Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2009, 18:47   #31
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Recenzja eksplatacji mondeo

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford schrzanił elementy napędu paliwa oraz nadwozia.
BMW oraz Audi mają problemy z elektroniką a starsze modele z podwoziem. VW mają problemy z sprężarkami.
tak na koniec....
nie zapominajmy, ze każda część w danym aucie ma tylko co najwyżej znaczek producenta ale dostawą jest ktoś inny... ale łatwiej powiedzieć, ze ford schrzanił elementy "paliwowe" niż, że DELPHI spaprała temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to samo dotyczy wielu innych firm-dostawców....

także nie łączmy marki z jakimiś wadliwymi elementami tylko powiedzmy otwarcie i szczerze, ze dany producent zje..ał sprawe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a skoro i tak to temat o wszystkim to dołoze swoje...
poprzednie moje auto to 406HDi.. francuz... wiadomo.. francuz to francuz tamto ...
komfort, niezłe wyposażenie za nie duże pieniądze...
przez cały rok użytkowania (ok 60.000km) "walczyłem" z "czymś" ....
praktycznie pod sam koniec mojego użytkowania auto zdechło... tym czymś okazał się zawór wysokiego ciśnienia na pompie wtryskowej...
co sie na wkurzałem to moje, co kasy na wkładałem (bo komp wykazał błąd tego, tamtego i owego = wymiana).... gdybym od razu wiedział, ze to chodzi o zawór to przez cały rok (60.000km) nie kiwnąłbym palcem i sakiewką ponad normalna eksploatacje...
a tak to tu pare złoty tam pare złoty i frustracja rosła... i opinia "bo to francuz"....
auto poszło do Kolegi z przebiegiem 300.000km , mają się oboje dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tkaze nie ma co "Ford g... wort a fiat jego brat" tylko trzeba się pogodzić z tym, ze albo się kupiło zaniedbane auto i to kosztuje (widziały gały co brały) albo kupuje się drozej ale pewniej i auto służy długo i bezawaryjnie (ponad normalną eksploatację)
i nie wymieniajcie sprzęgła i koła dwumasowego jako elementu który jest słabą stroną mondeo.... bo to samo robiłem w 406 (po ok 250.000km - od nowego)...

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 19:08   #32
dab36
ford::average
 
Avatar dab36
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Skąd: śląskie
Model: mondeo mk3/ RS pakiet
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: Recenzja eksplatacji mondeo

Witam kolegów ja w grudniu kupiłem mk 2 z 1998 1.8 zetec... i na początek wiadomo to co zawsze ..tj. rozrząd ,fasek olej i filtry....koszt ok 500 zł ( robocizna moja) ... w lutym gumy i łączniki stabilizatora tył 76 zł..... w maju przegląd (pan diagnosta ani jednego ''ale'')i jak na razie to tyle...i tak się zastanawiam po lekturze tego tematu, że to co mam, to nie może być mondeo... bo wydałem na niego 600zł tylko 600 zł..... a ma przelatane 170 tyś (podobno,ja myślę że przynajmniej raz tyle )pozdrawiam
dab36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 19:21   #33
mad
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Model: Passat
Silnik: Delta Machine
Rocznik: 25.07.2013.
Postów: 184
Domyślnie Odp: Recenzja eksplatacji mondeo

Tak sobie czytam miałem Mondeo MkI Pb, MkII ON ( porażka sprzedany i to szybko), Mam 2x MkII w tym jedno v6 z oryginalnym przebiegiem 140000 na dzień dzisiejszy 0 (ZERO) usterek poza wymianą płynów tarcz klocków, odgrzybiania klimy, kupiłem do kolekcji MkIII Pb (1,8 jestem drugim właścicielem od nowości i samochód mnie tak nie zachwyca jak MkII Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i nie wiem czy płakać po czytaniu tych waszych postów czy strzelać racami. W Polsce nie kupuje się Mondeo napędzanego ON ze względu na nasze stacje paliw które sprzedają pod postacią ON szambo które do niczego się nie nadaje.

Poszukajcie sobie postów w kąciku zachodniopomorskim o stacji SHELLa i MkII.


Sorry za OT.

mały EDIT:


Dobre silniki (poza V6) skończyli montować do Mondeo w czerwcu '98 (popychacze hydrauliczne później płytki..).

Jak będzie z MkIV to się okaże.

Ostatnio edytowane przez mad ; 08-07-2009 o 19:23
mad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 19:53   #34
szaqall111
ford::average
 
Avatar szaqall111
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: BMW 320 D
Silnik: 2.0 D 163PS/380Nm
Rocznik: 2012
Postów: 196
Domyślnie Odp: Recenzja eksplatacji mondeo

Witam ja mam już auto rok i 2 miechy(ogólnie auto z 2002r.)
Na początku wymieniłem termostaty- nie zauważyłem przy kupnie że wskazówka się nie ruszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następnie filtry + oleje,
Amory przód i tył+poduszka silnika+2 łożyska przód
i cisza....
Leje na Orlenie, śmigam całymi dniami moim Mondolotem i nie szukam problemów w aucie tylko CIESZĘ SIĘ NIM
po szerokości...
__________________
BMW 320D 163 PS [380nM]Luxury
szaqall111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 19:55   #35
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Recenzja eksplatacji mondeo

Cytat:
Napisał szaqall111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja mam już auto rok i 2 miechy(ogólnie auto z 2002r.)
Na początku wymieniłem termostaty- nie zauważyłem przy kupnie że wskazówka się nie ruszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następnie filtry + oleje,
Amory przód i tył+poduszka silnika+2 łożyska przód
i cisza....
Leje na Orlenie, śmigam całymi dniami moim Mondolotem i nie szukam problemów w aucie tylko CIESZĘ SIĘ NIM
po szerokości...
Jaki ma przebieg?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 20:01   #36
madzia2085
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Śląsk
Model: mondeo kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Recenzja eksplatacji mondeo

witam Panów
może to nie jest odpowiedni dział, ale mam pełno pytań i poszukuję odpowiedzi u osób które są już "szczęśliwymi" posiadaczami mondeo.wczoraj dokonalismy zakupu mondeo, rok 97, kombi, 1.8td (lub tdi)-tego "i" nie jestem do konca pewna z tego powodu,że dopiero doczytałam co to jest ten intercooler i do czego on służy. tylo że nie dokońca potrafie sprecyzować jego lokalizację w aucie, ale to na potem. pierwsz pytanie dotyczy jednego małego manamentu jakim jest migająca kontrolka z airbaga. zaznaczam miga nie świeci.czy to może być przyczyną mycia ,że po prostu coś sie zalało na myjni?jakims cudem dopiero po wszystim zauważyłam że zegar/licznik z prędkości jest na odwrót.tzn na biało wielkimi cyframi są mile,a na czerwono w środku tarczy km, nie jest to jakiś ogromny problem jednak nie daje mi to spokoju, czym jest to spowodowane?czy faktycznie mogła mi się trafic amerykanska wersja?i teraz jak chciałabym to wymienic to jki byłby koszt tego zegara dodam że to MKII, i w jaki sposób się do tego dostac?czy idzie wejsc tam przez deske rozdielczą?czy trzeba rozebrac pół auta?Standardowo przy sprzedaży facet zarzeakał się że auto ma autentyczny przebieg jednak przed zapłatą podjechałam na stacje i okazało się ze prawy przedni amortyzator jest w niedługim czasie do wymiany (dodam ze przy stanie licznika 150tys jest to trochę niemożliwe)ale jak sprawdzic ten faktyczny przebieg bo licznik był na pewno cofnięty.jednak po długich pertraktacjach i ze znanymi usterkami kupiłam mondziaka,wczesniej jezdziłam fiestą z 91roku, wiec komfort jest nieporównywalny,ale czuje jakąś słabość do fordów.więc tak
1 gdzie ten cholerny intercooler?gdzie i jak wygląda?moze macie fotki?
2 ta kontrolka a poduszki miga nie świeci
3 stan faktyczny licznika i jak wsadzic nową tarczę z km nie milami
4 czy faktycznie mondeo kombi 1.8 td to tak zły silnik?bo moim zdaniem nawet najdroższe auto świata przy kiepskich umiejętnościach kierowcy nie przejedzie ani 20m, i padnie
pozdrawiam i czekam na info chłopaki
madzia2085 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 20:16   #37
mad
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Model: Passat
Silnik: Delta Machine
Rocznik: 25.07.2013.
Postów: 184
Domyślnie Odp: Recenzja eksplatacji mondeo

2 ta kontrolka a poduszki miga nie świeci
3 stan faktyczny licznika i jak wsadzic nową tarczę z km nie milami

Ad 2 jeżeli mruga 4 razy i przerwa to do sprawdzenia wtyczki pod fotelami- docisnąć nie rozpinać.
Ad 3 daj zdjęcia samochodu może kupiliście angola po kiepskiej przekładce ????
mad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 20:20   #38
szaqall111
ford::average
 
Avatar szaqall111
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: BMW 320 D
Silnik: 2.0 D 163PS/380Nm
Rocznik: 2012
Postów: 196
Talking Odp: Recenzja eksplatacji mondeo

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki ma przebieg?
168tys. i ciągnie rośnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW 320D 163 PS [380nM]Luxury
szaqall111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 20:45   #39
Starwarrior
ford::advanced
 
Avatar Starwarrior
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Spalding/UK
Model: Mondeo Ghia X mk3
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 240
Domyślnie Odp: Recenzja eksplatacji mondeo

Cytat:
Napisał madzia2085 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam Panów
może to nie jest odpowiedni dział, ale mam pełno pytań i poszukuję odpowiedzi u osób które są już "szczęśliwymi" posiadaczami mondeo.wczoraj dokonalismy zakupu mondeo, rok 97, kombi, 1.8td (lub tdi)-tego "i" nie jestem do konca pewna z tego powodu,że dopiero doczytałam co to jest ten intercooler i do czego on służy. tylo że nie dokońca potrafie sprecyzować jego lokalizację w aucie, ale to na potem. pierwsz pytanie dotyczy jednego małego manamentu jakim jest migająca kontrolka z airbaga. zaznaczam miga nie świeci.czy to może być przyczyną mycia ,że po prostu coś sie zalało na myjni?jakims cudem dopiero po wszystim zauważyłam że zegar/licznik z prędkości jest na odwrót.tzn na biało wielkimi cyframi są mile,a na czerwono w środku tarczy km, nie jest to jakiś ogromny problem jednak nie daje mi to spokoju, czym jest to spowodowane?czy faktycznie mogła mi się trafic amerykanska wersja?i teraz jak chciałabym to wymienic to jki byłby koszt tego zegara dodam że to MKII, i w jaki sposób się do tego dostac?czy idzie wejsc tam przez deske rozdielczą?czy trzeba rozebrac pół auta?Standardowo przy sprzedaży facet zarzeakał się że auto ma autentyczny przebieg jednak przed zapłatą podjechałam na stacje i okazało się ze prawy przedni amortyzator jest w niedługim czasie do wymiany (dodam ze przy stanie licznika 150tys jest to trochę niemożliwe)ale jak sprawdzic ten faktyczny przebieg bo licznik był na pewno cofnięty.jednak po długich pertraktacjach i ze znanymi usterkami kupiłam mondziaka,wczesniej jezdziłam fiestą z 91roku, wiec komfort jest nieporównywalny,ale czuje jakąś słabość do fordów.więc tak
1 gdzie ten cholerny intercooler?gdzie i jak wygląda?moze macie fotki?
2 ta kontrolka a poduszki miga nie świeci
3 stan faktyczny licznika i jak wsadzic nową tarczę z km nie milami
4 czy faktycznie mondeo kombi 1.8 td to tak zły silnik?bo moim zdaniem nawet najdroższe auto świata przy kiepskich umiejętnościach kierowcy nie przejedzie ani 20m, i padnie
pozdrawiam i czekam na info chłopaki
dziwne to wszystko... ja też uważam że to jakaś niedorobiona przekładka z anglika, a skoro licznik w milach to i przebieg będzie w milach 150000mil=240000km

A intercooler to taka wąska podłużna chłodnica z przodu auta która chłodzi powietrze
__________________
Mondeo GHIA X Mk3,złoty metalik, grill po FL, tylne lampy po lifcie '05, czarne skóry, pełna opcja, 115KM, wkładka K&N


Po remapie: 141KM 324,6Nm

Ostatnio edytowane przez Starwarrior ; 08-07-2009 o 20:47
Starwarrior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 21:06   #40
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Recenzja eksplatacji mondeo

Srebna Strzała, tak jak pisałem wcześniej (bez urazy) pozbądź się strupka i kup nowsze. No i nie siej defetyzmu na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , mondeo mk3 opinie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.