Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2014, 20:15   #31
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - wymiana rozrzadu - co jest potrzebne?

Cytat:
Napisał lethal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o pomoc/opinie/sugestie, czy w mojej sytuacji potrzebuję wymienić coś jeszcze ?
Jeszcze zostało Ci do wymiany turbo, wtryski, zawieszenie i kilka innych, drobnych rzeczy.

Oczywiście żartuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Teraz możesz spać spokojnie i chyba nie pozostaje Ci nic innego jak tylko cieszyć się jazdą nowo zakupionym autem.
Cytat:
Napisał istred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zajrzał, poświecił latarką i stwierdził, że to pasek+łańcuch.
To może zacytuję naszego Wieszcza: "Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca, szkiełko i oko".
A tak na poważnie to myślę, że by się zdziwił jakby zobaczył co tam siedzi w kasecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 21:30   #32
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - wymiana rozrzadu - co jest potrzebne?

Witam

Są dwa paski

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 08:21   #33
istred
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 24-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - wymiana rozrzadu - co jest potrzebne?

Cytat:
Napisał kael82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na poważnie to myślę, że by się zdziwił jakby zobaczył co tam siedzi w kasecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zatem jak wygląda wymiana tej kasetki i pompy wody?
Jako "komplet rozrządu" sprzedaje się sam pasek z rolkami itd.
Domyślam się zatem, że nie koniecznie wymienia się to wszystko razem.
Kiedy w takim wypadku trzeba wymienić pompę wody i kasetkę z łańcuchem lub paskiem?
istred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 12:34   #34
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - wymiana rozrzadu - co jest potrzebne?

Myślę, że poniższy temat Cię zainteresuje:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I jeszcze ten:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał istred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako "komplet rozrządu" sprzedaje się sam pasek z rolkami itd.
No w sumie to na to wychodzi.
Cytat:
Napisał istred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Domyślam się zatem, że nie koniecznie wymienia się to wszystko razem.
W teorii może i tak jest, jednak teoria z praktyką mają często tyle wspólnego co "picie w Szczawnicy" ze "szczaniem w piwnicy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Poza tym raczej nie ma możliwości rozpięcia paska mokrego bez ruszania paska suchego i właśnie m.in. dlatego dobrze jest wymienić te dwa elementy za jednym razem.
Cytat:
Napisał istred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedy w takim wypadku trzeba wymienić pompę wody i kasetkę z łańcuchem lub paskiem?
Pompę wody należałoby wymienić jak ma luz lub cieknie bądź z powodu jakiejś innej przyczyny, która mogłaby mieć wpływ na awarię tego elementu - w 1.8 TDCi napędza ją (o ile się nie mylę) pasek klinowy, więc nawet jak coś będzie z nią się działo to nie trzeba rozpinać rozrządu.
Jak wynika z powyższych linków, które Ci podesłałem kasetę z paskiem wymienić się powinno wg. Forda po 200 tys. km. Jak pewnie zauważyłeś niektórzy piszą, że warto to zrobić dużo wcześniej. Inni (choć w zdecydowanej mniejszości), że pasek przy około 200tys. km. był w dobrej kondycji. A już jak czytam, że niektóre ASO twierdzą, że ten element jest niewymienny to nie wiem, co sądzić o kompetencjach ludzi tam pracujących i doradzających klientowi. Tym bardziej, że praktyka pokazuje, że żartów z tym elementem nie ma.
Kasety z łańcuchem nie wymieniasz - chyba że są ku temu jednoznaczne przesłanki w postaci objawów "mówiących" ewidentnie o usterce tego elementu. Generalnie jednak jest to raczej element niewymagający wymiany okresowej.

Ostatnio edytowane przez kael82 ; 25-03-2014 o 13:05
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 16:25   #35
krakersik
ford::advanced
 
Imię: TOMASZ
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: MALBORK GMB
Model: FF3 FL
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 261
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - wymiana rozrzadu - co jest potrzebne?

Cytat:
Napisał istred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zatem jak wygląda wymiana tej kasetki i pompy wody?
Jako "komplet rozrządu" sprzedaje się sam pasek z rolkami itd.
Domyślam się zatem, że nie koniecznie wymienia się to wszystko razem.
Kiedy w takim wypadku trzeba wymienić pompę wody i kasetkę z łańcuchem lub paskiem?
ja ostatnio wymieniałem. co 200 tys, lub co 10 lat należy wymienić pasek/łańcuch. Jak wymieniałem to robili wszystko jeden i drugi pasek (bo mam dwa paski - fordzik produkowany po 02.200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., rolki, napinacz, kasete, 2 śruby, pasek zewnętrzny, uszczelniacz między rozrządem a blokiem silnika, sprawdzili od razu pompe wody i okazało się że nie trzeba wymieniać.
krakersik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2015, 19:58   #36
rieper
ford::beginner
 
Avatar rieper
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1,8 TDCI 147 KM 337 Nm by GCS TUNING (HEKO)
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - wymiana rozrzadu - co jest potrzebne?

Witajcie Panowie,
Mam pytanie, zamierzam zakupić Focusa 2008 1.8 TDCI, mam już upatrzonego na oku, ale zaciekawiło mnie coś co powiedział właściciel auta. Mianowicie powiedział, że rozrząd dolny wymieniał niedawno, ale że oryginalnie była to kaseta z PASKIEM, mechanicy zaproponowali mu wymianę za dopłatą 500 zł kasetę z ŁAŃCUCHEM, żeby ten dolny rozrząd był już bezobsługowy dla tego auta. Bardzo się zdziwiłem ta informacją, ale nie mogłem sprawdzić organoleptycznie tych dziwnych dla mnie informacji.
Panowie, jako bardziej doświadczeni w temacie ode mnie proszę powiedzcie czy można w silniku kasetę z PASKIEM rozrządu wymienić na kasetę z ŁAŃCUCHEM rozrządu? Czy to nie jakieś fanaberie sprzedającego? Co o tym sądzicie? Będę bardzo wdzięczny za sugestie.
rieper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2015, 21:22   #37
Lechugr
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 FL ST-Line
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 86
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - wymiana rozrzadu - co jest potrzebne?

Cytat:
Napisał rieper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kasetę z ŁAŃCUCHEM, żeby ten dolny rozrząd był już bezobsługowy dla tego auta. Bardzo się zdziwiłem ta informacją, ale nie mogłem sprawdzić organoleptycznie tych dziwnych dla mnie informacji.
mało merytorycznie ale jaki byłby cel zastępowania dolnego paska czymś teoretycznie trwalszym? Przejedziesz tym silnikiem następne 200 tyś sumarycznie powyżej 400 tyś? To może być kres wytrzymałości tej konstrukcji.
Gdzie tu oszczędność i logika? (No chyba że części leżały za free i faktycznie mogą spasować)
Lechugr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2015, 06:35   #38
rieper
ford::beginner
 
Avatar rieper
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1,8 TDCI 147 KM 337 Nm by GCS TUNING (HEKO)
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - wymiana rozrzadu - co jest potrzebne?

No właśnie o spasowanie mi chodzi, czy jest taka możliwość, żeby kaseta z łańcuchem działała co najmniej tak samo i pasowała do silnika konstrukcyjnie przystosowanego do kasety z paskiem? Nie rozleci się to za kilkadziesiąt tyś. km? Czy ktoś się już z tym spotkał?
rieper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2015, 06:56   #39
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - wymiana rozrzadu - co jest potrzebne?

ja pierwsze słyszę, aby pasek zastępować P&P łańcuchem, ale pewnie mało w życiu widziałem

ja to bym na twoim miejscu sprawdził, czy nie gmerane było nic przy silniku, numery itp
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2015, 20:30   #40
rieper
ford::beginner
 
Avatar rieper
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1,8 TDCI 147 KM 337 Nm by GCS TUNING (HEKO)
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - wymiana rozrzadu - co jest potrzebne?

Fulara dzięki za info. Cenna uwaga. Powiedz mi proszę gdzie na silniku wybite są numery, żebym mógł potwierdzić z dowodem rejestracyjnym.
rieper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.