Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2013, 08:25   #51
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: ile ładujecie na swoje auta?

Cytat:
Napisał Transolot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A z tabliczki znamionowej można jakoś rozszyfrować dane umieszczone po jej prawej stronie?
Nie wszystko wiem...
EABNAS - oznaczenie kodowe nadwozia (nie znam szczegółów)
80 - typ samochodu FT80
4FB - oznaczenie kodowe silnika
51,4 - moc silnika w kW
4000 - obroty mocy maksymalnej
.......
C8 (CB?) - nie wiem
I - typ przedniego zawieszenia
B - typ tylnego mostu (typ34 Timken)
N - przełożenie mostu (4,11)
03 03 - nie wiem
........
B - kod układu hamulcowego (dwuobwodowy, dzielony przód/tył)
CA8 - nie wiem
ZA (2A?) - kod koloru nadwozia
? - kod kombinacji drzwi
.........
2835 - rozstaw osi w mm

Reszty nie wiem.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-05-2013 o 08:30
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 08:31   #52
Transolot
ford::average
 
Avatar Transolot
 
Zarejestrowany: 21-12-2011
Skąd: Stolica
Model: Transit MK5
Silnik: 2,5d motor 4FB
Rocznik: 1999
Postów: 131
Domyślnie Odp: ile ładujecie na swoje auta?

Cytat:
Napisał maciekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odkrywcze jest to, że Twój samochód nie waży raczej mniej niż te 1533 kg. Skoro masz DMC 2440, to wygląda to na 907kg ładowności.
O DMC pisałem już wcześniej.
Z dokumentów z I-wszego badania technicznego w PL wynika, że auto waży 1416 kg. To samo mam w dowodzie... więc ten wpis nie jest "widzimisie" panienki w okienku WK. Tym bardziej, że przy rejestracji WK zabiera dokumenty NL auta a tam też są dane z których wynika jaką auto ma homologowaną masę własną.
Dziwi mnie jednak to, że Ford nie podaje na tabliczce znamionowej tego dość ważnego parametru.

Cytat:
Napisał maciekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wsadzisz rząd siedzeń i podłogę, to masa samochodu wzrośnie a ładowność zmaleje, wszak zgodnie z tabliczką nie powinieneś ważyć więcej niż 2440kg.
To jest oczywiste... jednak nie zamierzam zmieniać przeznaczenia auta. To auto nie musi wozić ludzi. 3 miejsca w zupełności mi wystarczą.

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wszystko wiem...

B - typ tylnego mostu (typ34 Timken)
O, dzięki Wojtku za tą, dość ważną info.
__________________
Youngtimer fun

Ostatnio edytowane przez Transolot ; 28-05-2013 o 08:38
Transolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 09:05   #53
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: ile ładujecie na swoje auta?

Cytat:
Napisał Transolot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwi mnie jednak to, że Ford nie podaje na tabliczce znamionowej tego dość ważnego parametru.
Ford nie podaje masy własnej, bo by musiał wszystkie auta schodzące z linii produkcyjnej ważyć i potem produkować pod ten wynik tabliczki. Każde auto jest inne, a wyposażenie różnicuje masę własną bardzo mocno. Zresztą gdyby przepisy homologacyjne wymagały podawania tego parametru - to by na pewno był na tabliczce...
Jako ciekawostkę podam, że Transity Mk7 (RWD, krótki, niski) ścigające się w ramach Ford Transit Trophy przychodziły z fabryki jako zwykłe blaszaki o masie własnej ok. 1.500 kg. Przygotowane do wyścigów - odarte ze wszystkiego co się da - miały masę ok. 1.200kg (a później nawet maskę robili z tworzywa, a szyby boczne z poliwęglanów - więc ważyły jeszcze mniej).
W moim osobowym Transicie jeden rząd siedzeń (kanapa) ma masę prawie 100 kg! Kiedyś wyjąłem obydwie kanapy i inne manele stale jeżdżące w aucie - to wydawało mi się, że jadę bolidem F1... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-05-2013 o 09:09
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 15:13   #54
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: ile ładujecie na swoje auta?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford nie podaje masy własnej, bo by musiał wszystkie auta schodzące z linii produkcyjnej ważyć i potem produkować pod ten wynik tabliczki.
Jedynie masę własną surowego przed wyposażeniem. A i tak nieliczni odszyfrują > poz. 8 tabliczki.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg masy transita.jpg (45.6 KB, 20 wyświetleń)
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 01-06-2013 o 20:08
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.