Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2010, 22:09   #41
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Cytat:
Napisał krzy04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do cofania się paliwa z wypowiedzi Jestera, jest to niemozliwe. Zamontowałem u siebie, tuż przed pompą zaworek zwrotny. Nie ma żadnej róznicy, a powinien on zapobiegać cofnięciu sie paliwka.
Coś o cofaniu paliwa , jak myslisz że Ci się cofa paliwo włącz zapłon wcisnij pedał gazu do podłogi , jak będzie tak samo to znaczy że się nie cofa jak odpali na gazie to powód jest w cofającym się paliwie .

Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 22:28   #42
Przemek1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

oki Panowie ale czy cofające się paliwo czy też nie szczelność układu paliwowego powinna się ujawniać tez w cieplutkim garażu,a tam w temp 15 stopni,auto odpala od dotknięcia wręcz bez żadnych kreceń itd.
Przemek1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 09:09   #43
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Jeśli w garażu pali, a na mrozie nie to zainteresuj się rozrusznikiem. Elektromechanik powinien uwinąć się naprawą w 2-3h jeśli ma części - tulejki i szczotki.
Próbowałeś wcześniej kręcić rozrusznikiem? Moim zdaniem za długo czekałeś po zgaśnięciu kontroli świec.
U mnie dziś rano ok -12. Zapalił jak wczoraj. Świece grzały jakieś 7-10s do odpuszczenia przekaźnika.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 09:43   #44
Przemek1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

witam
niestety u mnie jak wczoraj czyli parę sekund kręcenia jak na filmiku.
przy -10.muszę więc przejechać się do mechanika niech sprawdzi mi to.tylko on mi gadkę strzela że jest ok rozrusznik,bo jak go nie słyszy z samego rana ,lub w ciepłym warsztacie,to autko odpala ładnie.
No bo jak rano odpalę to już potem każde odpalenie jest od 1 razu,żeby się problem pojawił auto musi postać kilka godzin na mrozie.


aha ja w ogóle nie słysze tego przekaźnika świec,a np u brata w vectrze C słychać go doskonale,u mnie nic
Przemek1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 10:38   #45
kamikadze_DOA
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2010
Skąd: OŁAWA
Model: FOCUS
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

a co panowie powiecie na podobny przypadek, ale przy silniku benzynowym.
Jak silnik ostygnie to po odpaleniu zaraz gaśnie i muszę go cały czas trzymać na gazie (aż się nie rozgrzeje, bo w tedy to już trzyma obroty). Zachowuje się tak tylko jak jest chłodno, bo wcześniej takich problemów nie było - jakbo była za słaba mieszanka...

Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam
kamikadze_DOA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 19:54   #46
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Przemek1981 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oki Panowie ale czy cofające się paliwo czy też nie szczelność układu paliwowego powinna się ujawniać tez w cieplutkim garażu,a tam w temp 15 stopni,auto odpala od dotknięcia wręcz bez żadnych kreceń itd.
Sprawdź czujnik temperatury silnika .
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 21:33   #47
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,661
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Focusik2002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś o cofaniu paliwa , jak myslisz że Ci się cofa paliwo włącz zapłon wcisnij pedał gazu do podłogi , jak będzie tak samo to znaczy że się nie cofa jak odpali na gazie to powód jest w cofającym się paliwie .
No chyba nie do końca - skoro zamontowanie zaworu nic nie pomaga to to co się dzieje z cofającym się paliwem? Znika? Bo chyba nie. Skoro z zaworem zwrotnym jest to samo to cofające się paliwo można wykluczyć.

Cytat:
Napisał Przemek1981
aha ja w ogóle nie słysze tego przekaźnika świec,a np u brata w vectrze C słychać go doskonale,u mnie nic
Skoro po wymianie świec jest lepiej niż przed to znaczy że przekaźnik działa i widać nie słyszysz go tak mocno. Z resztą możesz też obserwować lampkę oświetlenia wnętrza. Jeżeli po kilku sekundach się rozjaśni to oznacza to, że właśnie w tym momencie przekaźnik się wyłączył. Poza tym można sprawdzić napięcie jakie dochodzi na świece i przez jaki czas trwa.
Pozdrawiam

P.S Focusy najwyraźniej nie lubią mrozów...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 22:40   #48
pawel_88
ford::beginner
 
Avatar pawel_88
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Skąd: mazowieckie
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Patrzyłem kolego na Twój film odpalania focusa i miałem podobne objawy. Autko wraz ze spadkiem temperatury odpalało coraz ciężej, jak było ciepło palił idealnie. Po czytaniu różnych postów zdecydowałem się na kupno nowych świec żarowych, właśnie je dzisiaj wymieniłem i przeżyłem mały szok - wszystkie cztery świece były zepsute! Sprawdzałem podłączając do akumulatora, potem przyrządem na przewodność. Aż dziwne że zapalał, chyba tylko dzięki dobremu akumulatorowi, jutro zrobię próbę po całej nocy na mrozie.
pawel_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 09:51   #49
trociu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Cytat:
Napisał krzy04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, obejrzałem filmik Przemka, dokładnie wsłuc***ąc się w kręcenie rozrusznikiem. Wyraźnie słychać takie (załapywanie ślinika i ponowne gaśniecie). Mam bardzo podobne objawy, nie jest to chyba normalne zjawisko. Długie równomiwrne krecenie nie dziwiłoby mnie, a to jest wręcz dziwne. Czy może fokusy tdci wszystkie tak palą? Pozdrawaim.
Mój 1.8 TCDI pali obecnie tak samo. Ale tylko pierwsze ranne odpalenie. Każde następne jest już od razu...
trociu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 10:19   #50
pawel_88
ford::beginner
 
Avatar pawel_88
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Skąd: mazowieckie
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Koledzy po wymianie świec dzisiaj mój Focus zapalił idealnie, poczekałem aż zgaśnie kontrolka grzania świec, potem na "pyknięcie" przekaźnika i załapał pięknie.

Cytat:
Napisał trociu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój 1.8 TCDI pali obecnie tak samo. Ale tylko pierwsze ranne odpalenie. Każde następne jest już od razu...
Przed wymianą świec miałem identycznie.

Ostatnio edytowane przez pawel_88 ; 04-12-2010 o 10:26
pawel_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.