Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2014, 16:17   #31
simpson
ford::average
 
Avatar simpson
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Bobowa
Model: Mondeo MK4 kombi GHIA Czarna Pantera
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świece można sprawdzić zawsze, czy sprawne ale jeśli są sprawne i nic się nie dzieje to ja bym nie szukał na siłę bo tylko w koszty można się wpędzić zawczasu, a jak padną wtryski to i tak trzeba będzie je zrobić wiec jeśli się daje trzeba jak najdłużej jeździć na nich dopóki niema żadnych błędów i problemów z pracą silnika.
Witam,u mnie jeden wtryskiwacz padł bez wcześniejszych objawów .Żadnych błędów wcześniej nie było dopiero jak się nie otworzył to wywaliło "usterka silnika" praca na 3 cylindry.Wyłączenie silnika i mały 'odpoczynek' dla wtrysku powodował że po odpaleniu wszystko ok ale po przejechaniu kilkudziesięciu km.znowu to samo czasami występowały takie szarpnięcia jakby zapłon wyskoczył i awaria coraz częściej aż do wymiany wtryskiwacza.

simpson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 16:25   #32
Mabuses
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 24
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Sorki, ale patrząc na watek pomyślałem o wiośnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mabuses jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 10:42   #33
radzik22
ford::advanced
 
Avatar radzik22
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: łask
Model: BMW f30 328i
Silnik: 2.0 benzyna TwinTurbo
Rocznik: 2012
Postów: 197
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Cytat:
Napisał Mabuses Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorki, ale patrząc na watek pomyślałem o wiośnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moze pomyslales o wiosnie ale mnie to nie bawi.
radzik22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2014, 18:57   #34
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

czy udało Ci się wyjasnic problem ?. Mam bardzo podobny objaw, przy lekkim dodawaniu gazu na 2 biegu tak ciut powyżej 2 tys. obrotów mam lekki grzechot/klekotanie - objaw rzeczywiście przypomina "granie" zaworów w silniku benzynowym . Zauważyłem, że objaw jest wyraźniejszy gdy nalałem ON - verwa . Przy zwykłym On objaw jest właściwie niezauważalny .



Cytat:
Napisał radzik22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moze pomyslales o wiosnie ale mnie to nie bawi.
lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2014, 19:32   #35
radzik22
ford::advanced
 
Avatar radzik22
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: łask
Model: BMW f30 328i
Silnik: 2.0 benzyna TwinTurbo
Rocznik: 2012
Postów: 197
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

tak udalo mi sie zwalczyc ten problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zmienilem paliwo na normalny on diesel zaden ulepszony, a do tego kupilem i zalalem do baku taki środek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] po wyjeżdżeniu paliwa z tym środkiem to wtryski ucichly i jak narazie zrobilem 3 tys.km i spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radzik22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2014, 20:00   #36
rroommeekk
ford::amateur
 
Avatar rroommeekk
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 02-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 diesel 143 PS
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Ja wymieniłem świece żarowe , naprawiłem instalację od świec ( był walnięty przewód od kasety silnika w lewym nadkolu do skrzynki z przekaźnikami i to generowało dwa błędy )Niestety klekot nie ustał .Zawsze jak odpalam po dłuższym postoju ( rano czy po pracy ) klekocze aż głupio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tankuję zawsze Verwę ale spróbuję pójść w ślady kolegów i spróbuję zwykły ON.
Cały czas podejrzewam ,że może któryś z wtryskiwaczy .Tylko jak poznać który ?? Na kompie brak błędów. Wywalić pieniądz na cztery trochę szkoda .Tym bardziej ,że nie mam pewności ,że to one są winne.
Chyba lepiej jakby coś się na dobre rozkraczyło , wtedy szybka diagnoza a tak dłubanie po omacku to tylko kasa płynie strumieniem a efektów brak.
rroommeekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.