Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2011, 20:42   #21
Kielek93
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI pilne!!!

Witam,
jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otóż pojawił się problem. Jestem szczęśliwym posiadaczem Mondeusza, jednak ostatnimi czasy zaobserwowałem spadek mocy. Postanowiłem więc zaślepić zawór EGR, jednak po zaślepieniu osiągał zaledwie 3tys obr/min i się dławił. Dorobiłem uszczelkę za pierwszym razem z 3-ma dziurami. Za drugim razem było to samo, ale uszczelka była bez żadnej dziury. Złożyłem to na fabrycznej uszczelce i jest OK, jednak brak mocy daje mi się we znaki. Samochód rano faluje na obrotach, czytałem, że to może być spowodowane właśnie EGR, jednak 3tys obr to trochę mało.
Proszę o jakieś rady. Za odpowiedzi na temat z góry dziękuję. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Kielek93 ; 05-09-2011 o 20:53
Kielek93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 09:34   #22
Piotruś
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2011
Skąd: Strzelce Wielkie / Częstochowa
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90osiołków
Rocznik: 2000r
Postów: 90
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI pilne!!!

jeśli nie jest zaślepiony to czyść go kolego czyść
Piotruś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 15:00   #23
Kielek93
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

Piotruś, masz na to czyszczenie jakiś skuteczny sposób, czy skrobać to czym się da? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie ten spadek mocy, czy to może być spowodowane tym zaworem EGR.
Dziś zobaczę jeszcze czym oddycha moje auto i spróbuję przeczyścić kolektor dolotowy. Swoją drogą, te ponowne spalanie spalin jest głupotą, bo są z tym tylko problemy, a te narzucone przez Unię normy nijak się mają do ekologii, bo na drogach w Polsce przeważają stare autobusy, za którymi nie da się jeździć, bo zostawiają taką mgłę, że nic nie widać.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

//edit
Wykręciłem cały ten zawór i okazał się on dosyć czysty, była w nim tylko niewielka ilość sadzy. Chyba nie ma sensu odkręcać kolektora ssącego, skoro zawór jest prawie czysty..
Są jakieś dalsze propozycje co do braku mocy i tego zawora?

Ostatnio edytowane przez Kielek93 ; 06-09-2011 o 15:41
Kielek93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 21:01   #24
commic
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2011
Skąd: Opole
Model: focus/taunus
Silnik: 1.8 tddi/2.0v6
Rocznik: 2000/1969
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

jezeli samochod nie wkreca sine na obroty to sprawdz najpierw turbine,
czy daje odpowiednie cisnienie ewentualnie jej sterowanie
mozesz sprawdzic tez czujnik temperatury powietrza w dolocie ma duzy wplyw na prace turbiny

a co do zaworu egr to jedynie otwarty na stale moze powodowac gorsze osiagi silnika niz te fabryczne
auto faktyczne moze pracowac troche glosniej i dluzej sie nagrzewac po zaslepieniu a
temperatura spalania w komorach wzrasta bo auto dostaje czyste powietrze nie zanieczyszczone spalinami
ale ja nie widze po mojej padlince zeby cos sie z nia dzialo a naprawde jej nie oszczedzam
__________________
Tatusiu czy ten samochód jest zepsuty?

NIE SYNKU TO DIESEL

Ostatnio edytowane przez commic ; 08-09-2011 o 21:15
commic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2011, 10:14   #25
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

Cytat:
Napisał commic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dluzej sie nagrzewac po zaslepieniu a
temperatura spalania w komorach wzrasta bo auto dostaje czyste powietrze
To się zdecyduj czy będzie cieplej czy zimniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo skoro w komorach spalania wzrasta to ?
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2011, 11:40   #26
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

...dobra, to jest tak:
...EGR pod obciążeniem jest zamknięty, więc jego działanie jest "0"
...otwiera się całkowicie tylko na biegu jałowym, na momencik przy zmianie biegu, oraz częściowo podczas jazdy ze stałą, niewysoką prędkością
...otwarty powoduje dostawanie się do komory spalania (dolotu) spalin, które są dla procesu spalania gazem obojętnym, ale zastępują powietrze (czyt. tlen) co powoduje zmniejszenie temp. spalania, wycisza pracę silnika, zmniejsza emisję spalin
...zaślepienie powoduje:
-głośniejszą pracę silnika w pierwszym momencie dodawania gazu (ledwie zauważalne)
-chwilowe zwiększenie temp. spalania
-zwiększenie emisji spalin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-zmniejszenie dymienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-lepszą reakcję na gaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-znaczne zmniejszenie/wykluczenie zanieczyszczania kolektora dolotowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-jeśli samochód wyposażony jest w chłodnicę EGR, wolniejsze nagrzewanie się płynu chłodzącego
-wyłączenie możliwości szybkiej korekty ciśnienia doładowania przez ECU (sterownik)
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2011, 12:07   #27
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-wyłączenie możliwości szybkiej korekty ciśnienia doładowania przez ECU (sterownik)
To mnie zaciekawiło, możesz troszkę rozwinąć ? Jak ciśnienie jest za małe to otworzenie EGR może "uzupełnić" ciśnienie spalinami ... ? bo jak jest za duże to przecież otworzenie chyba nic nie może zdziałać?
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2011, 09:05   #28
Kielek93
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

Cytat:
Napisał commic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jezeli samochod nie wkreca sine na obroty to sprawdz najpierw turbine,
czy daje odpowiednie cisnienie ewentualnie jej sterowanie
mozesz sprawdzic tez czujnik temperatury powietrza w dolocie ma duzy wplyw na prace turbiny

a co do zaworu egr to jedynie otwarty na stale moze powodowac gorsze osiagi silnika niz te fabryczne
auto faktyczne moze pracowac troche glosniej i dluzej sie nagrzewac po zaslepieniu a
temperatura spalania w komorach wzrasta bo auto dostaje czyste powietrze nie zanieczyszczone spalinami
ale ja nie widze po mojej padlince zeby cos sie z nia dzialo a naprawde jej nie oszczedzam
Możesz to trochę rozwinąć? Zauważyłem ostatnio, że Mondeuszowi wróciła moc, ale nie na długo. Otóż od odpalenia auto chodzi jak żyletka, po jakimś czasie czuć jakby wyłączała się turbina. Wystarczy je zgasić i moc wraca. Może być tak, że do turbiny idzie za ciepłe powietrze i czujnik wysyła informację do ECU, żeby ją wyłączyć, żeby się nie zatarła, czy coś w tym stylu? Zdjąłem wczoraj osłonę silnika i zauważyłem, że ten plastik od IC trochę się pocił na dole, rura wydaje się być w porządku. Możliwe, że uszkodzeniu uległ ten plastikowy odcinek?
Z góry dziękuję za zainteresowanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kielek93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2011, 11:52   #29
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

...EGR-em sterownik może korygować ciśnienie doładowania, znaczy ograniczać go upuszczając spaliny do kolektora dolot. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Kielek. rozszczelnił się IC na łączeniu aluminium z plastikiem ...trzeba by rozebrać, wyczyścić, skleić i zacisnąć z powrotem
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2011, 14:36   #30
Kielek93
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

Heko, dzięki za informację. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Idę wyjąć IC. O wynikach poinformuję w temacie.

//edit
No i IC jest suchutki, żadnego przecieku. Gumowe rury doprowadzające powietrze też są suche, a ja nadal nie znam przyczyny ginącej mocy..

Ostatnio edytowane przez Kielek93 ; 10-09-2011 o 15:42
Kielek93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.