Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2015, 09:38   #341
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,167
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cytat:
Napisał focusgr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mam conwersa w wersji Ghia
Dołóż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2015, 13:37   #342
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Czy pod deską rozdzielczą w przekaźnikach (Mondeo MKIV kombi diesel) znajdę gdzieś napięcie +12V pojawiające się tylko przy włączeniu wstecznego?
Wiem że można z tyłu ze świateł cofania ale ja MUSZĘ wyłapać gdzieś takie napięcie z przodu.
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO

Ostatnio edytowane przez Szym0n ; 14-01-2015 o 13:51
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2015, 20:24   #343
jendrusi85
ford::average
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam.
Niedawno założyłem czujniki parkowania do mojego mondeo firmy valeo z buzerem. Wszystko działało ok aż tu na drugi dzień padał deszcz. W deszczu te czujniki do niczego się nie nadają, piszczą bez powodu na prostej drodze. Nawet jak jest wilgoć na zewnątrz to też zdarza im się piszczeć. Po co mi takie czujniki co nie można na nich polegać wtedy gdy są najbardziej potrzebne w deszczu gdy szyby są zaparowane i jest ograniczona widoczność więc kupiłem inne STEEL MATE 400EX w podobnej cenie 250zł. Działają super deszcz i wilgoć im nie straszne i nie piszczą bez powodu. Mogę je z czystym sumieniem polecić innym. Nie polecam natomiast czujników Valeo szkoda na nich wydawać pieniądz i tracić nerwy.
jendrusi85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 14:23   #344
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam
Od pewnego czasu rozmyślam, nad dołożeniem czujników w swoim maxie a ze mondeo bardzo podobny no i temat juz jest zalozony to mam pare pytań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Posiadam Maxa z 2009 roku i czy te kolka sa zaznaczeniem gdzie mozna porobic kolka pod czujniki ?

https://www.dropbox.com/s/iiyci8scjl...13125.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/8qo41kjgz2...13339.jpg?dl=0

Czy jest możlowość zdjecia tylko tej szarej dokładki aby wywiercic jakas odpowiednia otwornica ?

Czy ta wtyczka jest pod wiązke PDC ?

https://www.dropbox.com/s/4oc4yryl6a...13324.jpg?dl=0

Co potrzebuje to poprawnego podlaczenia ? Czujnikow, wiązki, modułu ? Buzzer ?
Czy musze szukac jakis odpowiednich numerow modulu ? Czujników ? Bo zastanawiam sie czy lepiej kompletowac spokojnie z allegro czy wziasc jakis zestaw juz PDC pod Mondeo lub S-maxa.

Nie udalo mi sie za bardzo znalesc tematu ze zdjecjami na forum. Jesli gdzies jest to prosze o wskazanie oraz dziekuje za wszelkie informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 15:45   #345
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cytat:
Napisał lobuz123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posiadam Maxa z 2009 roku i czy te kolka sa zaznaczeniem gdzie mozna porobic kolka pod czujniki ?
Dokładnie tak
Cytat:
Napisał lobuz123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest możlowość zdjecia tylko tej szarej dokładki aby wywiercic jakas odpowiednia otwornica ?
W mondeo tak właśnie zrobiłem.
Cytat:
Napisał lobuz123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ta wtyczka jest pod wiązke PDC ?
Napisz ile pinów jest zajętych we wtyczce.
Cytat:
Napisał lobuz123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co potrzebuje to poprawnego podlaczenia ? Czujnikow, wiązki, modułu ? Buzzer ?
To + zmiana konfiguracji aut.
Trzeba sprawdzić,czy wiązka od mondeo podejdzie do s-maxa.Czujniki na pewno sa takie same.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 16:02   #346
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Kostka pod dokładka z tego co widzę na zdjęciu jest 4 pinowa, brązowe, brązowo zielone oraz niebieskie i niebiesko coś tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potrzebuje wiedzy na temat jak to mniej więcej ma wyglądać, wiązkę na allegro można dostać, czujniki również i nie wiem czy kupować lepiej oddzielnie czujniki czy całość i plus do tego moduł ? Wiązkę podłączam pod ta wtyczkę która znajduje się pod dokładka ? Moduł gdzie podłącza się ? Na allegro widzę ze są 3 wtyczkowe plus jeszcze coś. Domyślam się ze może wraz z przodem, ja narazie nie planuje przodu montować. Posiadam Convers+ ale poki co sam buzzer wystarczy. Kabel od Vakiena posiadam wiec jak bym mial instrukcje to tez bym raczej nie bał sie pogrzebać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 16:09   #347
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

We wtyczce pod dokładką musisz mieć minimum 6 przewodów,sprawdź czy masz tyle bo bez tego trzeba będzie jeszcze instalację kłaść.Zacznij od tego.
Na allegro można upolować wiązkę z czujnikami(ostatnio taka widziałem) za około 250/300 zł.

Bump: Mam dla Ciebie raczej złą informację,nie posiadasz instalacji pod tylne czujniki cofania.Na przedstawionym przez Ciebie zdjęciu widnieją tylko przewody od TPMS'u Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 16:42   #348
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

No to pozostaje szukać nieoryginalnych czujników cofania, i podłączenie się pod światło cofania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest jakiś w miarę zestw p&p do forda ? Chodzi o średnice czujników itd.
lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2015, 20:28   #349
marcin8087
ford::average
 
Avatar marcin8087
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Sokołów Podlaski
Model: Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM/ 174 KM i 406 nm
Rocznik: 2008
Postów: 172
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam was serdecznie wszystkich. Jestem tu nowy, bo i w sumie dopiero od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego Forda, a dokładniej Mondeo Mk4 kombi. Chciałbym zaopatrzyć się wczujniki parkowania na tył, ale chciałbym żeby były to czujniki zlicowane ze zderzakiem tak jak wygląda to w założonych fabrycznie, a nie takie jak czasem widać, że wystają na pół metra za samochód jeszcze. Jesteście w stanie coś poradzić? Co kupić czego i gdzie szukać oczywiście z możliwością pomalowania w kolor nadwozia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcin8087 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 08:32   #350
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cytat:
Napisał marcin8087 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam was serdecznie wszystkich. Jestem tu nowy, bo i w sumie dopiero od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego Forda, a dokładniej Mondeo Mk4 kombi. Chciałbym zaopatrzyć się wczujniki parkowania na tył, ale chciałbym żeby były to czujniki zlicowane ze zderzakiem tak jak wygląda to w założonych fabrycznie, a nie takie jak czasem widać, że wystają na pół metra za samochód jeszcze. Jesteście w stanie coś poradzić? Co kupić czego i gdzie szukać oczywiście z możliwością pomalowania w kolor nadwozia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego "zlicowane" z powierzchnią zderzaka to były jak słusznie zauważyłeś czujniki fabryczne.
Jeżeli chcesz takowe mieć to kup zderzak z fabrycznymi otworami pod czujniki, fabryczną instalację, polakieruj i załóż.
Albo zmień samochód na taki z fabrycznymi czujnikami.
Oczywiście wiem, że z tym "pół metra za samochód jeszcze" to przenośnia z Twojej strony, ale pokazuje że chyba masz jakiś problem z tym ze kupiłeś auto w ubogiej wersji i chciałbyś żeby wyglądał jak np. Titanium za pół ceny.
Tak się nie da.
Jest wiele wersji czujników dostępnych na rynku i wiele możliwości ich montażu. Prześledź ten wątek, pooglądaj je w sieci, są takie które odstają bardziej i takie które mniej.
Ja mam założony przez dealera zestaw Logic (jedynie z buzzerem) który działa bardzo dobrze i mogę Ci go polecić.
W porównaniu do opisywanych tu bardzo często na przykład czujników Valeo nie mam żadnych problemów w wilgotne dni czy w deszczu.
Ale ten mój zestaw jest założony plastikowym "hokeju" pod zderzakiem tylnym i zdecydowanie nie wygląda jak zestaw fabryczny, choć moim zdaniem nie razi ze względu na bardzo podobną strukturę plastiku czujników i rzeczonej listwy.
Tylko, że ja nie miałem ciśnienia na "fabryczny" wygląd...
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 08-02-2015 o 08:35
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , mk4 , mondeo , parkowania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.