Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2019, 10:10   #351
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...- nie wydaje mi się...
Jest w plikach. Ty podałeś datę kompilacji map a nie datę danych kartograficznych. Dane kartograficzne zadeklarowane są na 2018Q1.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 20:56   #352
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Ostatnio trafił ktoś do mnie z "pocięta paczka" w F6.1 na kości 32GB. Myślał ze będzie sam mógł zaktualizować mape. Po informacji ze ma za mała pamieć po wiedział że ten co mu wgrywał nic o tym nie wspominał. Był nieco poirytowany faktem że go ktoś go w maliny wpuścił. Chciał najpierw sam wrócić do tej osoby ale już nie pamietał kto to był bo na parkingu pod marketem miał to robione. Na szczecie miałem ograną pamieć i mogłem go poratować.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 21:05   #353
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Natomiast kolejna mapa (jeśli przyrost będzie podobny jak między F6.1 - F7 - F8 po ponad 2GB miedzy wersjami) będzie "bez szans". ...
W kontekście tamtej wypowiedzi "dowód w sprawie"...
Po zainstalowaniu mapy F8 na Sync3 32GB z obciętym wg poprzednio opisanego zakresu ("małe języki europejskie" - out...) systemowym VC oraz "starym", przyciętym na maxa tylko do PL pakietem językowym mapy z wersji F7 (Ci co powinni wiedzą, że nie ma na razie poprawnego pakietu językowego mapy F8...), zostało wszystkiego na partycji 'images' ok. 150MB wolnego miejsca... Nawet jeśli by przyciąć systemowy VC o resztę języków i zostawić jedynie ENG i PLP, to uzyska się z 500MB. Więc przyszła mapa F9 ma szansę fizycznie zmieśćić się w Sync3 32GB jeśli nie urośnie prawie wcale w stosunku do F8. Mało prawdopodobne.

[...]

BTW - ten obrazek pokazuje, że z dużym prawdopodobieństwem zostawiłem sobie za mało miejsca na przygotowanie pakietu językowego mapy F8 jak tylko taki poprawny pakiet zostanie położony na serwerze... No cóż - jeśli będzie trzeba jeszcze raz przegenerować oba pakiety językowe - to przegeneruję... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak to u mnie - partycja 'images' zamontowana jest na /fs/usb1

BTW2 - jak już mam wszystko pomontowane, to dla ciekawych zawartość partycji logów Sync3 (ostatniej, najmniejszej). Ot tak, by sobie można było popatrzeć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 32GB.jpg (48.6 KB, 132 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg logs.jpg (64.5 KB, 125 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-01-2019 o 21:33
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 22:46   #354
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

dystrybucja polega na sprzedaży/rozdawaniu własnych produktów. Proponowałbym abyś zaoferował pomoc we wgrywaniu produktów należących do forda, bo zaraz ktoś wpadnie i znowu zacznie się raban , że paserstwo, że prawa autorskie i takie tam.
Historia lubi się powtarzać...
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 08-01-2019 o 01:34
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 22:52   #355
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Proponowałbym abyś zaoferował pomoc we wgrywaniu produktów należących do forda, ...
Czy wersaja Sync3 32GB EU z mapą F8 jest produktem Forda?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję udać się do dowolnego dealera po tej lub po drugiej stronie oceanu i się upewnić czy taki produkt istnieje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeśli nie istnieje i jednak można go uzyskać - to czy ktoś go stworzył czy nie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale abyś nie był taki sfrustrowany, to wrzucę tu coś przydatnego wszystkim zainteresowanym.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większośc "amatorskich" aktualizatorów map boryka się z problemem błędu instalacji map. Błąd instalacji map spowodowany jest niewłaściwym plikiem autoinstall.lst.

Oto treść "działająca":
Cytat:
; SYNC3 F8 map update

[SYNCGen3.0_3.0.18261_PRODUCT]
Item1 = JR3T-14G424-BD
Open1 = SyncMyRide\JR3T-14G424-BD.tar.gz
Item2 = JR3T-14G421-BD
Open2 = SyncMyRide\JR3T-14G421-BD.tar.gz
Options = Delay
[SYNCGen3.0_ALL]
Item1 = JR3T-14G421-BD
Open1 = SyncMyRide\JR3T-14G421-BD.tar.gz
;Item2 = JR3T-14G422-BC
;Open2 = SyncMyRide\JR3T-14G422-BC.tar.gz
Options = Delay,Include,Transaction
W pierwszej dyrektywie "dla kogo" musi być KONIECZNIE aktualna wersja systemu. Ja mam 18261.

Wykomentowane derektywy instalacji pakietu głosowego mapy będzie można uaktywnić jak wreszcie pokaże się poprawny pakiet.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-01-2019 o 00:00
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 00:24   #356
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wersaja Sync3 32GB EU z mapą F8 jest produktem Forda?
sync3 32gb a takze mapa f8 jest produktem forda , chyba, ze zaczales produkowac wlasne , wiec nie mam nic do powiedzenia. Dystrybucje czas zaczac .
Nie jestem sfrustrowany,bo kompletnie mi wisi ten temat. glownie chodzi o twoje podejscie do wlasnosci intelektualnej , raz jestes po jednej stronie barykady , raz po drugiej. To ze cos potniesz, nie znaczy , ze nalezy do ciebie. tak samo do Rosjan i innych nacji. Zatem rzucanie hasel "rozpoczynam dystrybucje" poprostu troche razi.
czym jest wyciecie/omijanie zabepieczen z gry , programu , muzyki ...sprzetu ?
Nastepna sprawa, pomijajając to co powyzej: jak mozna wciskac jakas wersje testowa, nawet niedokonczoną (jak sam piszesz), robić jakiś ulep z 2 wersji oprogramowania. I nie bylo to pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 08:47   #357
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... I nie bylo to pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
Z pełnym spokojem poczekam aż zaproponujesz coś konstruktywnego. Choćby Fordowi.
Różnica między nami jest taka, że jak krytykuję "dystrybucję" rozwiązania opracowanego przez Rosjanina to wskazuję, że można to kupić u niego.
Co Ty proponujesz?
A co do reszty - celnie napisałeś, że "temat Ci wisi". Także jeśli chodzi o jego rozumienie. EOT.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 09:38   #358
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - myślę, że zapominasz o jednym. To są dane ogólnodostępne i sam producent je udostępnia dla ogółu. To jak je znaleźć, jak to załadować by działało, to już właśnie usługa, za którą się płaci. Nikt nie musi za to płacić jak nie chce. Może sam pociąć i sobie wgrać.

Sam sobie odpowiem na postawione pytanie w kwestii mapy. Wygląda na to, że mapa ma zaskakująco świeże dane, więc jednak skłaniam się ku datowania danych na wrzesień 2018 niż na Q1 2018.


Droga S3 (oddana jakoś w grudniu 2018 )
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Droga S5 (oddana na wakacje 2018 )
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mapa_f8_s3_z_legnicy.jpg (17.3 KB, 674 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg mapa_f8_s5_z_wrocka.jpg (18.7 KB, 669 wyświetleń)
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 09:56   #359
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę, że zapominasz o jednym
Nie zapominam. Przeczytaj jeszcze raz post [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co do reszty, to że masz otwarte okno , czy to znaczy że ktoś sobie może wziąć coś z twojego parapetu?
Mnie poprostu chodzi o coś zupełnie innego. Jeśli już robimy takie rzeczy... To róbmy, bez komentarzy i oczerniania, gdy konkurencja coś tam sobie wymyśli. Tak poprostu odbijam pileczke, która była już dość dawno rzucona.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 13:57   #360
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... oczerniania, gdy konkurencja coś tam sobie wymyśli. ...
Napisałem EOT, ale jednak się odniosę. Konkurencja niewiele niestety wymyśla.
Jeśli sam sobie potniesz pakiety językowe (akurat to "konkurencja" ma w zasięgu rąk swych...) to ani do Ciebie ani do "konkurencji" nie będę ja miał uwag. Można to łatwo sprawdzić w przeszłości.
Jeśli natomiast weźmiesz sobie pakiety przygotowane przeze mnie - to wybacz, ale nie pozostawię tego bez komentarza.
A co do wspomnianych uwag - napisałeś, że "masz chatę z kraja" a zwykle jako pierwszy się pojawiasz ze swoimi kategorycznymi wypowiedziami.

Ja mówię jasno i wyraźnie - jak wrzucam swoje "3 grosze" do takich tematów, to zawsze w obronie interesów kogoś, kto umie coś zrobić i poświecił na to sporo wysiłku i czego "konkurencja" nie umie uszanować tylko ordynarnie "podkrada". Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją aby nie można było się przy takich okazjach porozumieć - już poprzednio pisałem - koledzy Włosi potrafili się "skrzyknąć" i uzyskać akceptowalną cenę u źródła a nie poprzez "wymyślenie czegoś".

Jeśli nie dostrzegasz o co mi chodzi - to daruj sobie kolejne uwagi. Podążając Twoim torem rozumowania to forum nie ma prawa działać. W żadnym stopniu nie spełnia ono podnoszonych przez Ciebie norm.
Zostaw proszę ten post bez komentarza i zajmij się jakimś pożytecznym działaniem. Proszę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ad rem.

Jakiś ptaszek (na pewno nie wróbel, dużo większy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zaćwierkał mi, że pojawił się poprawiony pakiet językowy mapy F8. Nawet go już tu mam.
Jest więc komplet, coby nie razić uczuć estetów "ulepami"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A swoją drogą - jak administratorowi mogło zająć ponad dzień aby dostrzec, że mu się "zgubiło" ca 4GB z długości pliku - oto jest pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-01-2019 o 14:05
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.