Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2009, 10:12   #21
tepe
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 43
Domyślnie Odp: Fusion 1,4 TDCi nie odpalił na zimnym silniku.

A ja przy okazji mam inne pytanie po przekręceniu kluczyka i odczekaniu aż zgasną kontrolki jakie kontrolki się u was palą ?
Bo u mnie żółta kontrolka silnika która gaśnie po odpaleniu, i nie wiem czy to normalne.

1,4 tdci

tepe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 14:28   #22
niutos
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-04-2008
Skąd: Pruszcz Gd.
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: Fusion 1,4 TDCi nie odpalił na zimnym silniku.

Tak. To normalny i prawidłowy objaw. A teraz czy mógłbyś mi odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie? Dotyczy ono problemu z uruchomieniem silnika...Jeśli nie to mam prośbę, abyś zachował pewne zasady tego forum, bo wciąłeś się w temat, który wcale nie dotyczy twoich kontrolek. Nie wchodzi się w temat tylko dlatego, że chcesz coś napisać ale wtedy jeśli znasz odpowiedź lub masz podobne objawy i chcesz się z nimi podzielić w celu uściślenia problemu. Myślę, że ująłem to na tyle delikatnie, że zrozumiesz i nie będziesz się obrażał. Przypomnę: tu chodzi o problemy z odpalaniem na zimnym silniku. Poza tym zapoznaj się dokładnie z instrukcją samochodu, tam powinieneś znaleźć odpowiedź na większość pytań dotyczących normalnej eksploatacji pojaszdu. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez niutos ; 19-12-2009 o 14:50
niutos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 15:38   #23
greg70
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2008
Skąd: Tarnów
Model: Fusion X 100
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Fusion 1,4 TDCi nie odpalił na zimnym silniku.

Witam.
Kol. Niutos nie wiem czy ci to pomoże,ale raz miałem taki incydent jak opisujesz,u mnie był słaby akumulator i dodatkowo zapalała się na chwile kontrolka Abs. Po naładowaniu spokój.
greg70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 11:34   #24
niutos
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-04-2008
Skąd: Pruszcz Gd.
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: Fusion 1,4 TDCi nie odpalił na zimnym silniku.

Dzięki greg70. Myślę, że aku jest OK, bo kontrolki nie przygasają przy uruchomieniu. W ogóle to jakiś dziwny problem, bo rozrusznik nawet nie drgnie, tak jakby nie dochodziło napięcie, albo prąd do rozrusznika blokuje jakiś element pośredniczący (przekaźnik, czy coś podobnego). Na razie czekam, aż podskoczy na dworze trochę temperatura i sprawdzę na kompie czy wypisuje jakiś błąd.
niutos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 15:03   #25
greg70
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2008
Skąd: Tarnów
Model: Fusion X 100
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Fusion 1,4 TDCi nie odpalił na zimnym silniku.

Witam.
Jak nie będzie chciał zaskoczyć to wrzuć bieg np 4 i pchnij auto ,żeby zmienić położenie rozrusznika (martwy punkt)Może to rozrusznik się kończy.
greg70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 07:25   #26
niutos
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-04-2008
Skąd: Pruszcz Gd.
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: Fusion 1,4 TDCi nie odpalił na zimnym silniku.

To już próbowałem włączając na 2 bieg i przesuwałem auto, ale efektu nie było. Zauważyłem, że gdy kluczyk był dłużej włączony na zapłonie, to czasami udało się go uruchomić. Zaznaczam, że ten objaw nie występuje ciągle dlatego nie wiadomo w którym momencie ta niesprawność wyskoczy. Kiedyś np. przejechałem 20 km, zatrzymałem się na zakupy około 15 min. i już nie chciał zapalić. dłuższe przytrzymanie kluczyka w pozycji START uruchomiło rozrusznik.
niutos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2009, 07:37   #27
mateush1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2008
Model: Kuga mk3, Ecosport FL
Silnik: 1.5, 1.0
Rocznik: 2021, 2020
Postów: 100
Domyślnie Odp: Fusion 1,4 TDCi nie odpalił na zimnym silniku.

Witam wszystkich!!!
Mam pytanie do wszystkich a w szczególności do kolegi "niutos". Jakiej średnicy jest ten przewód paliwowy, w który trzeba wtawić zawór zwrotny? Mam tę sama przypadłość a idą święta i poprostu nie mam czasu lokalizować nieszczelności.
Wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt!
mateush1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2009, 20:47   #28
niutos
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-04-2008
Skąd: Pruszcz Gd.
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: Fusion 1,4 TDCi nie odpalił na zimnym silniku.

Dokładnie Ci nie powiem ale około 12-15 mm. Ten przewód pokazałem na załączonych we wcześniejszych postach. To jest czarny, plastikowy przewód owinięty taśmą - widać na zdjęciu. Tylko wstawiając zaworek nie pomyl kierunku przepływu. Strumień za zbiornika musi być skierowany do filtra.
niutos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 10:20   #29
niutos
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-04-2008
Skąd: Pruszcz Gd.
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: Fusion 1,4 TDCi nie odpalił na zimnym silniku.

Czy ktoś mógłby dalej odnieść się do tego posta? Problem nadal nie jest rozwiązany. Czekam na podpowiedzi w sprawie poniższego tematu.

Cytat:
Napisał niutos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Ponownie wracam do problemu z odpalaniem silnika. Otóż po wstawieniu zaworka zwrotnego (jak opisałem we wcześniejszych postach) przez 1,5 roku było OK. Teraz mój silnik ma taką wadę: przekręcam kluczyk w stacyjce, odczekuję na wygaszenie wskaźników i przestawiam kluczyk w położenie rozruchu silnika. Silnik ani nie drgnie, wskaźniki na liczniku nie przygasają i nie słychać żadnej pracy przekaźnika - zachowanie rozrusznika jakby był "martwy". Kilkakrotne przełączanie w pozycji rozruchu silnika zazwyczaj nic nie pomaga. Jednak zauważyłem, że jeśli przytrzymam kluczyk w położeniu rozruchu przez kilkanaście sekund wówczas silnik uruchamia się. Nie wiem czy tak się dzieje zawsze, bo kilka razy udało mi się go odpalić po kilku próbach przekręcania kluczyka z pozycji wył. na rozruch. Oczywiście nie codziennie się tak zachowuje ale dzisiaj jeżdżąc po mieście i zatrzymując się na kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut taki objaw wystąpił trzykrotnie. Lamka świec żarowych nie zapala się chociaż mróz był o temp. -8 stopni C. Proszę o podpowiedzi i pomoc.
niutos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 14:47   #30
niutos
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-04-2008
Skąd: Pruszcz Gd.
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: Fusion 1,4 TDCi nie odpalił na zimnym silniku.

Już prawdopodobnie poradziłem sobie z tym problemem. Otóż odkręciłem 2 śruby od przekaźnika rozrusznika (trzeba wejść pod samochód, a rozrusznik jest z tyłu za silnikiem pod spodem) - uwaga na to aby nie spowodować zwarcia tych 2 śrub - następnie przeczyściłem, posmarowałem smarem miedzianym i jest (na razie) OK!
niutos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.