Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2011, 13:38   #21
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Brak mocy od 160km/h w 2.0 136 PS TDCI

Cytat:
Napisał lukas_ko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wjadę na autostradę po około 20 minutach wcześniejszej jazdy to się rozpędzę do tych 200km/h dość szybko i naprawdę czy jadę 160 lub 175 i wciskałem pedał gazu do dechy i auto cały czas miało zapas mocy do 195km/h
Ale np gdy jechałem już z godzinę na autostradzie cały czas z prędkością 140-160 km/h i chciałem się bujnąć do 200km/h to zauważyłem że tak od 165-170km/h brakuje mu mocy pedału gazu pod podłogą dużo a samochód wyraźnie zaczyna bardzo się mulić powyżej 170 i nie mogę praktycznie się szybciej rozpędzić....
czyli problem powstaje dopiero po jakims czasie jazdy z duza predkoscia.
Jest to efekt przemęczania silnika.
Proponuje zrobic doswiadczenie..

rozpedz sie i zjedz tak szybko jak jedziesz np 190kkm a pozniej zjedz szybko w zjazd zatrzymaj sie jak najszybciej i zgas silnik. po zgaszeniu odrazu sprobuj go zapalic... zobaczysz ze silnik bedzie dziwnie ciezko krecil-niebedzie chcial zalapac odrazu tak jak jest zimny nawet.

Nie -potrafie tego wyjasnic w 100%(chodzi o uklad tlok-cylinder-pierscienie) ale silnik diesla nielubi wysokich obrotow bo predkosc tloka w dieslu jest wieksza jak w benzynie. Zatem wbrew pozorom na wysokich obrotach moze dochodzic do zbyt slabego smarowania jednostki silnika. Jesli jedziesz non stop 140-160 a ja wiem jak sie jezdzi to wiem ze jak moge jechac 140 a 160 to bede jechal 160.

Dlatego mysle ze jesli bedziesz jechal dluzej powiedzmy okolo 120-130km/h i zaczniesz przyspieszac to bedzie ok. Warto byloby to abys to sprawdzil bo byc moze osprzet silnika jest ok.

Acha i jeszcze chcialem to potwierdzic z przebiegiem.. tak masz juz 211kkm wiec nie jest to juz nowy silnik.
Mozesz tez zrobic tak ze jesli silnik ci tak oslabnie to zwolnij i jedz przez 5-10 minut powiedzmy 90km/h a pozniej sprobuj znowu sie rozpedzic i sprawdz czy jest ok i czy moc wrocila.


Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 20-06-2011 o 13:59
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 16:15   #22
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Brak mocy od 160km/h w 2.0 136 PS TDCI

I tu się z kolęgą zgadzam-silnik z takim przebiegiem i taka częsta długotrwała jazda z tą prędkością.Przykro mi ale osiągi w tak eksploatowanym silniku wraz z wiekiem będą się pogarszać silnik będzie miał gorszą kompresję i co za tym idzie moc.Wartości o których piszesz to maksymalne osiągi dla tego silnika i tego modelu samochodu (jak jest nowy) więc zejdz na ziemię nic nie jest wieczne,a tym bardziej jeśli w dość wyrażny sposób przyczyniasz się do szybszego zużycia tego czegoś-w tym wypadku silnika.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 21:26   #23
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Brak mocy od 160km/h w 2.0 136 PS TDCI

Matych, chyba troche przesadzasz :-) Przecież kolega nie napisał, że jeździ cały czas 200km/h. Prędkość 160km/h jest zabójcza dla tej jednostki z skrzynią 6cio biegową? Eeee...coś nie bardzo. Myślę, że to jest całkiem OK prędkość autostradowa dla tego silnika. Pewnie 190 to już przesada, ale 140-160 to jego żywioł.
Inna sprawa, że może ktoś wcześniej zajechał ten silnik. Nie znamy jego przeszłości, może był...lekko cofnięty:-D Myślę jednak, że takie uszkodzenie/zużycie silnika o jakim myślisz byłoby odczuwalne cały czas ,a nie tylko podczas jego rozgrzania. A tak naprawdę na zimnym byłoby jeszcze gorzej, bo kompresja jeszcze by spadła. Uruchomienie byłoby znacznie utrudnione, bo diesel lubi porządną kompresję.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 21:29   #24
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Brak mocy od 160km/h w 2.0 136 PS TDCI

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukas jakbym znał wartości termistora MAFa, to zapewne bym Ci je podał i móglbyś sobie sprawdzić. Że nie znam, to nie chciałem pisać o czymś czego nie wiem. Gdzieś na forum jest opis jak sprawdzić przepływkę, to możesz sobie pogmerać jak chcesz i zrobić full analysis.
Ja Ci proponuję odpiąć i obaczysz czy coś się zmienia. Ta przepływka to głównie dla EGRa jest i w sumie to nie wiem czy jeszcze ktoś/coś z niej korzysta. Dlatego jak ja ją odpinałem to autko latało, bo EGR nie działał i był spokój. Jednak po chyba trzecim uruchomieniu auta z odpiętą wywalał błąd, ale dalej śmigał z kontrolką, zatem nic nie ryzykujesz. Potem jednak error musisz skasować ELEMem albo czymś podobnym.
panowie przepływomierz nie ma nic wspólnego z EGR-em tylko analizuje ilość powietrza i dobiera dawkę paliwa i tyle i aż tyle jak jest spitolona to komp zaniża dawkę paliwa w wyższych obrotach

EGR to inna bajka i w dodatku to działa tylko do ok 2000 obr
i nie komplikujcie prostych spraw bo po co fakty przeistaczać starczy jak to Tuski robią a my nie musimy
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 21:37   #25
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Brak mocy od 160km/h w 2.0 136 PS TDCI

Cytat:
Napisał berthold61 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
panowie przepływomierz nie ma nic wspólnego z EGR-em tylko analizuje ilość powietrza i dobiera dawkę paliwa i tyle i aż tyle jak jest spitolona to komp zaniża dawkę paliwa w wyższych obrotach

EGR to inna bajka i w dodatku to działa tylko do ok 2000 obr
i nie komplikujcie prostych spraw bo po co fakty przeistaczać starczy jak to Tuski robią a my nie musimy
Sympatyczny kolego miałem problem z EGRem i wiem co się działo jak odpinałem przepływkę. Rozumiem, że opierasz się na doświadczeniu, a nie na teorii?
A w politykę nie wchodź, bo to nie miejsce.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 22:15   #26
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Brak mocy od 160km/h w 2.0 136 PS TDCI

Pewnie że trochę przesadzam ale wypowiadam się z "lekkim zapasem"w stosunku do tego przypadku-lekkiego życia z tego co wyczytałem ten silnik nie ma.A może sprzęgło ? chyba raczej nie nie takie objawy -nic mi do łba nie przychodzi

Co do przepływki to pośrednio steruje ona też zaworem

Ostatnio edytowane przez Matych ; 20-06-2011 o 22:17
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 22:37   #27
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Brak mocy od 160km/h w 2.0 136 PS TDCI

Cytat:
Napisał lukas_ko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyne co zauważyłem to że od uruchomienia silnika do wjazdu na autostradę jeśli nie będę jechał jakoś wcześniej za bardzo ostro to się rozpędzę do tych 200 dopiero jak trochę się konkretnie rozgrzeje to siada mu moc od 160km/h...
Ja poki co nadal widze objaw katowango diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
popatrzcie na to z tej strony
kolega pisze ze i tak osiaga Vmax-200km/h a przecierz to jest praktycznie Vmax dla tego silnika.

Teraz nalezy zadac sobie pytanie to skoro silnik ma cos niesprawne to dlaczego osiaga predkosc maksymalna? przecierz musi miec te 130kM aby dac rade ta predkosc osiagnąć.

Maurelisz akurat berthold61 moze miec racje bo wg schematow w tym silniku niekoniecznie musi byc MAP wiec MAF bedzie punktem odniesienia dla silnika a nie do ustalania EGR... ale to jest zawsze niejasne bo wszystko zalezy od programu wiec niema co dyskutowac. Jedno jest pewne ze jesli MAF bylby walniety to moc byla by zanizona nie tylko po rozgrzaniu silnika ale i przed co moze oznaczac ze jest wszystko wporzadku z osprzetem silnika-bo moc spada dopiero po mocnym przegazowaniu-lepiej przegonieniu silnika-a to jest typowy objaw przemeczonego diesla.

Mysle ze najlepiej bedzie jesli kolega lukas_ko wykona prosty test:
-jak straci moc to niech przejedzie samochodem spokojnie z predkoscia 90km/h i nie wiecej przez te 10-15 min
a pozniej znowu sprobuje sie nagle rozpedzic do 200km/h i jak moc wroci to bedzie wiadomo ze to silnik a jak nie to przyczyna jest faktycznie w osprzecie.
Taki test go przynajmniej nie bedzie kosztował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 20-06-2011 o 22:55
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2011, 08:55   #28
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Brak mocy od 160km/h w 2.0 136 PS TDCI

berthold_61
Jeżeli MAF nie ma nic wspólnego z EGRem to na jakiej podstawie sterownik wie ile otworzyć EGR i ile spalin wpuścić do kolektora? No mi się wydaje, że własnie na tej. Dlatego jak odepniesz MAFa EGR jest stale zamknięty - można sobie sprawdzić. Zmienia się również dźwięk silnika lekko na wolnych obrotach, bo zamyka mu się EGR.

lukas_ko
Problem z samorowaniem do mnie nie przemawia. Przegrzewanie się elementu silnika: intercooler, grucha, sterownik itp, OK, ale nie tłoki i pierścienie - wątpię, ale nie twierdzę, że to jest niemożliwe.
Może poprostu coś z sterownikiem i siada MAPA (nie MAF, tyko MAPA dal wtrysków) Wówczas ma moc, ale nie wlaściwie steruje pracą i osiągi są do bani. Coś jak praca silnika gdy zapali się MIL, wtedy wlaśnie przechodzi na inną mapę.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2011, 09:44   #29
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Brak mocy od 160km/h w 2.0 136 PS TDCI

Ja bym obstawiał na termostat.
u mnie takie właśnie objawy były.gdy sie rozgrzał obcinało moc aby nie dopuscić do przegrzania jednostki.po wymianie termostatu z czujnikiem jak ręką odjał.
wskazaniem temp.na desce rozdzielczej nie ma co sie sugerowac mi wskazywało 90 stopni.a w teście temp.silnika 130 stopni.
po wymianie temp.silnika 118 stopni.
__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2011, 10:17   #30
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Brak mocy od 160km/h w 2.0 136 PS TDCI

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może poprostu coś z sterownikiem i siada MAPA (nie MAF, tyko MAPA dal wtrysków) Wówczas ma moc, ale nie wlaściwie steruje pracą i osiągi są do bani. Coś jak praca silnika gdy zapali się MIL, wtedy wlaśnie przechodzi na inną mapę.
Tak sie akurat nie da, predzej dalbum sie sklonic w strone termostatu choc problem by wyszedl z nim przy predkosci maks i tak.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.