Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2010, 21:38   #31
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: do wszystkich tych którym zapaliła sie kontrola świec w te mrozy !

Cytat:
Napisał Dawid849 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może akurat miałem jakiś wyjątek
No to mamy dwa takie wyjątki bo u mnie było dokładnie tak samo jak u Ciebie,po ustąpieniu zapchania przez parafinkę i wykasowaniu błędów (nie wyobrażam sobie przechodzenia 80 cykli rozgrzewania) auto jezdzi tak jak przed tą niemiłą przygodą i już zadne błędy sie nie pokazały. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 21:40   #32
andi70
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2010
Skąd: Goraj
Model: Ford Mondeo
Silnik: 20TDCI130km
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: do wszystkich tych którym zapaliła sie kontrola świec w te mrozy !

Jezeli chodzi o scislosc to okreslenie tych bledow bylo moja wlasna interpretacja.W kazdym razie byly to na pewno bledy P0251,czyli poczatek wtrysku,jak rowniez P1211,czyli cisnienia paliwa gdzie komputer okreslil to jako ´sygnal niezrozumialy´.Jestem tego pewien poniewaz przed chwila telefonowalem do znajomego mechanika ktory kasowal mi bledy.
Pozdrawiam
andi70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 15:29   #33
Dawid849
ford::advanced
 
Avatar Dawid849
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Głogów
Model: S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140km Power Shift
Rocznik: 2012
Postów: 398
Domyślnie Odp: do wszystkich tych którym zapaliła sie kontrola świec w te mrozy !

Cytat:
Napisał karex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie ta dyskusja robi się jałowa.
Bo nawet kolega Dawid nie pamięta kodu błędu. A o ciśnieniu można ich znaleźć kilka. Spośród tych prawidłowo przetłumaczonych. Do tego wiele tłumaczeń to są własne interpretacje - bynajmniej wcale nie przesadzam.
Może to był właśnie dziwny wyjątek. A może komp dostał jakiegoś "niewytłumaczalnego zwisa".
tylko ze jak mi mechanik pokazywał błedy to nie było napisane cos typu"P0251" czy też inny numer , było od razu opisane "ciśnienie układu wtryskowego A" jak moge znać jaki to był błąd ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z reszta byłem skołowany bo jak pomyślałem o kosztach naprawy układu wtryskowego do tego filtr i czyszczenie układu paliwowego to mi sie od razu słabo zrobiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: Vectra A 90r 115km, Mondeo mk II 99r 90km. Mondeo mk III 03r 115km , Fiat Stilo 06r 120km, Mondeo mkIV 2.0TDCI 140km
Jest: S-Max 2.0 TDCI 140km Power Shift 2012

Ostatnio edytowane przez Dawid849 ; 02-02-2010 o 15:31
Dawid849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 20:17   #34
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: do wszystkich tych którym zapaliła sie kontrola świec w te mrozy !

Szkoda, bo tak to nic się nie da już wywróżyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 14:10   #35
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: do wszystkich tych którym zapaliła sie kontrola świec w te mrozy !

to do usłyszenia do następnych mrozów .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 20:11   #36
JARZAB777
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: piła
Model: C max + fusion USA
Silnik: 1.5 tdci + 2.5 bp
Rocznik: 2017+ 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: do wszystkich tych którym zapaliła sie kontrola świec w te mrozy !

mam pytanie czy podczas przyspieszenia na zimnym silniku nie tak całkiem zimnym skazówka temperatury lekko powyżej 40 ok 3 km jazdy podczas tych mrozów też ma prawo wyskoczyć kontrolka świec
JARZAB777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 20:38   #37
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: do wszystkich tych którym zapaliła sie kontrola świec w te mrozy !

Cytat:
Napisał JARZAB777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam pytanie czy podczas przyspieszenia na zimnym silniku nie tak całkiem zimnym skazówka temperatury lekko powyżej 40 ok 3 km jazdy podczas tych mrozów też ma prawo wyskoczyć kontrolka świec
Tak, np. jesli padają wtryski.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 20:42   #38
JARZAB777
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: piła
Model: C max + fusion USA
Silnik: 1.5 tdci + 2.5 bp
Rocznik: 2017+ 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: do wszystkich tych którym zapaliła sie kontrola świec w te mrozy !

latem miałem wymianę 4 szt nowe nie regenerowane 4000 temu
JARZAB777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 01:19   #39
JERZY BOCIAN
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: ITALIA
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: do wszystkich tych którym zapaliła sie kontrola świec w te mrozy !

Witam wszystkich. I mnie dopadl problem nieszczesnej sprezynki. Na codzien mondziak chodzi w dosc cieplym klimacie t.z.n. Zima temp. Najnisza max. -6. Ale w styczniu pojechalem na tydzien na narty temp. Noca do -20 dzin do -8. I sie zaczelo. Paliwo oczywiscie zimowe deklarowane przez shella do -20 przed wyjazdem dolalem dodatku fordowskiego przeciw zamarzaniu paliwa lecz nic to nie pomoglo. Mondziaka uruchomilem po 48 godz. Postoju. Rozruch zero problemu, silnik pracuje normalnie na wolnych obrotach ,nie dymi . Jednak podczas jazdy przy mocniejszym nacisnieciu gazu wyskakuje sprezynka silnik traci moc i gasnie. Po ponownym odpaleniu sytuacja sie powtarza. Za czwartym razem kontrolka silnika . Jade do miejscowego mech. Autoryzowany warsztat forda od 25 lat. Odczytuje blad problem z cisnieniem paliwa w ukladzie. Stwirdza ze wtryski sa ok poniwaz rozruch jak i praca na wolnych obrotach przy zimnym silniku bez zarzutow. Zalecil mi wstawic mondka do ciplego garazu i problem napewno zniknie. Powiedzial ze paliwa sa coraz gorsze pod wzgledem wytracania sie parafiny a deklaracje producentow paliw rozbigaja sie z rzeczywistoscia. Po nocy w garazu faktycznie problem ustapil. Ale nie dalem za wygrana po powrocie do domu jade do servisu forda gdzie znaja go od nowosci po dwoch dniach diagnoz wymiana czujnika cisnienia paliwa i wedlogl nich to bylo problemem. Bylo ok do nastepnego wyjazdu w gory t.z.n trzy dni po odebrniu mondka z serwisu. Po nocnym postoju temp. Tylko -8 ten sam problem. Nastepnie sam. Stoi caly dzin na parkingu. Popludniu powrot do domu oddalonego o 300 kilometrow. Temp. +1 lecz problem ten sam sprezynka,brak mocy,silnik gasnie i tak przez 150 kilometrow jazda prawie nie mozliwa jak tylko chcialem dac silnikowi troche wiecej paliwa zaraz byla sprezynka. W polowie drogi decyduje sie na postuj. Po 20 minutach rozpoczynamy dalsza jazde i ku mojemu zdziwieniu mondek zaczyna gonic najnormalnij. Temp. Podczas calej drogi -1 lub 0. Po powrocie w poniedzialek jade znow do serwisu. Znow komp ten sam blad. P0251. Ale samochod gania ok. Tym razem stwiaja na pompe pomocnicza lub przekaznik ktory nia steruje. Samochod stawiam do serwisu we wtorek nie popuszcze im poniwaz jest jeszcze do listopada na gwarancji i musza rozwiazac ten dziwny ale jak czytam forum dosc popularny problem. Z tym problemem borykaja sie rowniez uzytkownicy mondkow we wloszech. Sledzac tutejsze forum jednego goscia ciagali przez miesiac wymienili mu nawet pompe wtrys. Za 1100 euro a okazalo sie ze problemem byl ten nieszczesny przekaznik ktory kosztuje jedyne 20 euro. Przepraszam ze moze co nie ktorych zanudzilem moim postem ale sam nie wiem co tak naprawde o tym problemie myslec. Dodam tylko jeszcze ze mam tylko 88 tys. Przebiegu. I wczesniej zadnych problemow.pozdrowienia i z gory dzieki za podpowiedzi odnosnie naszego wspolnego problemu.
JERZY BOCIAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 10:57   #40
massiwo
ford::average
 
Avatar massiwo
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Miasto Boga
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: do wszystkich tych którym zapaliła sie kontrola świec w te mrozy !

odswiezam:

a co zrobic gdy zapalila sie lampa swiec i silnika?

auto po przygazowaniu przelaczylo sie w tryb awaryjny i samo zgaslo w czasie jady... sytuacja ta zdazyla mi sie kilkakrotnie, do tego zapalila sie lampa silnika (z prawej strony, srodkowa ikona) stanalem, dolalem 300ml oleju, wszystko wrocilo do normy?

filtr paliwa wymieniany ok 20tys km temu
massiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.