Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2014, 11:59   #551
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał lapp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- str.2, 2 kolumna, poz. 9 (od góry) "Automatic locking by speed' - wystarczy zaznaczyć tylko to żeby była autoblokada drzwi po ruszeniu?
musisz zaznaczyć with automatic locking

Cytat:
Napisał lapp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Dimmed dipped HeadLights - ściemnianie świateł mijania - czy ta opcja działa sama czy trzeba zmienić też 'Dayrunning light'?
Rozumiem, że to sa włśnei tzw. światła skandynawskie?
nie nie są to światła skandynawskie
Opcja właczenie wyłączenie skandynawskich jest w Dayrunning Light . Wyłączasz skandynawskie jak zaznaczysz standard light czy jakoś tak

Cytat:
Napisał lapp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- czy muszę odczytywać każdy moduł, żeby zapisać ustawienia do pliku czy wystarczy że zapiszę konfigurację z CC przed i po zmianie do pliku?
zapisujesz konfigurację sczytaną z BCM lub IPC i zapisujesz to co zmieniasz bo BCM oraz możesz do IPC

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 17-03-2014 o 12:03
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 17:32   #552
lapp
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-08-2012
Skąd: Bydzia
Model: Arteon Elegance
Silnik: 2.0 TSI 190KM
Rocznik: 2019
Postów: 54
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

dzięki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i w ten sposób dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy MK4 z ryglowaniem i włączonymi światłami dziennymi (z wył. tyłem) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w zakładce nr 4 jest interesująca pozycja: 'Language for Instrument and Radio' - zaznaczyłem Polski ale nic to nie zmieniło w ustawieniach języka...

Ostatnio edytowane przez lapp ; 17-03-2014 o 17:40
lapp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 20:03   #553
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał lapp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w zakładce nr 4 jest interesująca pozycja: 'Language for Instrument and Radio' - zaznaczyłem Polski ale nic to nie zmieniło w ustawieniach języka...
No to albo wcześniej miałeś polski na conversie (bo opcja dotyczy conversa...), albo nie zapisałeś zmiany... Innego wyjścia nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 20:53   #554
mziolkowski
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-10-2012
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140 PS
Rocznik: 2011
Postów: 71
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Koledzy ja napiszę z takim zapytaniem .
Pobrałem najnowszego elm configa i mam problem z połączeniem.
W ELM zgłasza mi się na COM4 - prędkość standardowa 9600

Aby połączyć się z autem wybieram w elm config com4 ale przy wyborze automatycznym prędkości wywala błąd "elm timed out ... " - przy wyborze 38400 bez problemu się łączy ...

W starszych wersjach nie było tego problemu
Stąd moje pytania :
1) Czy jest jakieś rozwiązanie na taki problem ?
2) Czy można gdzieś sciągnąć starsze wersje elm configa ?
mziolkowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 21:15   #555
lapp
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-08-2012
Skąd: Bydzia
Model: Arteon Elegance
Silnik: 2.0 TSI 190KM
Rocznik: 2019
Postów: 54
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Tedi-K> aaaaaa i to dlatego nie widziałem różnicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. miałem i nadal mam j.polski w Conv+ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapisałem oryginalne ustawienia na wszelki wypadek. No i dobrze wiedzieć ze dot. to Conv+
A w CCC zgłosił mi się język 'Dutch' - i co Ty na to? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lapp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 21:37   #556
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał lapp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tedi-K> ...A w CCC zgłosił mi się język 'Dutch' - i co Ty na to? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oryginalnie był w conversie holenderski, ale ręcznie był przestawiony na polski. "Ręcznego" przestawienia nie widać w CCC.

Cytat:
Napisał mziolkowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...2) Czy można gdzieś sciągnąć starsze wersje elm configa ?
Jak widzę takie pytania to się robię nerwowy... SZUKAJKA!!! Wystarczy wpisać "starsze wersje elmconfig" i wyskoczy raptem 7 postów a co najmniej w trzech są stosowne linki!

Pierwsze pytanie równie wnikliwe (abecadło) - kilkadziesiąt razy było, że ELMconfig wymaga wysokich prędkości transmisji!
38400 to absolutne minimum. 500K to optymalne minimum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-03-2014 o 21:44
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 19:46   #557
lapp
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-08-2012
Skąd: Bydzia
Model: Arteon Elegance
Silnik: 2.0 TSI 190KM
Rocznik: 2019
Postów: 54
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Czy mając składane lusterka z przycisku w aucie można również aktywować składanie z pilota przy zamykaniu auta?

Chciałem uaktywnić tę opcję i dziś zrobiłem tak:
1. odczytałem BCM
2. w CC zapisałem aktualną konfigurację
3. w CC zmieniłem na stronie 3, kol. 2, poz. 5-ta od dołu 'Outer rear view mirrors' na 'With Retractable Mirrors'
4. następnie zapisałem do BCM
5. następnie chciałem zapisać do IPC ale wywaliło mi błąd...

wie ktoś dlaczego?
lapp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 20:11   #558
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał lapp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wie ktoś dlaczego?
Tu masz temat
http://forum.fordclubpolska.org/show...=74802&page=15
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 21:51   #559
lapp
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-08-2012
Skąd: Bydzia
Model: Arteon Elegance
Silnik: 2.0 TSI 190KM
Rocznik: 2019
Postów: 54
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

dzięki - ogarnęła mnie jasność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że też tego nie znalazłem... mimo wszystko trochę dużo zachodu jak dla uruchomienia samej opcji składania z klucza
zostanę przy guziczku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lapp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 22:18   #560
simpson
ford::average
 
Avatar simpson
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Bobowa
Model: Mondeo MK4 kombi GHIA Czarna Pantera
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Witam ,po aktywacji alarmu i autoryglowaniu drzwi po ruszeniu ELMconfigiem w ukrytym menu conversa mam błędy : DTC 01 160787 oraz DTC 02 C14000 po skasowaniu błędów FORScanem nadal te błędy w conversie są .Mam pytanie czy do skasowania tych błędów potrzebny jest przełącznik w ELM-ie ?
simpson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.