Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2013, 08:47   #61
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

sinrock - tak jak pisałeś żeby zrezygnować z meguiars , wybrałem to

VALETpro YELLOW CLAY BAR
AUTO FINESSE ALL IN ONE TRIPPLE
Poorboy's World Natty's Blue Paste

używałem wcześniej MEGUIARS 16 PASTE WAX ale jakoś mi nie podchodził , ciężki był do polerowania (no chyba że za dużo nakładałem). Mam nadzieję że zatwierdzisz ten zestaw jako dla początkującego.

dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 12:01   #62
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

Nattys jest bardzo prosty w polerowaniu, 16 się cieżko nie poleruje więc najpewniej kładłeś za dużo, pamiętaj że im mniej tym lepiej bo nadmiar i tak ściągasz z auta mikrofibrą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak na moje oko zestaw ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 19:44   #63
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

a da się jakiś wosk nałożyć przy temperaturach zimowych, takich powiedzmy trochę powyżej zera? bo w ujemnej to chyba nikomu by się nie chciało spędzić pół dnia na mrozie...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 23:50   #64
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

W ujemnej to nigdy nie próbowałem przyznam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardziej na nakładanie wosku ma wpływ wilgotność powietrza niż temperatura więc jak jest pare stopni na plusie to praktycznie każdy można kłaść, jednak przez wzgląd na temperaturę może to znacząco osłabić działanie wosku.
Ja ostatniej zimy nakładałem Duraglossa w temperaturze ok +7 gdy na zewnątrz było ok -10, niestety wpadł do mnie sąsiad i otworzył wrota do garażu zaraz po skończonym woskowaniu przez co wosk przemarzł zanim się zdążył utwardzić. Efektem tego utrzymał się na aucie ok 2 tygodni, zamiast minimalnych 2 miesięcy... można powiedzieć, że 4 godziny zabawy poszły na marne przez sąsiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 19:09   #65
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

Sinrock, zapewne uderze do ciebie na PW i ile woski są jeszcze u ciebie dostępne. Ale mam parę pytań:
- co polecałbyś do ukrycia rys? Na lakierze zniszczonym przez myjnie automatyczne, paruletnim...
- czy te woski co podałes wcześniej sa dedykowane do konkretnego koloru, czy np. można użyć i do czarnego i do białego i do rdzawego koloru?
- w marketach są ogólnie dostępne woski koloryzujące firm Sonax, Turtle Wax czy T-cut, co z tych budżetowych wosków polecasz majbardziej?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2013, 20:22   #66
papirus
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: Zabierzów
Model: ford fiesta
Silnik: 1,6
Rocznik: 1995
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

Potrzebna mi jakas opinia o wosku Wolfgang [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Komuś coś wiadomo?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Pozdrawiam
papirus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 22:37   #67
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

papirus nie używałem ale z tego co słyszałem to zdania są podzielone. Osobiście przy tej cenie wziąłbym coś od konkurencji albo dołożył do zymola carbon jeżeli to ma być wosk na nadchodzący letni sezon.

kicaj odnośnie specyfików co przykryją rysy to już trochę o nich ich pisałem w tym czy innym temacie, z jednym musisz się liczyć na pewno- osłabiają działanie wosku. Ja ich używam głównie w lato, w zimę daje sobie spokój i stawiam zawsze na trwałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Woski są raczej uniwersalne, jeżeli chodzi o wygląd to dużo da wcześniej nałożone AIO bądź politura. Jeżeli chodzi o wygląd wosku to zależy od oka, jeden powie że daje lepszy efekt mokrego lakieru, inny że go przyciemnia i daje lepszą głębie. Na jasnych lakierach najlepiej wyglądają te co dają więcej wet-u czyli sealanty, na ciemnych jak kto woli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy wosk Sonaxa którego użyłem wylądował po 1 aplikacji w koszu albo oddałem go za piwo znajomemu, mają za to fajny krwawiący żel do czyszczenia felg. K2 ma z tego co wiem jeden w miarę sensowny i trwały wosk. Żółwik też ma swój popisowy produkt i jest nim kolejny wosk, stosunkowo tani i wytrzymały. Z T-cut'a nie znam żadnego godnego polecenia produktu.
W zasadzie to większość marek ma jakąś perełkę, jednak za dużo tego wszystkiego do ogarnięcia. Z tych tańszych polecić mogę jeszcze Tenzi, oni dla odmiany mają dość sporo ciekawych i stosunkowo tanich produktów.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 08:53   #68
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

Cytat:
Napisał sinrock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odnośnie specyfików co przykryją rysy to już trochę o nich ich pisałem w tym czy innym temacie, z jednym musisz się liczyć na pewno- osłabiają działanie wosku.
dzięki za info.
zastanawiałem się też czy da się zrobić coś takiego - najpierw wosk koloryzujący co by przykryć ryski a potem na to zwykły wosk twardy...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 11:33   #69
LathanderAldonis
ford::beginner
 
Avatar LathanderAldonis
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-08-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus Mk2 / MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT Duratec / 1.0 EcoBoost 125.
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

Nakładanie wosku na wosk, raczej nie ma sensu, zapewne nie będą ze sobą współpracować i po bardzo szybkim czasie wosk zniknie z auta - ale niech wypowie się jakiś fachowiec od tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
LathanderAldonis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 13:59   #70
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

LathanderAldonis nakładanie kolejnych warstw wosku ma sens. Osoby które już trochę siedzą w temacie jak i wszelkiego rodzaju salony kładą bardzo często 2 warstwy.
Nakładanie wosku na produkty AIO (All-In-One) i politury też ma sens. Kwestia tylko czy politura z woskiem się odpowiednio zwiąże i nie spłynie po 2-3 myciach. Często sami producenci nakłaniają do takiej kombinacji np. Autoglym SRP + HD wax czy Zymöl HD-Cleanse + dowolny wosk Zymöla.

Kicaj daruj sobie woski koloryzujące o ile nie posiadasz rys do podkładu. Dużo wygodniejsze, trwalsze i dające identyczny jak nie lepszy efekt będą politury z wypełniaczami albo produkty typu AIO typu Ultra Deep Shine czy Super Resin Polish.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kosmetyka , lakier metalik , wosk



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.