Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2019, 14:03   #451
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Edmun oni dyskutują o lifcie
A w przedlifcie jest jakkkolwiek inaczej?
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale to Focus MK3 z przed lifta
Oni to wiedzą Kocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W przedlifcie również obraz jest nadrzędny i przykrywa wszystko.
Tyle, że dziwi mnie że po zrzuceniu wstecznego, obraz z kamery w polifcie miałby od razu znikać, jeśli w przedlifcie nie znika.
Żeby tak dobrze zrobioną funkcję usuneli?
Toż w MiniCooperze się dziwiłem że obraz z kamery znika od razu po zrzuceniu wstecznego
i nie mogłem zrozumieć czemu nie zostawili obrazu tak jak w Focusie MK3.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 17:25   #452
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,206
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Więc tak. Żona wracając z pracy po drodze "testowała" obraz z kamery. Wszystko jest tak jak napisał CaSHia i edmun - dzięki. Wczoraj nie potrzebie rozpruwałem instalację (dołożoną) sądząc, że coś nie tak podłączyłem. W sumie nie wiem dlaczego wszystko działa bez podłączonej masy (brązowy z wiązki klapy bagażnika)
Jest ta zwłoka z wyłączeniem obrazu. Obraz znika po przejechaniu do przodu jakiegoś odcinka drogi. Nie wiedziałem o tym i gdy obraz mi nie znikał (3/5 sek) wściekłem się, że spartoliłem robotę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuję wszystkim którzy mnie jakoś wsparli, szczególnie Banny , Filon69 i dzwiedziu.

Pozostało mi uzyskanie/odzyskanie linii. Mogą być tylko te linie stałe. Nie wiem gdzie szukać źródła. Jedni twierdzą, że w polifcie za linie stałe i skrętne odpowiada BCM, drudzy zaś, że linie stałe generuje kamera, a BCM wyłącznie linie skrętne.
Nie dowiem się dopóki nie podłączę LIN do BCM'a, ale aby to zrobić muszę wiedzieć jak aktywować kamerę w BCM.
Załączam swoje ustawienia w BCM. Może ktoś podpowie gdzie i co zmienić? (tak jak dzwiedziu literkę "B" w APIM)

"Banny" podał taką konfigurację:

Cytat:
Napisał Banny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z Forscan:
APIM module
7D0-01-01 (data1)
no camera: 096C
with camera: 0B6C (+2 hex)

BCM module (dla linii)
726-01-06 (data1)
no camera: 1240
with camera: 9240 (+8 hex)
I jeśli chodzi o APIM zamiana "9" na "B" była prawidłowa co potwierdził "dziwiedziu" i mam obraz z kamery.

Może w BCM'e też trzeba zrobić tak jak pisze "Banny" i zmienić "1" na "9" i wszystko (linie) będzie OK?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg BCMii.jpg (61.3 KB, 79 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 04-06-2019 o 19:21
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 19:36   #453
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Czemu w BCM siedzisz w asbuilt'cie a nie w main config?
Masz wtedy tekstowo opisane co i jak, łatwiej będzie.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 05:23   #454
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,206
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Próbowałem wejść we wszystkie trzy i tylko do asbuilt'u było "przyjazne" wejście. Do pozostałych dwóch wyskakiwały jakieś "straszne" komunikaty w niezbyt dla mnie przyjaznym języku angielskim. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dawałem "nie" i "anuluj" i tak coś się restartowało (wyłączał i włączał się zapłon i restartował APIM) więc sobie odpuściłem.

Jeśli można tam ( main config ) wejść bez obawy to zrobię to dzisiaj po południu.
Dzięki.

Jeśli chodzi o PIN'y do wtyczek to "Filon69" napisał:

Cytat:
Napisał Filon69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Wprawdzie z niej potrzebne są tylko trzy Piny, dwa do wyświetlacza Sync (takie nietypowe ) i jeden do BCM 'a, typowe.
PIN'y do wtyczki modułu APIM nie były mi potrzebne bo były ( te nietypowe wg. "Filon69" ), ale potrzebny jest jeden PIN/wsuwka (typowa wg. "Filon69" ) do BCM'a. "Typowa" czyli jaka i gdzie ją zdobyć/kupić?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Snap4.jpg (65.5 KB, 61 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 06:35   #455
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Jak nie zdobędziesz to daj znać co potrzebujesz, zapłacisz mi za paczkomat i będzie. Pinów mam, tylko podaj do jakiego złącza i jaki pin (czasami w jednej wtyczce jest kilka rodzajów).
Wejdź w main config, czytaj dokładnie co pisze. Samo wejście do bcm generuje utratę komunikacji z innymi modułami, przez co cuda się dzieją na liczniku i wywala pełno błędów dtc, ale to normalne, po zapisie i wyjściu kasujesz wszystko.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2019, 11:08   #456
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,206
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie zdobędziesz to daj znać co potrzebujesz, zapłacisz mi za paczkomat i będzie. Pinów mam, tylko podaj do jakiego złącza i jaki pin (czasami w jednej wtyczce jest kilka rodzajów).
Dokładnie to pin/wsuwka 32 w złączu C2280B, tak jest wg. schematu i opisów w tym wątku.

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wejdź w main config, czytaj dokładnie co pisze. Samo wejście do bcm generuje utratę komunikacji z innymi modułami, przez co cuda się dzieją na liczniku i wywala pełno błędów dtc, ale to normalne, po zapisie i wyjściu kasujesz wszystko.
No właśnie działy się jakieś "cuda" i dlatego odpuściłem, ale zrobię tak jak mówisz.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Schemat podłączenia kamery.jpg (84.1 KB, 70 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg BCM - wtyczki.jpg (72.0 KB, 72 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 05-06-2019 o 11:52
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 20:24   #457
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,637
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Panowie, dołączam się do tematu. Ponieważ zrezygnowałem z opcji dokładania ochrony krawędzi drzwi, uznałem że lepszą opcją będzie dołożenie kamery cofania, ponieważ często autem będzie jeździć żona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam wersję titanium kombi (estate) dość bogato wyposażoną, z funkcją start/stop (wiem że wtedy instalacja jest nieco inna), mam aktywny park assistant, komplet czujników, przód, tył i boki. W aucie natomiast siedzi Sync 2. Przeczytałem z wielkim zaciekawieniem cały ten temat od deski do deski. Chciałem sobie dokonać podsumowania i przygotowania do działań. Więc z tego co wyczytałem to potrzebuję: kamerkę ale do wersji polift, kawałek wiązki klapy bagażnika ze "słonikiem", zaczep do kamerki w blendę klapy. Natomiast reszta to kablologia - trzeba dociągnąć sygnał video bezpośrednio pod Sync, bo w FL nie ma modułu sterującego kamerą, sygnał do BCM - magistralą LIN by rysowało linię dynamiczną na ekranie, potem zasilanie i masę, która ma być też w nie byle jakim miejscu gdyż może zakłócać pracę radia i odbiór. Potem aktywacja w sofcie i tyle. Co do dłubania w kablach i kostkach to myślę że sobie spokojnie dołożę swoją wiązkę bo lubię takie "retrofity". Prośbę mam tylko czy dalibyście radę wrzucić zdjęcia tych złącz gdzie trzeba się wpiąć z tymi odpowiednimi pinami. Numery pinów są w schemacie, to ogarnę, ale wizualnie fajnie było by widzieć te wtyczki i gdzie ich szukać. Pewnie też będę potrzebował na sztuki kilku pinów do Sync (2szt) i do BCM. Pozdrawiam i czekam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 21:19   #458
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

A sprawdzałeś co z wiązek masz obecnie w aucie?
U mnie w przedlifcie w trendzie mam poliftową, full wypas wiązkę podłogową (dwa rodzaje sterowań szybami, oba siedzenia sterowane elektrycznie, grzanie, bliss, czujniki parkowania przód i tył, kamerę cofania bez wiązki modułu z linem poprowadzonym do bcm, system keyless, itp itd).
Wtedy popisać co potrzebujesz i dać znać.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 22:24   #459
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,637
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Myślę, że po niedzieli zabiorę się za sprawdzanie wiązek. Gdzie dokładnie mam szukać? Nie chciałbym rozbebeszać całego auta. Czytałem coś o prawym nadkolu w bagażniku przy skrzynce bezpieczników. Gdzieś jeszcze?
Na 100% wiem, że mam tylko jedną "kablową" przelotkę do klapy bagażnika, druga to tylko rurka spryskiwacza, więc w klapie wiązki na pewno nie ma. Pozostaje rozebrać i wyciągnąć wyświetlacz SYNC 2 i zerknąć na te dwa piny czy są we wtyczce. Coś oprócz tego mogę sprawdzić? Jakieś wskazówki gdzie szukać i co zdemontować?

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 03-08-2019 o 22:43
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2019, 06:55   #460
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Jaki masz rodzaj nadwozia?
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.