Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2016, 09:34   #41
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 476
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wrzucił filmik z wymiany poduszek. Największy wpływ na drgania ma ta poduszka, którą lekko podciął. Zobacz czy u Ciebie tak samo się wyciera poduszka jak u niego. Może być do tego potrzebne jakieś lustereczko lub coś w tym stylu.
Ja u siebie również mam drgania. Wymiana poduszek, koła pasowego, napinacza itp nie pomogła. U mnie również pozostaje sprawdzenie wtryskiwaczy ale już nie mam na to sił.
Gdzieś czytałem o uszkodzeniu tzw. plecionki i że to ona może powodować takie drgania ale ile w tym prawdy to nie wiem. Tym bardziej nie mam pojęcia jak to zdiagnozować czy to tam leży wina czy nie.

maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 12:16   #42
lukasgb
ford::beginner
 
Avatar lukasgb
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5, S-max
Silnik: 2.0tdci 180KM/ 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2018 ,2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Dziś była wizyta u pompiarzy popatrzyli posłuchali i stwierdzili że któryś wtrysk niedomaga.Jak to określili strasznie twardo chodzi silnik.
Diagnoza: wymontować wtryski i zawieść na stół. Okazuje się że NOWE zaznaczam Nowe wtryski nie są jakoś porażająco drogie.
Ciekawe który jest nie tak ja osobiście obstawiam czwarty ponieważ tłucze się bardziej niż inne.
lukasgb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 17:50   #43
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał lukasgb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okazuje się że NOWE zaznaczam Nowe wtryski nie są jakoś porażająco drogie.
Do DW10 w IC coś około 1,3kpln ze zniżkami za sztukę.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 18:15   #44
lonewolfxxx76
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam Forumowiczów.

Mam taką sytuację :
MK4 , 2007r 2.0 TDCI przebieg 278k km
Kupiłem go przy przebiegu 213 k km , poprzedni właściciel ściągnął go z niemiec pół roku wcześniej i nie wie czy dwumas i sprzęgło było wymieniane.
Auto było przeglądane w ASO - nic niepokojącego nie wyszło. Ale...

Zimny silnik - ruszam spod domu - po ok 1 minucie dojezdzam do świateł - wrzucam na luz i zaczyna telepać i drgania przenoszą się na całą budę.
Wciskam sprzęgło, drgania ustają. Puszczam sprzęgło - znowu drży. Przy jeździe nic się nie dzieje. parę-parenaście minut dalej dojeżdżam do świateł -wrzucam na luz i po drganiach nie ma śladu.

Próbowałem przy 50km/h wrzucić czwórkę i gaz do oporu - nie telepie, zbiera się powoli ale bez drgań. Przy włączaniu i wyłączaniu silnika też nim nie rzuca. Więc wygląda na to, że dwumas jest ok (zapewne był wymieniany wcześniej)

Macie jakiś pomysł - co może być przyczyną tych drgań ?
dzięki za odpowiedź
lonewolfxxx76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 18:50   #45
lukasgb
ford::beginner
 
Avatar lukasgb
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5, S-max
Silnik: 2.0tdci 180KM/ 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2018 ,2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do DW10 w IC coś około 1,3kpln ze zniżkami za sztukę.
Ja mam z oznaczeniem (5) rzekomo tych się jeszcze nie dopisuje i dużo taniej mi powiedzieli (może że po zawodowej solidarności ale 770/ sztukę) z pisemna gwarancją roczną tak że być może masz już z oznaczeniem (6) te już trzeba dopisywać i robić jakieś magie, a pompiarze nie z krzaków tylko z bardzo dobra renomą.
Generalnie nie jestem specjalistą w temacie pomp i wtrysków więc zdaje się na sprawdzonych ludzi w temacie od lat z urządzeniami i doświadczeniem, nie jestem z tych co wymieniają pół auta.
lukasgb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 20:30   #46
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Nie ma znaczenia praktycznie. Siemensy 4-ki, 5-tki i 6-tki kosztują ca ~1600 obecnie. Żadnych siemensów do mk4 nie trzeba "kodować" w klasycznym tego słowa znaczeniu. Jeżeli miałeś 5-tki i wsadzasz nowe 5-tki to tylko wymieniasz i po wszystkim.

Za 770 to na pewno nie są nowe wtryski, co najwyżej regenerowane.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 06:19   #47
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 476
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za 770 to na pewno nie są nowe wtryski, co najwyżej regenerowane.
Mówimy o wtryskach siemensa? Jeśli tak to czy regeneracja ich ma jakiś sens? Pytam ponieważ kiedyś szukając jakiejś wzmianki na ten temat wszyscy mówili że te wtryski nie nadają się do regeneracji.
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 13:59   #48
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Cytat:
Napisał maniunio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli tak to czy regeneracja ich ma jakiś sens?
Nie mam zielonego pojęcia jak to jest robione i czy ma jakiś sens. Faktem jest, że na ebayu są oferty regeneracji i regenerowanych wtrysków. Cena oscyluje wokół ~150 euro, jest też gwarancja więc to by się pokrywało. Natomiast co do efektów się nie wypowiadam. WSK @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] robi rozpoznanie bojem to może napisze jak to wygląda już po wymianie.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 13:09   #49
lukasgb
ford::beginner
 
Avatar lukasgb
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5, S-max
Silnik: 2.0tdci 180KM/ 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2018 ,2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam ponownie kolegów. Niestety z drganiami wracamy do punktu wyjścia po sprawdzeniu wtrysków okazało się że jest bdb niema się czego czepiać.
Kolejny etap sprawdzanie kompresji.
poza tym brak pomysłów.
pozdrawiam
PS. jak ktoś będzie miał pomysł to polecam się pamięci
lukasgb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 18:01   #50
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 476
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Sprawdzanie wtrysków wykonywałeś sam czy w jakimś warsztacie? Jeśli warsztat to jaki koszt sprawdzenia?
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania , kierownica , mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.