Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2012, 14:20   #41
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

Nie pracowałem z #652 więc nie wiem w jakim stopniu się rozpracowuje, wydaje mi się że jak zrobisz tak jak mówiłem 2-3 serie góra-dół i zetrzesz ewentualny nadmiar to będzie ok. Tylko pamiętaj żeby za dużo tego cleanera nie dawać, 3 kropki wielkości grochu na początek wystarczą, jak zwilży się pad to 2 małe co element powinny starczyć. No i pamiętaj żeby przed tym usunąć całą smołę i wyglinkować auto żebyś później tego syfu nie rozsmarowywał na lakierze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 19:33   #42
motylanogha
ford::beginner
 
Imię: Nie pamiętam
Zarejestrowany: 06-05-2010
Skąd: z Polska
Model: mk4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

Dużo się nakłada #601 i #105?
Na lakierze ma pozostać widoczny ślad?
sinrock - mógłbyś podać link do sklepu, w którym mogę kupić komplet?
Na waxparadice #601 jest niedostępny... dzięki!

Bump: I jeszcze offtopic do sinrocka, aby wiedza nie uciekła:
1. coś trwałego do kokpitu (najlepiej jeden, bez kombinacji kilku specyfików) do uzyskania matowego koloru

2. coś trwałego jako zapach

3. na ile czasu wystarcza #105?

4. komplet jaki chcę zamówić:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Całość 152zł z przesyłką... Zestaw ok, czy coś byś zmienił?

Ostatnio edytowane przez motylanogha ; 21-10-2012 o 19:52
motylanogha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 20:59   #43
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

Zestaw jest ok, możesz zamawiać. Natomiast co do dressingu na kokpit to ciężki temat, bo w dużej mierze efekt zależy od rodzaju plastiku i jego faktury. W zależności od wnętrza na jednym kokpicie ten sam środek da mat, satynę, połysk. Niestety nie miałem jeszcze styczności z mk4 więc nie dam ci gwarancji że uzyskasz satysfakcjonujący cię efekt. U mnie w mk3 przed liftem jest kilka rodzajów plastików na kokpicie i coś co sprawdza się na jednym, na drugim prawie wcale nie widać. Ja osobiście najbardziej lubię Smartdressing i Natura Look-a, ten drugi na początku może być nieco bardziej błyszczący ale po przetarciu go mikrofibrą bądź max 2 dniach robi się satynowy i nieco dłużej utrzymuje się na desce. Smartdressing daje podobny efekt ale odrobinę mniej przyciemnia i nie ma takich odchyłów że robi się satyna po 2 dniach. Jest też Pink Sheen, najczęściej daje satynę i mat jednak efekt zależy od plastików. Typowy mat daje zazwyczaj 303 AEROSPACE PROTECTANT ale ja za nim nie przepadam bo na niektórych plastikach daje bardzo słaby efekt, chociaż praktycznie wszędzie zostawia po sobie mat. Fajnie wygląda też Quick Interior Finish ale to już droższy specyfik. Gtechniq C6 Matt Dash też jest fajny, jednak po nim czasami zostaje połysk na śliskich plastikach.

Dla mnie najbardziej uniwersalny jest Natural Look, jak chcesz żeby bardziej się świecił to zostawiasz po nałożeniu, jak chcesz fajną satynkę to przecierasz go mikrofibrą jak przeschnie. Ewentualnie jak nie jesteś zdecydowany to mogę ci przesłać parę próbek za piwo i sobie porównasz, jednak musisz obiecać że zrobisz zdjęcia i wrzucisz to do tematu o kosmetyce, na pewno nie jednej osobie by się przydał taki podgląd na mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bardzo ważną rzeczą jest jeszcze dokładne wyczyszczenie kokpitu przed nałożeniem dressingu bo inaczej mogą ci powychodzić plamy i efekt będzie kiepski, po czyszczeniu dobrze jeszcze wszystko przetrzeć umoczoną w czystej wodzie i wyciśniętą dobrze szmatką. Do czyszczenia proponuje sobie dołożyć do koszyka APC AUTOSMART G 101 - jeden z tańszych, a bardzo dobry uniwersalny cleaner. Do wnętrza proporcje 1:20 z wodą spokojnie wystarczą. Możesz go wykorzystać praktycznie do wszystkiego, mycia kół, zawiasów, szczelin, odświeżenia komory silnika czy zmycia resztek starego wosku jak dolejesz go do szamponu. Praktycznie w każdym z powyższych przypadków rozcieńczasz go odpowiednio i przelewasz do opryskiwacza, czyścisz pędzelkiem z plastikową obwódka albo obklejonym taśmą izolacyjną żeby nie porysować auta jak gdzieś zahaczysz i ścierasz mikrofibrą. Uwierz mi pędzel dostanie się praktycznie wszędzie wiec idealnie nadaje się do czyszczenia detali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT:
Odnośnie trwałości #105 to w trudnych warunkach zimowych nie powinien leżeć krócej niż 2 miesiące, zazwyczaj jest to ok 3 miesięcy. Mi w ostatnią zimę przeleżał dokładnie 3 miesiące i 1 tydzień, po czym już zaczął znikać w dolnych częściach nadwozia. Jednak w moim przypadku auto mniej więcej między 20-7 stoi w garażu. Mowa tu oczywiście o 2 warstwach prawidłowo nałożonych. A co do zapachu to napisałem ci w innym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 24-10-2012 o 14:46 Powód: dodana odpowiedź
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2013, 19:09   #44
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

sinrock co polecasz na wczesną wiosnę? kolor mojego auta to metalik ciemny granat w Citroenie c5 III ,ten granat ciut zmienia odcień w zależnie od światła .
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 01:47   #45
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

czeslaw555 to zależy co dokładnie masz zamiar kupić. Sam wosk czy chcesz do tego też jakiś cleaner, a może brakuje ci szmatek, rękawicy i fajnego szamponu? Ma być przyjemne w nakładaniu/pracy, zwracasz uwagę na zapach, trwałość/wydajność obojętna? Powiedz też jaki masz budżet to coś się wymyśli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 06:04   #46
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

co kupić to właśnie liczę na Twoją pomoc, moje auto było na wiosnę pozbawiane rys , zleciłem to firmie, generalnie zrobili to dobrze ,lakier gładki , błyszczący , czyli tak jak lubię, natomiast z dachem się nie popisali , lekko chropowaty pozostał. Chciałbym żeby auto ładnie błyszczało, było śliskie,gładkie, i powiedzmy,żeby nie wymagało szybko ponownego pastowania, tutaj może być problem, bo bardzo często myję auto,myję na ręcznych myjniach lub sam . Brakuje mi wszystkiego z tego co piszesz, tzn. mam ale powiedzmy że nie mam ,liczę na jakieś nowe doświadczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Pracy się nie boję więc mogę polerować , jednak jeżeli chodzi o polerki , moja zdechła i poszła na śmietnik, czyli wchodzą robótki ręczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., budżet za bardzo bym się nim nie przejmował , pastowania nie robi się codziennie więc chyba jakoś to ogarnę finansowo, ale możesz podać dwie wersje, normalną i z ograniczonym budżetem, będę miał możliwość wyboru , co bardzo lubię .
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2013, 07:29   #47
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

Witam , Panowie proszę o pomoc w doborze czegoś na wiosna-lato do koloru black panther tzn. cleaner + wosk . Piszecie dużo o ochronie na zimę , co sie stosuje na lato?
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 23:01   #48
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

Można to samo co na zimę, dłużej poleży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ewentualnie coś naturalnego co sprawia więcej frajdy przy nakładaniu, osobiście uwielbiam DoDo Blue Velvet ze względu na fajny zapach (testerki ok 30-40zł; 2-4 woskowania to ok 4-8miesięcy ochrony).
Stosunkowo tanimi są Poorboy's Red/Blue które pachną truskawkami i gumą balonową, dalej masz Auto Finesse Temptation cytrusy czy Lusso Oro kokos.
Cleaner wedle uznania DoDo (głównie pod naturalnewoski), Duragloss 652, R222, Esclate Lotion czy Zymol HDC.
Ewentualnie jakieś All-In-One albo Glaze do podbicia głębi koloru albo efektu mokrego lakieru: Autobrite Cherry Glaze, ValetPro Achilles, Autoglym SRP, Autoglym UDS, Chemical Guys Black Hole, Auto Finesse Triple... jest tego całą masa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 17-02-2013 o 23:07
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 00:13   #49
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

Panowie a co powiecie o tym produkcie , czy warto go użyć ?[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy ten produkt można użyć przed woskowaniem ? Np. pod Natty's Paste Wax - Blue.

Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 18-02-2013 o 00:20
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 12:25   #50
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??

To nie jest produkt 'pod' wosk, to jest pasta ścierna która może być używana ręcznie, jak masz odpowiednią parę w rękach to miejscowo możesz jej użyć np. pod klamkami w połączeniu z odpowiednim padem tzw. triple, zwykły pad do wosku albo mikrofibra słabo się do tego nadają. Poza tym po pracy UC musisz go zmyć zanim nałożysz wosk bo będzie płacz, że wosk trzyma ci tydzień i jest do kitu, a kosztuje krocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie rzecz ujmując produkt ten jest dobry, można go stosować maszynowo oraz ręcznie więc jest uniwersalny jako pasta ale nie nadaje się pod wosk.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 18-02-2013 o 12:32
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kosmetyka , lakier metalik , wosk



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.