Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2014, 18:45   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Mała moc silnika 2.4 TDDI

No ale czy to są stare błędy, czy aktualne?
Wykasuj błędy, pojeździj i sczytaj.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 18:55   #22
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mała moc silnika 2.4 TDDI

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale czy to są stare błędy, czy aktualne?
Wykasuj błędy, pojeździj i sczytaj.
plik bledy to pierwsze jakie odczytałem plik 3 to błędy jakie się pojawiły po skasowaniu ale niestety nie jeździłem tylko odpaliłem i zgasiłem
__________________
Kiedyś był 2,5d 1996r.
Obecnie 2.4TDDI 90km 2004r kontener chłodnia
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 19:02   #23
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Mała moc silnika 2.4 TDDI

Cytat:
Napisał marksko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
plik 3 to błędy jakie się pojawiły po skasowaniu
Skoro zawór EGR był długo odłączony, musiał się zablokować i czujnik to pokazuje.
Trzeba wyjąć EGR, oczyścić, doprowadzić do stanu gdzie reaguje prawidłowo na podciśnienie i ewentualnie po zamontowaniu go zaślepić blaszką. Ale musi pracować.

Skoro był błąd napięcia ładowania, warto je sprawdzić w różnych stanach obciążenia i przy różnych obrotach silnika.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 19:09   #24
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mała moc silnika 2.4 TDDI

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro zawór EGR był długo odłączony, musiał się zablokować i czujnik to pokazuje.
Trzeba wyjąć EGR, oczyścić, doprowadzić do stanu gdzie reaguje prawidłowo na podciśnienie i ewentualnie po zamontowaniu go zaślepić blaszką. Ale musi pracować.

Skoro był błąd napięcia ładowania, warto je sprawdzić w różnych stanach obciążenia i przy różnych obrotach silnika.
Wcześniej pisaliśmy o dźwigni zaworu upustowego skoro nie ma błędu to mogę być pewien że działa sprawnie? czy tego nie widać w błędach?
__________________
Kiedyś był 2,5d 1996r.
Obecnie 2.4TDDI 90km 2004r kontener chłodnia
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 21:53   #25
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Mała moc silnika 2.4 TDDI

Cytat:
Napisał marksko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wcześniej pisaliśmy o dźwigni zaworu upustowego skoro nie ma błędu to mogę być pewien że działa sprawnie? czy tego nie widać w błędach?
Układ mechaniczny zaworu upustowego nie ma żadnego czujnika położenia - tak jak np EGR.
Więc jego nieprawidłowe działanie nie skutkuje od razu jakimś błędem, tym bardziej że w pewnym zakresie obrotów silnika pod obciążeniem stan zablokowanego zaworu jest prawidłowy, dopiero po przekroczeniu obciążenia silnika zawór ma się przestawić. Może pokazać się błąd wtórny, np błąd ciśnienia w dolocie lub błąd dawki wtrysku - ale też nie zawsze, zależy to jeszcze od innych wartości.
Jeżeli są zwalone dwie lub więcej rzeczy (a tak może być u ciebie), silnik nie wchodzi w zakres mocy kiedy te błędy by się pojawiły, bo już wcześniej coś innego go ogranicza.

Dlatego radzę działać systematycznie, eliminując po kolei ewidentnie źle działające rzeczy, bo nie ma innej metody na dojście do prawidłowych parametrów pracy. EGR trzeba uruchomić, potem sprawdzić zawór upustowy.

Mogą się ujawnić wtedy następne błędy, które teraz nie mają szansy powstać...

Inne wyjście to pojechać do ludzi, którzy zjedli zęby na Transitach. W Stolicy znam namiary, u ciebie nie... To może być błahostka, a może być np kosztowna naprawa pompy (odpukać...).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 23:11   #26
Argo
ford::average
 
Avatar Argo
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-01-2014
Skąd: Pomiechowek
Model: camper
Silnik: 2.4, 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 97
Domyślnie Odp: Mała moc silnika 2.4 TDDI

EGR w tym aucie jest dość skomplikowany. Na obudowie jest zawór upustowy podciśnienia sterującego membraną. Zawór jest sterowany z map-sensora który mierzy ciśnienie w kolektorze. Zawór ten na zdjęciu wygląda na uszkodzony ( nie kompletny). Jak minimalnie pracuje i nie domyka zaworu spalin, to będą takie objawy i nawet kodów nie wyświetla. Auto pewnie z Szwajcarii z ograniczoną mocą i emisją spalin. Na czuja nie ma co rzeźbić, jechać do dobrego pompiarza i będzie taniej i po problemie. Może wgra (jak będzie kumaty) nowy soft startowy 125KM. i będziesz hulał.

Ostatnio edytowane przez Argo ; 18-08-2014 o 23:23
Argo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 08:09   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Mała moc silnika 2.4 TDDI

Cytat:
Napisał musso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EGR w tym aucie jest dość skomplikowany. Na obudowie jest zawór upustowy podciśnienia sterującego membraną. Zawór jest sterowany z map-sensora który mierzy ciśnienie w kolektorze.
Dokładnie to jest tak:
- elektrozawór podciśnienia stanowi oddzielny zespół i jest połączony z EGR-em jednym podciśnieniowym przewodem - do króćca gruchy EGR-a. Przewody elektryczne idące do EGR są połączone tylko z jego czujnikiem położenia.
Elektrozawór ma trzy króćce, jeden idzie do EGR-a, drugi podłączony jest do pompy vacu, trzeci idzie do filtra powietrza (kiedy elektrozawór redukuje podciśnienie w gruszce, wchodzące z zewnątrz powietrze powinno być czyste by nie zanieczyszczało zaworu).
Elektrozawór sterowany jest przez PCM w krótkiej pętli sprzężenia zwrotnego z czujnikiem MAF (nie MAP - to jest inny czujnik, zamontowany w dolocie już za sprężarką i mierzy ciśnienie oraz temperaturę powietrza za IC). Czujnik MAF zamontowany jest na dolocie tuż za filtrem powietrza, warto zajrzeć do niego - zapomniałem to napisać. Jest wyposażony w delikatny drut grzejny - bardzo ostrożnie się go czyści. Czujnik MAF obsługuje tylko zawór EGR.
Najczęściej przy braku sygnału z tego czujnika, ilość recyrkulowanych spalin jest określana jak w trybie awaryjnym. Są modele tddi bez czujnika MAF, wtedy EGR pozycjonowany jest przez PCM wg wskazań kilku innych czujników, ale nie tylko MAP.

Generalnie wszystko wskazuje u ciebie na to, że EGR nie pracuje - pytanie, czy dlatego, że jest zawalony osadami lub ponieważ elektrozawór nie pracuje prawidłowo, czy może dlatego, że nie działa prawidłowo czujnik MAF. Może być, że ktoś niekumaty pozamieniał podłączenia rurek... Czy na wolnych obrotach wężyk zdjęty z gruchy EGR-a zasysa powietrze? Powinien zasysać...

Niezależnie od wszystkiego - jeżeli EGR jest zablokowany w położeniu w którym jest całkowicie zamknięty (lub co więcej jest zaślepiony blaszką) - to nie powinien mieć wpływu na osiągi silnika. Zawór EGR otwiera się całkowicie tylko na wolnych obrotach i przymyka już przy lekko zwiększonych. Jedyna obawa że bruździ to ta, że jest stale lekko uchylony (i nie zaślepiony) i/lub że jego wadliwa praca powoduje tryb awaryjny silnika. Ale pisałeś, że sprężynka się nie pali... I kiedy byłby stale uchylony, silnik bardzo mocno kopciłby na czarno.

Przy okazji: czujnik MAP także można by sprawdzić czy jest czysty, czy jego druciki grzejne nie są zawalone osadami; czyści się go bardzo delikatnym miękkim pędzelkiem i benzyna ekstrakcyjną. Wskazania czujnika MAP mają bezpośredni wpływ na dawkę wtrysku. Zamontowany jest ma wylocie powietrza z IC (na dole za zderzakiem).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-08-2014 o 20:39
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 20:03   #28
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mała moc silnika 2.4 TDDI

Zacznijmy od tego ostatnio jak czytałem błędy były
Kod: P0404 - Usterka sterowania położeniem zaworu EGR bądź wartość pozazakresem.
Kod: P0409 - Czujnik położenia zaworu EGR
dzisiaj miałem chwilkę i popatrzyłem na EGR i okazało się że kostka z kablami ma urwany zatrzask i nie dochodziła do końca więc ją docisnąłem skręciłem opaską skasowałem błędy pojechałem na jazdę próbną i jak narazie pojawił się tylko błąd
Kod: P0404 - Usterka sterowania położeniem zaworu EGR bądź wartość pozazakresem.

Ściągnąłem wężyk z EGR i nie zasysa powietrza w ogóle nawet na wolnych obrotach oraz jak obroty zwiększałem to też nic się nie zmieniło więc chyba musimy zacząć szukać dlaczego nie ma podciśnienia albo gdzie ono znikło?
Czy elektrozawór powinien trzymać powietrze bo jak do niego dmucham czy zaciągam powietrze nie czuć różnicy
co do kopcenia silnika to zimny czy ciepły nie widzę żadnych objaw kopcenia nawet lekkiego, jedynie co mi się wydaje że ten silnik za głośno chodzi albo wydech będzie uszkodzony.
__________________
Kiedyś był 2,5d 1996r.
Obecnie 2.4TDDI 90km 2004r kontener chłodnia
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 20:28   #29
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Mała moc silnika 2.4 TDDI

Sprawdź, czy wężyk idący do pompy vacu zasysa powietrze (ma podciśnienie) Jeżeli będzie zasysał powietrze, to myślę, że elektrozawór jest zwalony... Twojego elektrozaworu nie znam, ja mam inny, ale moim zdaniem rurka do pompy vacu powinna być podłaczona na samym dole, a do EGR wychodzić nieco wyżej.

Ten zawór nie jest sterowany napieciem stałym, ale tzw sygnałem PWM - czyli sygnałem prostokątnym o stałej częstotliwości, ale o zmiennej stałej włączenia. Tak więc próba zasilenia go +12V nie da żadnego wiarygodnego wyniku, czy jest sprawny...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 19:20   #30
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mała moc silnika 2.4 TDDI

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź, czy wężyk idący do pompy vacu zasysa powietrze.
No własnie wężyk nie zasysał w ogóle powietrza, był luźny przy pompie vacum podłączyłem go, i okazało się że wężyk był drożny tylko do pierwszego trójnika, rozebrałem wszystkie wężyki przeczyściłem cały układ podciśnienia i wężyk który idzie do EGR zaczął na wolnych obrotach zasysać powietrze w momencie podłączenia go do EGR słychać lekką zmianę w pracy silnika, podłączyłem komputer wykasowałem obecne błędy i po przegonieniu auta pojawiły się nowe których wcześniej nie było w załączniku txt z błędami.
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt 21.08.14.txt (1.4 KB, 14 wyświetleń)
__________________
Kiedyś był 2,5d 1996r.
Obecnie 2.4TDDI 90km 2004r kontener chłodnia
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.