jest wystarczająca?
W danych producent podaje 4x45W rms, czy u Siebie słyszysz że
jest wyraźnie głośniej niż na ori ACM-ie, bo że jakość jest dużo lepsza
to pisałeś?
Dzieki za informacje. A w jakim celu obudowę wstolina wypchales? Nie lepiej jak jest pusty w środku? Ta pusta przestrzeń nie daje głębszego basu ?
Fulrafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2022, 08:23   #794
bartson
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 27-08-2016
Skąd: Siechnice
Model: MK5
Silnik: 2.0 Diesel 150 --> 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Ciągnąć temat subwoofera czy moglibyście opisać w punktach jak się dobrać do tej wnęki? Nie mogę znaleźć nigdzie filmiku ani poradnika.
bartson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2022, 14:17   #795
Fulrafał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2022
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał bartson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciągnąć temat subwoofera czy moglibyście opisać w punktach jak się dobrać do tej wnęki? Nie mogę znaleźć nigdzie filmiku ani poradnika.
Podpinam się pod prośbę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulrafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2022, 18:27   #796
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy skali głośności 0-30 po podłączeniu Puzu , na 20 jest już BARDZO głośno. ACM jest cichszy w porównaniu do tego EQ.
Dzięki. Z tego co piszesz to moc powinna być podobna do DSP Sony
(wg producenta to 390W i 10 kanałów), ponieważ u mnie na 20 też jest już tak głośno że można ogłuchnąć. Ale niestety wciąż brakuje mi basu przy normalnym słuchaniu i dlatego ciągnę temat.

Cytat:
Napisał Fulrafał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki za informacje. A w jakim celu obudowę wstolina wypchales? Nie lepiej jak jest pusty w środku? Ta pusta przestrzeń nie daje głębszego basu ?
Ta plastikowa skrzynka ma ok 12l. Axton który wstawiłem potrzebuje min 15l.
Watolina "wirtualnie" zwiększa objętość zamkniętej obudowy i podobno pozwala głośnikowi niżej zejść.

Cytat:
Napisał bartson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciągnąć temat subwoofera czy moglibyście opisać w punktach jak się dobrać do tej wnęki? Nie mogę znaleźć nigdzie filmiku ani poradnika.
Co do tego to musisz zdecydować sam, bo zabawy z tym jest, koszty także,
a efekty nieporównywalnie mniejsze od wymiany głośników w drzwiach.
99% ludzi tutaj powie że nie(i niestety chyba mają rację). Jak chcesz
się tam dobrać to musisz zrobić tak:
1- wyjąć półkę i wykładzinę bagażnika
2- wyjąć plastikową osłonę zamka klapy - wyciągasz dwa plastikowe bolce i
ciągniesz mocno do góry, prostopadle do ziemi
3- zdjąć podporę półki - wyrywasz ją z nadwozia(z wyczuciem) zaczynając od
końca, nie musisz zdejmować całej
4- odchylasz tapicerkę i dalej już wszystko na wierzchu
Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 00:07   #797
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał dawidryba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie.
Wracam do Was po pewnym etapie prac nad audio w moim s-maxie mk2.
Mam ACM bez DSP.
Dołożyłem między ACM a głośnikami PUZU DSP C-7 i wszystko gra o niebo lepiej po zmianach EQ. W ACM EQ ustawiłem na 0 - flat.

Jednak pojawił się inny problem: brak dźwięków czujników / alarmów z głośników. Teraz jest nieprzyjemny dźwięk z IPC.
Na początku winiłem akumulator, który był słaby. Jednak po wymianie wszystkie systemy wróciły oprócz dźwięków.

W samym ACM, IPC, BMS nic nie zmieniałem (prócz zmiany EQ z 7 na 0 i zmiany typu akumulatora).

Dziś zrobiłem test ACM fordscanem i wyszły błędy:
B1A01-4, które mówią o obwodzie otwartym głośnika 1-4. Podejrzewam, że winny tutaj jest PUZU, dlatego ACM nie widzi głośników. Pytanie tylko czy przez to dźwięki czujników z ACM mogą nie działać?

Puzu mam ustawione w trybie MODE.
Czy po podłączeniu Puzu powinienem zmienić jakieś AS-BUILT CODE w ACM? Czy ktoś z Was ma PUZU i dźwięki sygnałów z głośników? Czy coś jeszcze warto ustawić?

Trochę się*rozpisałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za odpowiedzi!
Hej!
Rozwiązałeś może problem? Zainstalowałem puzona i pdc leci przez głośniczek IPC. Nie widziałem żadnych błędów w forscan. Przestawiłem EQ na 0.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2022, 10:00   #798
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Witam wszystkich .
Jako że minęło już dużo "godzin" grania mojego Axtona w subie to pozwolę się podzielić moim odczuciem po to aby nikt inny nie tracił czasu i kasy na zbędną
robotę.
Miałem rozebrany bagażnik i drzwi tył, więc mogłem bez żadnych przeszkód brać sygnał na dodatkowy wzmacniacz po hi-input dla suba. No i tak jak większość kolegów stwierdzam że nie ma sensu taka zabawa, ponieważ żadnego lepszego dźwięku nie uzyskałem. Jak bym tego wzmacniacza nie podłączał (próbowałem na kanale przód,tył drzwi, sub) to efekt był nijaki tzn. dalej tylko było z tego jedno wielkie buczydło - dosłownie.
Głośnik nie dopasowany do suba, sub plastikowy, sygnał kiepski no i mamy
powód niezadowolenia. Oczywiście Ameryki nie odkryłem, większość jest w stanie przewidzieć efekt końcowy, ale musiałem spróbować.
Finalnie wróciłem do ori głośnika i jest dużo lepiej niż na Axtonie. Dźwięk jest
bardziej spójny, jest "jakiś" bas, a nie tylko buczenie. Jakkolwiek to gra (ja chciałbym lepiej a kumple mówią że gra świetnie) to nic już nie ruszam.

p.s. po rozebraniu tylnych drzwi okazało się że są tam papierowe głośniki 25W, które zaczęły już pleśnieć (auto ma 3 lata)- więc wymieniłem je na te z przodu 50W plastkikowe
Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2022, 12:21   #799
ptasioroo
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-04-2022
Model: Mondeo MK5 Vignale
Silnik: 2.0 TDCi 180km PS
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Czy jest może ktoś z Łodzi lub okolic, kto wymienił same głośniki? Chciałem sprawdzić czy z moim słuchem jest w ogóle sens to robić. Byłem w jednej firmie zajmującej się car audio i wstępnie wycenili mi modyfikację audi (głośniki, wzmacniacz, wyciszenie, sub) na minimum 9k.
ptasioroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2022, 13:05   #800
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,015
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Bo takie rzeczy się robi samemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. są czasochłonne, więc wiadomo że zapłacisz krocie
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.