Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2013, 18:22   #3071
jarekft
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Sulechów
Model: MK2 GALAXY
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cześć jeżeli wpiołeś się w ten wąż co omija piec to dobrze jak w ten co wychodzi z pierwszej rurki od sterownika to źle . Ale mogę się mylić wysyłałem Tobie zdjęcia na pw jak mam ja i jest dobrze u mnie

ps jakoś dziwnie masz pokręcone te przewody

jarekft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 19:15   #3072
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał krystian2ch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie odnośnie rozpiski pinów we wtyczce D3WZ. Chodzi mi o piny 3 i 4 z których wychodzi zasilanie (sterowanie) pompki paliwa. Który z nich to plus? Przy pompce zgniły styki, przylutowałem kable i teraz nie wiem jak je podłączyć.

Potwierdzam to co napisal nasz forumowy znawca tematu Stefany.
Chyba po 99 roku byla zmiana w podlaczeniu pomki paliwa.Lecz skonsultowalem to kiedys z naszym fachowcem i piec D5WZ powiniem miec mostek i zadzialal bez przerobki instalacji elektrycznej.Pomke jak podlaczysz musi stukac,najlepiej przez sterownik na probe lub przez On-OFF (dotykajac i rozlaczajac impulsowo).

Bump:
Cytat:
Napisał Sekundus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Mam galaxy mk2 1.9 tdi z 2006. Padł mi dogrzewacz i nie mogę znalesc w UK warsztatu który ma jakies pojęcie o tym... Chcą wymieniać pompę wody silnika bądź rozwalac cały tył auta by się do nagrzewnicy dostać. Porażka. Znacie jakiś fachowcow u UK? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
Witam cie kolego Zenon,Czy my sie nie znamy z innego forum ?Tez przebywam w UK.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 19:54   #3073
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie

Mozliwe. Mam nadzieje, że znasz lepszych mechaników niż ją w UK . Byłem niedawno w serwisie forda by wsiąść auto na diagnostykę. Pokazałem im piecyk to szef serwisu mi powiedział że to tylna nagrzwnica... Grzecznie podziękowaniem i zakonczylem moją wizytę tam :-)

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 20:12   #3074
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

No ja sobie sam praktycznie radze,po mechanikach rzadko chodze,zreszta dokladnie zawsze przegladam swoja VwT4 w Pl wiec tu tylko pracuje lub kosmetyczne naprawy robie.A co z twoja T4 sie stalo,posiadasz ja jeszcze.?
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 20:46   #3075
pilothn
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Olkusz
Model: Seat Alhambra (to samo co F. Galaxy)
Silnik: 1,9 TDI AFN (VW)
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Od czasu jak Mistrz Stefano zrobil porządek z moim piecykiem i modułem ogrzewania postojowego (jakiś Helmut zaszalał) z mini-zegarem.
Wszystko działało jak należy, no może prawie wszystko. Ale to przy okazji.

Pewnego chłodnego wrześniowego poranka w momencie wciśnięcia przycisku grzania usłyszałem trzasku gdzieś pod autem a drugi pod tablicą.
Okazało się, że poleciał bezpiecznik #24. Bezpiecznik pestka, wymieniłem, ale po wymianie piec już nie zagadał. Zegar jakby się za każdym razem rozprogramowywał. Nie wiedziałem co się stało.

Stefano poradził mi, żebym wypiął moduł i tym samym przywrócił fabryczną instalację (moduł jest wpięty szeregowo), co zrobiłem.
Wspomniany bezpiecznik zaczął się dziwnie się zachowywać - zamienił się w błyskającą żaróweczkę. wymieniłem, piec zimny. No to czujnik na podszybiu zastąpiłem spinaczem biurowym. Nic się nie stanie, panujące obecnie temperatury gwarantują uruchomienie sprawnego czujnika. I piec przemówił! Hurra!

Fajnie grzeje, przechodzi na pół gwizdka przy 75oC (temp. oleju na MFA) i wyłącza się przy nieco wyższej temperaturze. Zagrzanie auta trwa kilka minut, ale to chyba wszyscy wiemy.

Pytanie co dalej z modułem, który steruje pompką na podszybiu i klimatronikiem? Nie da się tego prosto wymontować bez wywlekania kabli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez pilothn ; 22-12-2013 o 09:31
pilothn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 10:59   #3076
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał pilothn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
............
Pytanie co dalej z modułem, który steruje pompką na podszybiu i klimatronikiem? Nie da się tego prosto wymontować bez wywlekania kabli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kable do tego modułu są fabrycznie wmontowane z uszczelnieniem...
Jak to widzę;
1. Musisz poszukać na kabelkach czy nie ma zwarcia, przetarcie bo to wszystko nieszczęśliwie umieszczone jest pod podłogą. Może być też uszkodzony sam moduł-sterownik ogrzewania postojowego i wali bezpiecznik.
2. Jak nie dasz rady sam to czekam na ciebie z kawką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., naprawimy jak zwykle co trzeba.
3. Mogę ci wysłac ostatecznie taki moduł postojówki z całą wiązką, jeśli przełożysz sobie to wszystko sam.

Cytat:
Napisał tyger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam czy może mi ktoś powiedzieć czy pompkę założyłem w odpowiedni sposób ponieważ piec zaczyna pracować lecz po chwili staje. Do pompki dochodzi napięcie lecz nie słychać żeby pracowała. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pompkę masz założoną prawidłowo, już nie jest istotne po piecu, przed piecem, czy na której rurce i ile jest zakretów, płyn pójdzie tam gdzie go skierujesz, jest to w jednym ciagu, ważne aby była w dobrym kierunku i tak masz.
Spaliłeś pompkę próbując ją na prostowniku, który ma bez obciążenia, pewnie z 20 V.

Cytat:
Napisał Sekundus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozliwe. Mam nadzieje, że znasz lepszych mechaników niż ją w UK . Byłem niedawno w serwisie forda by wsiąść auto na diagnostykę. Pokazałem im piecyk to szef serwisu mi powiedział że to tylna nagrzwnica... Grzecznie podziękowaniem i zakonczylem moją wizytę tam :-)

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
No to w Germani, jest jeszcze 'lepiej' nie ma w serwisie napraw piecyków, wymiany sitka, czy swiecy etc. Tylko nowy piec za b. dużą ilość Euro.

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ja sobie sam praktycznie radze,po mechanikach rzadko chodze,zreszta dokladnie zawsze przegladam swoja VwT4 w Pl wiec tu tylko pracuje lub kosmetyczne naprawy robie.A co z twoja T4 sie stalo,posiadasz ja jeszcze.?
Piotr, jak zwykle dajesz sobie rodę sam.

Pozdrowienia dla Wszystkich i udanych Świąt.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 22-12-2013 o 11:15
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 19:04   #3077
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał roman18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego jarekft strzałka pokazuje właściwy kierunek przepływu
Nie wiem, ale chyba piszecie o pompce wody i mam pytanie jej dotyczące - czy niezałączona/wyłączona pompka zapewnia w miarę swobodny przepływ cieczy? Chcę domontować taką pompkę w obwód elektrycznego dogrzewacza w Mondeo III TDCi (świecowego), ale boję się ,że jak pomke wyłączę to zatrzymam obieg płynu.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 23:47   #3078
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Pomino ze pompka wody będzie wyłączona, płyn swobodnie bedzie przez nią przechodził.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2013, 21:02   #3079
slajdolot
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Radom
Model: był Galaxy jest Sharan
Silnik: 1,9 TDI był 1Z jest AUY
Rocznik: był 1995 jest 2000
Postów: 52
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam, poszukuję odpowiedzi na mój problem. Mam w tej chwili sharana z 2000r, posiada on dogrzewacz z opcją ogrzewania postojowego. Problem polega na tym, że po przekręceniu kluczyka piecyk odpala i działa prawidłowo a w momencie odpalenia silnika piec wygasza się. Jeżeli auto zostaje odpalone od razu piecyk startuje ale po ok 2 minutach gaśnie i zaczytuje błąd przegrzania. Jako ogrzewanie postojowe działa prawidłowo. Pod maską znalazłem wyłącznik z takim oto napisem "Standheizung Innenraum & Motor" i nie wiem do czego może służyć. Dodam jeszcze, że ostatnio wysypały mi się szczotki w pompce i została ona wymieniona na inną. Po tej operacji miałem okazję zaobserwować prawidłową pracę pieca po odpaleniu auta bo stałem przy nim ok 10 minut jak był odpalony i dogrzewacz huczał aż miło.
slajdolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2013, 21:37   #3080
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam mam pytanko odnośnie wysterowania przednich wentylatorów a mianowicie mam u siebie w ogrzewaniu postojowym zainstalowany przekaźnik zwłoczny 1TP1500 który opóźnia mi prace wentylatora po uruchomieniu pieca. Wysterowałem również klapy nadmuchu na przednią szybę wpinając się w pin 20 climatronica czerwonej kostki. Dzisiaj podałem napięcie z pinu 18 niebieskiej kostki climatronika na wtyczkę wentylatora żeby spowolnić jego pracę. Moje pytanie brzmi czy miedzy pinem 18 niebieskiej kostki climatronica a wtyczką wentylatora powinienem założyć jakieś zabezpieczenie.

Ostatnio edytowane przez tyger ; 26-12-2013 o 19:51
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.