Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2011, 09:49   #551
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

wszytko prawdopodobnie zależy od kolejności podłączenia czujnika i ustawienia kierownicy we właściwej pozycji. podejrzewam, że jeśli najpierw się ustawi właściwie kierownicę a dopiero potem podłączy elektrykę czujnika to pewnie będzie dobrze a jeśli odwrotnie to mogą być problemy

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 11:49   #552
benek
ford::average
 
Avatar benek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-01-2007
Skąd: lublin/edynburg
Model: MONDEO /MKI/MKIII
Silnik: 1.8/1.8
Rocznik: 1994, 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

U mnie też były problemy po montażu i wymiana czujnika skrętu przyniosła rozwiązanie. Spróbuj czujnik odłączyć na jakiś czas i ponownie podłączyć. Od razu się nie naprawi ale jest duża szansa że po przejechaniu kilkunastu kilometrów błąd zniknie.
__________________
orion- mk1 mondeo-mk1 laguna-mk3 mondeo obecnie
benek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 19:53   #553
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszytko prawdopodobnie zależy od kolejności podłączenia czujnika i ustawienia kierownicy we właściwej pozycji. podejrzewam, że jeśli najpierw się ustawi właściwie kierownicę a dopiero potem podłączy elektrykę czujnika to pewnie będzie dobrze a jeśli odwrotnie to mogą być problemy
to nie ma nic do rzeczy, tak zrobilem i wyskakuje blad. Czujnik to przeciez cos jak potencjometr, czyli w kazdym miejscu inna wartosc i to trzeba zgrac z komputerem ESP. Kolejnosc podpinania nic nie zmieni.

Cytat:
Napisał benek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też były problemy po montażu i wymiana czujnika skrętu przyniosła rozwiązanie.
niestety nie mam innego na podmiane.

Cytat:
Napisał benek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj czujnik odłączyć na jakiś czas i ponownie podłączyć. Od razu się nie naprawi ale jest duża szansa że po przejechaniu kilkunastu kilometrów błąd zniknie.
Wedlug mnie nic to nie zmieni bo jak napisalem wyzej czujnik w kazdym miejscu musi miec inna wartosc, a to sie nie zmieni przez jego odpiecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam ta zielona ksiazke sam naprawiam MKIII i pisze ze po wymianie czujnika skretu jest konieczna jego kalibracja w ASO.

Nie pozostaje mi nic innego jak wizyta w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko czasu brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 30-08-2011 o 19:58
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 21:49   #554
benek
ford::average
 
Avatar benek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-01-2007
Skąd: lublin/edynburg
Model: MONDEO /MKI/MKIII
Silnik: 1.8/1.8
Rocznik: 1994, 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

1olek jak chcesz to podeśle tobie czujnik angolski (mam dwa) może się zgra z resztą, bo ten twój teraz z LHD jest przestawiony po wyprostowaniu kierownicy. Pozdrawiam.
Wymienisz odkręcając tylko kolumnę od przekładni.
__________________
orion- mk1 mondeo-mk1 laguna-mk3 mondeo obecnie

Ostatnio edytowane przez benek ; 30-08-2011 o 21:52
benek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 22:16   #555
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

Cytat:
Napisał benek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak chcesz to podeśle tobie czujnik angolski (mam dwa) może się zgra z resztą
to nie czujnik jest problemem tylko kolumna kierownicy która inaczej się ustawia (a w zasadzie wieloklin koła kierownicy) jeśli wymiesza się auto EU - kolumna GB i odwrotnie. czujnik w obu wersjach jest ten sam
generalnie to mieszanie kolumny z anglika do auta europejskiego powoduje, że po takim zabiegu różna jest średnica zawracania w zależności od tego, w którą stronę skręcamy bo trzeba skorygować przestawienie kierownicy po takim zabiegu na końcówkach drążków. oczywiście nie jest to 5 metrów różnicy ale pewnie wyjdzie ze 20-30 cm między stronami przy minimalnej średnicy zawracania

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik to przeciez cos jak potencjometr, czyli w kazdym miejscu inna wartosc i to trzeba zgrac z komputerem ESP.
nie jest to klasyczny potencjometr bo w złączu jest tylko zasilanie i cyfrowa a nie analogowa szyna danych can (w sumie 4 piny) więc jest to jakby całkiem osobny dosyć skomplikowany układ elektroniczny. ponieważ czujnik można zamontować tylko w jednej pozycji w stosunku do kolumny kierownicy to po uruchomieniu może się okazać, że jeśli czujnik kierownicy nie jest w pozycji "zero" a odczyt z czujników abs-u jest jednakowy dla wszystkich kół bo auto jedzie na prost to wywala błąd esp bo układ głupieje przy zbieraniu danych. dlatego właśnie dla świętego spokoju powinno się wymienić kolumnę i w razie potrzeby ustawić kierownicę we właściwym położeniu a dopiero później brać się za resztę i może się uda bez kalibracji

Cytat:
Napisał benek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten twój teraz z LHD jest przestawiony po wyprostowaniu kierownicy
nie jest przestawiony bo nie sądzę aby robili inną kierownicę i wszystkie elementy kolumny kierowniczej. raczej wynika to z innego połączenia kolumny z maglownicą przy pedałach i drobnych różnicach właśnie w tym miejscu

my tu pitu pitu a może się okazać, że jest coś skopane w instalacji i trzeba poprawić bo przy takiej ilości kabelków (niby nie tak dużo) ale zawsze coś może się pomylić

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 30-08-2011 o 22:48
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 00:34   #556
benek
ford::average
 
Avatar benek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-01-2007
Skąd: lublin/edynburg
Model: MONDEO /MKI/MKIII
Silnik: 1.8/1.8
Rocznik: 1994, 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał benek Zobacz post
ten twój teraz z LHD jest przestawiony po wyprostowaniu kierownicy
nie jest przestawiony bo nie sądzę aby robili inną kierownicę i wszystkie elementy kolumny kierowniczej. raczej wynika to z innego połączenia kolumny z maglownicą przy pedałach i drobnych różnicach właśnie w tym miejscu
Tu masz racje wymiana czujnika nie pomoże, nie pomyślałem o tym, ale czujnik może nie być w dobrym położeniu. Po wyprostowaniu kierownicy czujnik powinien być w tym samym położeniu jak w LHD czyli 0, ale nie jestem pewien czy tak jest w rzeczywistości,gdyż kolumnę do magla da się przykręcić tylko w jednej pozycji i może to być tak że kiera będzie np. w na godz 5, ale taka korekta na drążkach jest b.duża więc możemy ją założyć na godz 11 i wtedy korekta jest mała ale na czujniku nie będzie 0 tylko tak jak by kierownica była na godz. 6 i tu pewnie jest pies pogrzebany. 1olek jak możesz to strzel fotkę czujnika gdy kiera jest na wprost tak żeby było widać gdzie są te wąsy co kręcą czujnikiem to porównam jak to jest u mnie. Pozdrawiam. Myślę że to w miarę jasno przedstawiłem.
__________________
orion- mk1 mondeo-mk1 laguna-mk3 mondeo obecnie

Ostatnio edytowane przez benek ; 31-08-2011 o 00:40
benek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 07:42   #557
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie jest to klasyczny potencjometr bo w złączu jest tylko zasilanie i cyfrowa a nie analogowa szyna danych can (w sumie 4 piny) więc jest to jakby całkiem osobny dosyć skomplikowany układ elektroniczny.
piszac potencjometr mialem na mysli proste przedstawienie ukladu, wedlug mnie jest to nadal potencjometr ktory ma wyjscie cyfrowe na szyne CAN, ale to nie o to chodzi w tym problemie

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ponieważ czujnik można zamontować tylko w jednej pozycji w stosunku do kolumny kierownicy to po uruchomieniu może się okazać, że jeśli czujnik kierownicy nie jest w pozycji "zero" a odczyt z czujników abs-u jest jednakowy dla wszystkich kół bo auto jedzie na prost to wywala błąd esp bo układ głupieje przy zbieraniu danych.
i wlasnie to trzeba skalibrowac w ASO

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlatego właśnie dla świętego spokoju powinno się wymienić kolumnę i w razie potrzeby ustawić kierownicę we właściwym położeniu a dopiero później brać się za resztę i może się uda bez kalibracji
tak przeciez zrobilem, najpierw zalozylem kolumne, ustawilem zbieznosc i dopiero wszystko podpialem. Ale to nic nie zmieni bo czujnik nie jest teraz w pozycji 0 przy jezdzie na wprost tylko np w poz 11. I to trzeba skorygowac w ASO ze poz. 11 to u mnie 0

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie jest przestawiony bo nie sądzę aby robili inną kierownicę i wszystkie elementy kolumny kierowniczej. raczej wynika to z innego połączenia kolumny z maglownicą przy pedałach i drobnych różnicach właśnie w tym miejscu
No wlasnie skoro kierownica nie byla na wprost to jasne ze jest przestawiony. Uklad moze by mi nie wywalil bledu jak bym to zlozyl z krzywa kierownica, wtedy bylo by ustawienie jak w europejczyku w poz 0

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
my tu pitu pitu a może się okazać, że jest coś skopane w instalacji i trzeba poprawić bo przy takiej ilości kabelków (niby nie tak dużo) ale zawsze coś może się pomylić
Odpada, inaczej system by wywalal blad po odpaleniu, a nie po ruszeniu. A u mnie po odpaleniu wszystko gasnie, moge sobie przyciskiem uklad wylanczac i wlanczac, a jak rusze to zapala kontrolke po chwili. Pomylki w instalacji nie biore pod uwage, sprawdzilem i zrobilem to dokladnie.

Cytat:
Napisał benek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wyprostowaniu kierownicy czujnik powinien być w tym samym położeniu jak w LHD czyli 0, ale nie jestem pewien czy tak jest w rzeczywistości,gdyż kolumnę do magla da się przykręcić tylko w jednej pozycji i może to być tak że kiera będzie np. w na godz 5, ale taka korekta na drążkach jest b.duża więc możemy ją założyć na godz 11 i wtedy korekta jest mała ale na czujniku nie będzie 0 tylko tak jak by kierownica była na godz. 6 i tu pewnie jest pies pogrzebany.
Sprawdze to wieczorkiem po pracy i cykne fotke. Tez mi sie wydaje ze tu jest problem.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
generalnie to mieszanie kolumny z anglika do auta europejskiego powoduje, że po takim zabiegu różna jest średnica zawracania w zależności od tego, w którą stronę skręcamy bo trzeba skorygować przestawienie kierownicy po takim zabiegu na końcówkach drążków. oczywiście nie jest to 5 metrów różnicy ale pewnie wyjdzie ze 20-30 cm między stronami przy minimalnej średnicy zawracania
pewnie tak, ale 2 lata jezdzilem z lekko krzywa kierownica w lewo a zbierznosc byla ok i nie zauwazylem problemow przy zawracaniu. Po zmianie kolumny krzywizna sie powiekszyla, ale po zbieznosci jest ok. Wiec na angolska kolumne teraz mam lekko przegieta kiere w prawo a na europejska jest prosto.

Kolega RECONDO ma angolska kolumne w europejczyku i pisal w tym temacie ze musial skalibrowac czujnik, w ksiazce Haynes pisza ze po wymianie czujnika konieczna jest jego kalibrackja w ASO bo inczej uklad moze dzialac nie poprawnie i stwarzac zagrozenie podczas jazdy. Wedlug mnie potrzebna jest kalibracja i jak to zrobie to na 100% uklad zacznie mi dzialac.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 31-08-2011 o 07:49
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 08:27   #558
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wedlug mnie potrzebna jest kalibracja i jak to zrobie to na 100% uklad zacznie mi dzialac.
ja teoretycznie zrobiłem kalibrację po założeniu esp ale elektryk z aso powiedział mi, że była niepotrzebna bo wszytko jest ok
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 09:43   #559
benek
ford::average
 
Avatar benek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-01-2007
Skąd: lublin/edynburg
Model: MONDEO /MKI/MKIII
Silnik: 1.8/1.8
Rocznik: 1994, 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

Kalibracja pewnie rozwiąże problem, tylko ile zapłacisz w irlandzkim aso, bo u mnie podpięcie pod ids-a kosztuje 80 funtów.
__________________
orion- mk1 mondeo-mk1 laguna-mk3 mondeo obecnie
benek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 18:49   #560
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

I cos sie zrabalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak odpalilem auto wcisnalem przycisk wylaczenia ESP ale co dziwne kontrolka ABS nie zgasla. Wylaczylem silnik wlaczylem ponownie i ciagle mi swieci ABS i ESP. Odpiecie akumulatora nic nie daje, bezpiczniki 2 w komorze silnika jeden w kabinie ok. Jak odpalam auto to swiecie ABS i ESP ale jak wcisne przycisk to zapala sie przycisk. jak rusze gasnie przycisk i juz nie reaguje i swiec ABS i ESP. Odpialem czujnik kierownicy, nie da sie wylaczyc przyciskiem ESP, wiec jest chyba ok, odpialem zyroskop, nie da sie wylaczyc ESP, wiec tez chyba jest OK. Macie pomysl czemu ten nieszcesny ABS sie swieci ?

Zastanawiam sie czy to nie wina tego czujnika cisnienia na pompie ? Albo pompa ktora kupilem jest walnieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 31-08-2011 o 20:43
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.