Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2014, 12:00   #21
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Jeśli sterownika nie widać na magistrali to albo jest popsuty (on lub wiązka) albo nie od Focusa/C-maxa/Kugi... Cudów nie ma. GEM do "widoczności" sterownika nic nie ma. Trzeba dobrze posprawdzać czy jest przejście z wtyczki sterownika pieca (z pinów CAN) na piny MS-CAN w złączu diagnostycznym (czyli sprawdzić czy wiązka jest sprawna).

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 12:10   #22
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nie znam nikogo, kto miałby fabryczne ogrzewanie postojowe w benzynowym Fordzie.
a w dieslu znasz?
podłączenie elektroniki sterującej powinno być takie same

ELMConfig go nie wykryje, bo on zna tylko te moduły, które są wymienione w dwóch kolumnach po lewo u góry, ale Forscan "zna" (tak mi się zdaje) wszystkie moduły

może ten Twój moduł jest podpięty do nie właściwej szyny CAN?

najlepiej byłoby podłączyć auto do IDSa
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 13:37   #23
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli sterownika nie widać na magistrali to albo jest popsuty (on lub wiązka) albo nie od Focusa/C-maxa/Kugi... Cudów nie ma. GEM do "widoczności" sterownika nic nie ma. Trzeba dobrze posprawdzać czy jest przejście z wtyczki sterownika pieca (z pinów CAN) na piny MS-CAN w złączu diagnostycznym (czyli sprawdzić czy wiązka jest sprawna).
Słuszna uwaga. Sterownik został sprawdzony (dwukrotnie) przez osobę, która go naprawiała i na pewno działa (wg tej osoby). Natomiast rzeczywiście nie sprawdzaliśmy przejścia z pinów CAN wtyczki sterownika pieca na piny MS-CAN w złączu diagnostycznym. Sprawdziliśmy jedynie obecność sygnału na pinach CAN we wtyczce sterownika pieca.
Dziękuję za sugestię - sprawdzimy to na pewno.

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a w dieslu znasz?
podłączenie elektroniki sterującej powinno być takie same

ELMConfig go nie wykryje, bo on zna tylko te moduły, które są wymienione w dwóch kolumnach po lewo u góry, ale Forscan "zna" (tak mi się zdaje) wszystkie moduły

może ten Twój moduł jest podpięty do nie właściwej szyny CAN?

najlepiej byłoby podłączyć auto do IDSa
Sterownik od diesla możemy mieć, więc w ostateczności go ściągniemy i sprawdzimy.
ElmConfig zna moduł sterownia ogrzewaniem postojowym - bodajże AHCM w lewej kolumnie (MS-CAN). Gdyby wszystko grało, to mógłbym odczytać jego dane, tak jak pozostałych modułów.
Moduł jest podpięty do oryginalnej wtyczki w wiązce w aucie. Wszystko się zgadza tutaj ze schematem elektrycznym, ściągniętym z cytowanego wcześniej przez Ciebie forum rosyjskiego.
Co do podłączenia do IDSa - chętnie, ale nie znam nikogo w Trójmieście z IDSem. A do Ciebie, kolego, trochę za daleko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 13:58   #24
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ElmConfig zna moduł sterownia ogrzewaniem postojowym - bodajże AHCM w lewej kolumnie (MS-CAN).
masz rację, pisałem z pamięci
Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do podłączenia do IDSa - chętnie, ale nie znam nikogo w Trójmieście z IDSem.
kol. ppawel ma
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2014, 17:05   #25
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Udało się koledze popchnąć temat do przodu ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 12:42   #26
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Ja mam pytanie z inne beczki. Czy aktywując ptc w elmconfig działa ono sobie w tle niezależnie czy mam dodatkowo webasto programowalne?? Czy jeśli zaznaczę w hec opcje wyświetlania wskazania on/off ptc to nie będzie ono działać automatycznie tylko będzie włączane ręcznie lub w hec będę mógł je aktywować na automatykę jak wcześniej było z webastem?? Przede wszystkim interesuje mnie optymalna opcja czyli webasto włączane ręcznie i programowalne a ptc dzialajace automatycznie w tle.
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 12:47   #27
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Cytat:
Napisał whiro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy aktywując ptc w elmconfig działa ono sobie w tle niezależnie czy mam dodatkowo webasto programowalne??
Jedno do drugiego nic nie ma.Ja aktualnie mam ogrzewanie postojowe i grzałkę elektryczną PTC i oba działają.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 13:50   #28
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Jak masz zaznaczone w elmconfigu. ?? W hec normalnie ffh a w gem tylko zaznaczone ze jest PTC ?? Ja tak cały czas miałem ale w sumie nie byłem pewny czy PTC działa dlatego przestawiłem on/off PTC żeby wyświetlał w hec, z tym że nie wiem co teraz będzie z webasto.
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 09:39   #29
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało się koledze popchnąć temat do przodu ?
A udało się. Jest kroczek w przód.
IDSa nie podłączałem, bo nie było sensu. Raczej obstawiłem w ciemno, że posiadany przeze mnie sterownik od C-Maxa po 2010 roku nie będzie "gadać" z moim C-Maxem z roku 2009. Zaryzykowałem i kupiłem nowy sterownik, dokładnie taki, jaki być powinien wg etis. Dosyć ryzykowny manewr, bo koszt nowego sterownika to 980 zł.
Ryzyko opłaciło się - po podłączeniu do auta wszystko zadziałało! Sterownik został wykryty przez ForScan i przez ElmConfig.
Obecny etap to przygotowanie komory silnika do montażu. Mam instalację LPG, która niestety przeszkadza w montażu piecyka. Muszę się umówić z gazownikiem, żeby przestawił graty w inne miejsce - chodzi o komputer i przewody paliwowe LPG.
Dodatkowo poszukuję rurek do klimatyzacji, które w wersji z ogrzewaniem postojowym są inne niż w standardzie. Kody i numery części są takie:
19A704 1491686 Wąż klimatyzacji 715
19A705 1673988 Rura klimatyzacji 500
Te liczby po prawej to, niestety, cena za nowe, w zł. Na alledrogo tego w ogóle nie ma, na olx też nie. Obawiam się, że jeśli chcę sprawę doprowadzić do końca, to będę musiał kupić nówki. Ale nie przestaję szukać okazji.

Przy okazji, sterownik ogrzewania postojowego do benzynowego C-Maxa od 2010 roku jest sprawny (po naprawie) i chętnie znajdzie nowego właściciela. Jak już zakończę tę epopeję, to na pewno trafi na alledrogo.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 15:46   #30
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo poszukuję rurek do klimatyzacji, które w wersji z ogrzewaniem postojowym są inne niż w standardzie.
Można dopasować rurki od Kugi,sa troszkę inaczej wygięte,ale da się to poskładać do kupy.
A ten będzie pasował ? :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 20-10-2014 o 15:53
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.