Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2019, 19:56   #701
Krzywy82
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-05-2019
Skąd: Świątkowo
Model: Ford fusion se
Silnik: 2.5l l4 IVCT
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: USA a EU porównania watek zbiorczy

Dzisiaj próbowałem urzyć tego zamka poraz pierwszy. Kluczyk normalnie wchodzi i przekręca normalnie prawo lewo jak w każdym zamku ale drzwi nie otwiera. Dodatkowo dodam że jak przez cały dzień nie zaświecał się kod na drzwiach tak teraz pod wieczór dodczas dotyknia zapalać zaczęła się jedynie ta kropka na górze nad cyferkami. Masakra.

Krzywy82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2019, 20:24   #702
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: USA a EU porównania watek zbiorczy

Masz dwie opcje.
1. Pozstaje próba otwierania drzwi - lekko odchylasz drzwi w rogu, wkładasz drucik i próbujesz pociągnąć za klamkę.

2. Wbijasz się pod auto, zdejmujesz osłonę i szukasz kabla plusowego jakiegoś ciut grubszego i z innego aku podajesz na niego prąd (masa do karoserii). W kwesti wyboru punktu zasilania niestety nie jest to prosta sprawa, ponieważ większość przewodów będzie odcinana na przekaźnikach. Nie mam teraz na szybko pomysłu więc w co się wpiąć, ale może ktoś podpowie.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2019, 20:29   #703
MisiekMondeo5
ford::beginner
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 29-04-2016
Skąd: Kam.K
Model: Fusion/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: USA a EU porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał Krzywy82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Kluczyk normalnie wchodzi i przekręca normalnie prawo lewo jak w każdym zamku ale drzwi nie otwiera. ...
A trochę bardziej precyzyjnie - przy tym przekręcaniu w prawo i lewo czuć charakterystyczny dla pracy zamka opór? Słychać, że zamek pracuje?
Zdajesz sobie sprawę, że w ten sposób otwiera się tylko drzwi kierowcy? Inne pozostaną oczywiście dalej zamknięte...
MisiekMondeo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 07:25   #704
Krzywy82
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-05-2019
Skąd: Świątkowo
Model: Ford fusion se
Silnik: 2.5l l4 IVCT
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: USA a EU porównania watek zbiorczy

Delikatny opór jest. Kluczek odbija do pozycji 0 ale zadnych dzwięków nie słychać żeby ten zamek pracował. Od wczoraj bez zmian. Zaraz będę kombinował jak otworzyć chociaż maskę to sprawdzę aku.
Tragedia auto stoi drugi dzień i nic nie mogę zrobić. Mieszkam na wsi absolutnej i wszędzie mam daleko.

Bump: Misiek. Oczywiście że tylko kierowcy. A czy jak bym miał zły klucz to ten zamek wogóle by się przekręcał? Biorę pod uwagę że ktoś kiedyś wymienił zamek zapominając dorzucić prawidłowy klucz.
Krzywy82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 14:58   #705
Krzywy82
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-05-2019
Skąd: Świątkowo
Model: Ford fusion se
Silnik: 2.5l l4 IVCT
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: USA a EU porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz dwie opcje.
1. Pozstaje próba otwierania drzwi - lekko odchylasz drzwi w rogu, wkładasz drucik i próbujesz pociągnąć za klamkę.

2. Wbijasz się pod auto, zdejmujesz osłonę i szukasz kabla plusowego jakiegoś ciut grubszego i z innego aku podajesz na niego prąd (masa do karoserii). W kwesti wyboru punktu zasilania niestety nie jest to prosta sprawa, ponieważ większość przewodów będzie odcinana na przekaźnikach. Nie mam teraz na szybko pomysłu więc w co się wpiąć, ale może ktoś podpowie.
Jeden z mechaników radzi wpiąć się w przewód ładowania od alternatora lub w ten od rozrusznika tylko musiał bym to zlokalizować. Najlepiej ściągnąć chyba koło ale lewarek jest zamknięty w bagarzniku hehehe!!!
Krzywy82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 15:51   #706
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: USA a EU porównania watek zbiorczy

Wykręć przednia osłonę/osłony pod silnikiem i wtedy będzie jako taki dostęp do rozrusznika.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 12:38   #707
Krzywy82
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-05-2019
Skąd: Świątkowo
Model: Ford fusion se
Silnik: 2.5l l4 IVCT
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: USA a EU porównania watek zbiorczy

Witam kochani!!! Dziękuję szczególnie Polarnemu.
Dziś wbiłem pod auto. Odkręciłem osłonę ( pięć pierwszych śrubek. Przewód drucikiem w wejście od ładowania alternatora (czerwony gruby przewód) drugi przewód do nadkola. Plusowy do plusa masa do minusa i autko ożyło!!! Wszystko smiga i buczy.
Dziękuję jeszcze raz. Bez was pewnie wydał bym ze stówę na majstraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze jedno pytanko. Teraz zamontowałem na szybko akumulator 72Ah 660A. Nie mieli innych poza słabszymi czterdziestkami.
Czy alternator naładuje mi takiego kloca?? Czy zamawiać wcześniej proponowany przez was 50Ah 590A???

Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-06-2019 o 21:59
Krzywy82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 16:15   #708
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: USA a EU porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał Krzywy82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez was
Nas dwóch (Polarnego i mnie) ?Czy tak z grzeczności piszesz do wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 17:00   #709
Krzywy82
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-05-2019
Skąd: Świątkowo
Model: Ford fusion se
Silnik: 2.5l l4 IVCT
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: USA a EU porównania watek zbiorczy

No masz rację. Twoje porady też się przydały i racja z tą grzecznością. Do wszystkich aktywnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z radochy zrobiłem sobie przejażdżkę 238 kilometrów!!!

Bump:
Krzywy82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 09:08   #710
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: USA a EU porównania watek zbiorczy

No i super. Czyli dostęp do alternatora jako taki jest i można w tym modelu łatwo się wyratować. Cieszę się, że udało się z happy endem i co najważniejsze, to bezkolizyjnie.

W pierwszej kolejności rozbieraj drzwi i sprawdzaj zamek co z nim jest nie tak, byś nie musiał więcej nurkować pod auto.

Sprawdź też pobór prądu. Auto po 10-15 minutach powinno pobierać praktycznie zerowy prąd z aku. Jeżeli coś bierze, to trzeba szukać przyczyny i ją wyeliminować.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blis , lusterka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.