Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2012, 10:26   #21
digital87
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Odbiegacie panocki od tematu posta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a mundek jak sie ..... tak sie ..... ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. osiwialem i wylysialem niech stoi az go rdza zezre na wylot


Ostatnio edytowane przez Marek ; 07-02-2012 o 10:45 Powód: Wulgaryzmy
digital87 jest offline  
Stary 07-02-2012, 12:06   #22
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Jeżeli chodzi o mondeo, to kumplowi będziemy odpalać jutro z rana. Dzisiaj szykujemy patent jak podgrzać filtr paliwa. Jak na razie udało nam się wpaść na pomysł i jak go zrealizować, jak odpali dam znać może dzisiaj w nocy będziemy odpalać może jutro z rana.
rrubens jest offline  
Stary 07-02-2012, 12:09   #23
AndrzejBareła
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 18-05-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Zamówiony Mustang Mach1
Silnik: 5.0 V8
Rocznik: 2021
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Wyszło słonko a mój mondek ma ciemny kolor. Dziś wieczorem jak wrócę z pracy mam zamiar go odpalić. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Tu link do artykułu który sporo wyjaśnia.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
AndrzejBareła jest offline  
Stary 07-02-2012, 18:00   #24
digital87
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Zrobiłem test, postawiłem na 7h. mundka w ogrzewanym garaży podziemnym ... co prawda było tam z 3C ale zawsze coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Auto odpaliło za pierwszym razem ale w czasie jazdy nadal wyskoczyła sprężynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tym razem są takie objawy:

1. pod górke na 4biegu przy 1500obrotów i dociśnięciu gazu na maxa - sprężynka i tryb awaryjny ... na prostej drodze sprężynka przy 2000 obrotów ... z górki przy 2500 obrotów

2. pod górkę na 5biegu przy 1500obrotów dociskając gaz na maxa - sprężynka, tryb awaryjny i odłączenie zapłonu, auto gaśnie, reszta analogicznie do puntu pierwszego

3. na prostej drodze na 3 biegu sprężynka przy trochę niewiele ponad 3000 obrotów ... pod górkę przy mniejszej ilości obrotów itp itd ...

Oczywiście P0251 nadal aktualny ...

Osiwieje zaraz ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
digital87 jest offline  
Stary 07-02-2012, 19:58   #25
Mondeo'03
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Cytat:
Napisał angielo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj kolego
Mam identyczny problem, od kiedy zaczęły się mrozy autkiem aby wyjechać o 6 rano "przepalałem" go przez 30 minut o ...1 w nocy zatankowałem ultimate ON na BP na początku odpalał, chodził jakieś 3 sek i gasł. Podczas jazdy strasznie szarpał( jakby woda w paliwie) dodałem jakiegoś czyściwa do wtrysków Shel niestety ostatniej nocy go nie "przepaliłem" autko zamarło w bezdechu....
Jak żyć? co robić? - ja postanowiłęm czekać na odwilż bo chyba nie mam na nic szans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko dlaczego inne Mondziaki Tdci jeżdzą ?
Też miałem problemy ale z jazdą, nie z odpalaniem i staniem na wolnych obrotach. Paliwo stawało na filtrze. Przy ok 2tys. obr. dławił się, sprężynka i zdychał. Wymieniłem filtr paliwa, zalałem ON Lotos Dynamic + sTp formuła do diesla z antyżelem + 15min grzania przed pierwszą jazdą w ciągu dnia i Mondeo jeździło. Za parking miało podwórko za domem.
Mondeo'03 jest offline  
Stary 07-02-2012, 21:32   #26
digital87
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mondeo'03 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też miałem problemy ale z jazdą, nie z odpalaniem i staniem na wolnych obrotach. Paliwo stawało na filtrze. Przy ok 2tys. obr. dławił się, sprężynka i zdychał. Wymieniłem filtr paliwa, zalałem ON Lotos Dynamic + sTp formuła do diesla z antyżelem + 15min grzania przed pierwszą jazdą w ciągu dnia i Mondeo jeździło. Za parking miało podwórko za domem.
Ale dławił się na każdym biegu czy tak jak u mnie ?

1. pod górke na 4biegu przy 1500obrotów i dociśnięciu gazu na maxa - sprężynka i tryb awaryjny ... na prostej drodze sprężynka przy 2000 obrotów ... z górki przy 2500 obrotów

2. pod górkę na 5biegu przy 1500obrotów dociskając gaz na maxa - sprężynka, tryb awaryjny i odłączenie zapłonu, auto gaśnie, reszta analogicznie do puntu pierwszego

3. na prostej drodze na 3 biegu sprężynka przy trochę niewiele ponad 3000 obrotów ... pod górkę przy mniejszej ilości obrotów itp itd ...

Oczywiście P0251 nadal aktualny ...


????? a co do tego jakieś sugestie ??????

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 07-02-2012 o 21:46 Powód: pkt 21 regulaminu
digital87 jest offline  
Stary 08-02-2012, 00:42   #27
yaro12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Re: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Podobne objawy jak u was, dlawienie, brak mocy, gasnie, sprezynka.

Działanie: Depresator > Tankowanie na innej stacji z uwczesniejszym pytaniem o termin dostawy > Galeria handlowa na 3h pow 0 stopni lub lepiej ocieplany garaz. Przejezdzic pare km po wyjezdzie z cieplego miejsca - problemy znikają razem z parafiną w filtrze
yaro12 jest offline  
Stary 08-02-2012, 05:15   #28
digital87
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Re: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

U mnie się nie dławi tylko idzie jak burza dopóki mu się ta sprężynka nie wrzuci ... a poza tym nie zapala rano za pierwszym razem :/ dzisiaj zdechl calkowicie ehh

Ostatnio edytowane przez digital87 ; 08-02-2012 o 06:19 Powód: NA forum nie cytujemy całych poprzedzających postów!
digital87 jest offline  
Stary 08-02-2012, 07:45   #29
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Cytat:
Napisał digital87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście P0251 nadal aktualny ...
Widocznie za krótko spał w ciepłym. Dodatkowo zmieniłbym filtr paliwa, musi odpuścić, nie ma bata. A jak niedawno go wymieniałeś to wyjmij sam filtr i pod kaloryfer, gluty się rozpuszczą i będzie git.
Deryll jest offline  
Stary 08-02-2012, 10:38   #30
zimny41
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-03-2007
Skąd: EZG
Model: focus
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 57
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Witam, też tak mam ............-24* i objawy takie same jak u ciebie .........zimny kopci na biało , obroty wolne ok. zapala ładne , równa praca i wmiare cicha ale podczas jazdy gdy gwałtownie depnę miga sprężynka i tryb awaryjny ............gaszenie .......ponowny rozruch i jest ok.........podejrzewam paliwo ........... w końcu zima
__________________
pozdrawiam i czekam na porady ..........cześć.
zimny41 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.