Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2013, 12:11   #31
migosan
ford::amateur
 
Imię: michał
Zarejestrowany: 14-02-2013
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Witam
Mam podobny problem z czujnikiem parkowania. Tylko intonacja dzwięków troche inna, a mianowicie po włączeniu wstecznego krótki bip długi o innej intonacji następnie krótki i cisza. Pomoże ktoś
Ford mondeo kombi 2003 po lifcie głośnik z przdu auta

migosan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 12:33   #32
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Tak jest w większości tych awarii z parktronikiem .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zwarcie i czujnik automatycznie odcina , możesz dodatkowo widzieć pulsującą kontrolkę parktronika .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 21:45   #33
jarekcrx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: s-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

taka mała rada od "nowego" członka (jakkolwiek by to nie brzmiałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) w sprawie czujników: przyczyn niedziałania czujników może być wiele ale "martwy" czujnik(i) dość łatwo zlokalizować - włączamy system, przykładamy ucho do czujnika i sprawdzamy czy cyka (coś jak zegarek tylko ciszej i z większą częstotliwością). Jeśli cyka to jest ok, jeśli nie to sprawdzamy pozostałe czy cykają. Jeśli też nie to albo trzeba umyć uszy albo padł sterownikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarekcrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2013, 19:25   #34
bogdol7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-04-2012
Skąd: ZACHODNIOPOMORSKIE
Model: S-MAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Cytat:
Napisał jarekcrx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taka mała rada od "nowego" członka (jakkolwiek by to nie brzmiałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) w sprawie czujników: przyczyn niedziałania czujników może być wiele ale "martwy" czujnik(i) dość łatwo zlokalizować - włączamy system, przykładamy ucho do czujnika i sprawdzamy czy cyka (coś jak zegarek tylko ciszej i z większą częstotliwością). Jeśli cyka to jest ok, jeśli nie to sprawdzamy pozostałe czy cykają. Jeśli też nie to albo trzeba umyć uszy albo padł sterownikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Jarkucrx a jak po wrzuceniu wstecznego kontrolka na kokpicie parę razy mignie i gaśnie i cisza....,co Ty na to?Co się mogło stać?

Bump: Co prawda przed chwilą zapytałem na forum kolegę Jarkacrx o mój problem jaki pojawił mi się dzisiaj z czujnikami parkowania w moim s-maxie ,ale nie wiem kiedy mi odpowie lub też nie,toteż pytam pozostałych forumowiczów i proszę o pomoc.Chodzi o to że moje czujniki całkowicie zamilkły,po włączeniu wstecznego biegu kontrolka na kokpicie tylko parę razy zamiga,zgaśnie i tyle z parktronika.Czy ktoś miał już podobne objawy,gzdie szukać,co ew. zrobić?
bogdol7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2013, 20:01   #35
larkowiec
ford::average
 
Avatar larkowiec
 
Zarejestrowany: 21-03-2011
Skąd: Knurów
Model: Fiesta, Smaxio
Silnik: 1.25 16V, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2006
Postów: 73
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Cytat:
Napisał bogdol7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... moje czujniki całkowicie zamilkły,po włączeniu wstecznego biegu kontrolka na kokpicie tylko parę razy zamiga,zgaśnie i tyle z parktronika.Czy ktoś miał już podobne objawy,gzdie szukać,co ew. zrobić?
U mnie przy takich samych objawach w serwisie stwierdzili uszkodzenie jednego z czujników. Efekt - wymiana na nowy.
larkowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 21:58   #36
jarekcrx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: s-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Cytat:
Napisał bogdol7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Jarkucrx a jak po wrzuceniu wstecznego kontrolka na kokpicie parę razy mignie i gaśnie i cisza....,co Ty na to?Co się mogło stać?

Bump: Co prawda przed chwilą zapytałem na forum kolegę Jarkacrx o mój problem jaki pojawił mi się dzisiaj z czujnikami parkowania w moim s-maxie ,ale nie wiem kiedy mi odpowie lub też nie,toteż pytam pozostałych forumowiczów i proszę o pomoc.Chodzi o to że moje czujniki całkowicie zamilkły,po włączeniu wstecznego biegu kontrolka na kokpicie tylko parę razy zamiga,zgaśnie i tyle z parktronika.Czy ktoś miał już podobne objawy,gzdie szukać,co ew. zrobić?
Przepraszam za opóźnienie w odpisaniu. Nie jestem żadnym specem ale podobne objawy miałem w poprzedniej BMW w przypadku padniętego czujnika (czujników). Spróbuj moim sposobem zlokalizować "niecykający" czujnik, jak znajdziesz to będziesz miał pewność
jarekcrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 09:22   #37
boniek83
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Mi ElmConfig pokazał dwa błędy C1D21 oraz U2101. Nie jestem w stanie rozszyfrować co oznaczają. Ktoś pomoże? Pojawiły się po awarii parktronika.

Najpierw Parktronic po uruchomieniu działał przez pare sekund potem sygnał ciągły, kontrolka miga 6 razy i ciągły dzwięk. Teraz od razu ciagły dzwiek i kontrolka 6 razy. Chciałbym wiedzić który czujnik mam wymienić albo gdzie szukać awarii.
boniek83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 10:07   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Cytat:
Napisał boniek83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi ElmConfig pokazał dwa błędy ....
Przecież jak klikniesz na kodzie błędu, to ELMconfig pokazuje Ci opis...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po co zawracać głowę innym?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 16:40   #39
michoteczek
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Łódź
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Słuchajcie, a czy wiecie gdzie można na 100% zlokalizować gdzie znajduje się w s-maxie moduł elektroniczny układu czujników cofania? Skoro byłby do wymiany to może da się go ponaprawiać. A czy jesli założę z góry że awarii uległ któryś z sensorów w zderzakach i kupię inny (albo pożyczę od kumpla) to po zamontowaniu go do układu powinno wszystko działać jak trzeba czy muszę resetować błąd sytemu z poziomu urządzenia diagnostycznego?. Teoretycznie po uruchomieniu auta i włożeniu biegu wstecznego system powinien się diagnozować sam i jesli ma wszystkie czujniki sprawne...ożyć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poradźcie mądre głowy
__________________
Pieniądze, które w życiu posiadałem wydałem na auta, kobiety i alkohol. Resztę roztrwoniłem.
michoteczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 08:13   #40
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Podepnę się z 2 pytaniami:
- często w upalne słoneczne dni wyje mi sygnał ciągły przednich czujników - tak jakbym stał przed przeszkodą - lakier mam czarny, więc czujniki dostają niezłej temperatury. Czy to odosobniony przypadek, czy ktoś z Was też tak ma ?
- czy można przedmuchać czujniki sprężonym powietrzem ?
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
parkowania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.