Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2014, 21:17   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik transit 2,5d

Cytat:
Napisał marksko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wodą to kapała z pod plastykowych pokryw rozrządu ale jak silnik trochę pochodził to teraz nic nie widziałem.
Pamiętaj, ze nawet niewielka ilość płynu chłodniczego na pasku rozrządu to prawie na pewno katastrofa - może przeskoczyć.

Cytat:
Napisał marksko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaki jest orientacyjny koszt pompy wody i kompletnego rozrządu? na jaki patrzeć a jakiego na pewno nie kupować?
Poszukaj np tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kupuj markowe części - rozrząd to jest tzw odpowiedzialna część - nie ma tu co oszczędzać...
Paski są trzy różne - jeżeli masz silnik sprzed 1992 roku to ma niskie zęby, potem ma wyższe, a od 1997 r jest szerszy. Nie pomyl się! Wszystko jest opisane na Forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #10

Sprawdź koniecznie oznaczenie silnika - aby mieć pewność jaki pasek założyć.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-01-2014 o 08:50
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 21:30   #22
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik transit 2,5d

Cytat:
Napisał marksko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymienił bym od razu ale poczekam ze względu że jak silnik zalałem wodą to kapała z pod plastykowych pokryw rozrządu ale jak silnik trochę pochodził to teraz nic nie widziałem.
to juz swiadczy, ze skads ta woda jednak leciala. Jak dostanie cisnienia i temperatury to znow moze zaczac a wtedy moze byc ...tragicznie

Cytat:
Napisał marksko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Auto nie lata dalekich tras parę razy w miesiącu do pracy 30km w obie strony a około tygodnia na miesiąc jeździ 3km dziennie wiec sie silnik nawet nie zagrzeje za bardzo
oby sie nie okazalo tak np za m-c ze nie tylko ze sie nie zagrzeje ale jeszcze podniesie Twoje cisnienie...
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 20:33   #23
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 2,5d lecz nie odpala dlaczego ?

woda może leciała bo jak silnik zalewałem to mogła polecieć ale na pewno rozrząd wymienię oraz pompę wody
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 20:46   #24
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik transit 2,5d

Cytat:
Napisał marksko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak na tej pompie odpalił to dalej myślec o przekładce z tamtego? czy zostawić tą?
Zostaw pompę jak jest do czasu upewnienia się w jeździe.
I poczytaj moje słowa w poniższym temacie, koszty śmieszne a jako dłubak zrobisz sam - dobre na obecne mrozy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 21:31   #25
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 2,5d lecz nie odpala dlaczego ?

Czy to jest numer z którego idzie odczytać dane silnika czy jeszcze innego szukać? Sory za zdjęcie ale robione w nocy na szybko

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 08:30   #26
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 2,5d lecz nie odpala dlaczego ?

Nie, to jest nr części.
Na krawędzi nad miską olejową (po stronie kolektora wydechowego) jest wybity nr, zaczyna się najczęściej od oznaczenia silnika, np 4FB, a potem przerwa i nr silnika, będący końcówką VIN-u samochodu (oczywiście jeżeli silnik nie był zmieniany).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-01-2014 o 10:09
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 18:05   #27
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 2,5d lecz nie odpala dlaczego ?

Wyciągnąłem dzisiaj pompę wody, pasek rozrządu i napinacz, jutro kupie wszystko nowe dajcie znać jakich marek się strzec a co będzie odpowiednie w względnie dobrych pieniądzach, a i jak najłatwiej złożyć potem to wszystko do kupy żeby zagrało chodzi mi o założenie napinacza są na to jakieś sztuczki? czy na siłę dodam że nie ściągałem koła pasowego walu a powinienem?
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 18:21   #28
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 2,5d lecz nie odpala dlaczego ?

Cytat:
Napisał marksko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak najłatwiej złożyć potem to wszystko do kupy żeby zagrało chodzi mi o założenie napinacza są na to jakieś sztuczki?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
Napisał marksko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodam że nie ściągałem koła pasowego walu a powinienem?
Nie, do wymiany paska nie trzeba.

Cytat:
Napisał marksko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jutro kupie wszystko nowe dajcie znać jakich marek się strzec a co będzie odpowiednie w względnie dobrych pieniądzach
Pasek rozrządu i napinacz kiedy sam wymieniałem to kupowałem oryginały Motorcrafta w ASO.
Ale tu masz np dobre zamienniki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozrząd robisz raz na 80.000 km, więc warto dać 150 - 200 zł więcej i mieć pewność, że ten przebieg zrobisz bez problemu...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-01-2014 o 18:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 19:49   #29
apus
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-09-2013
Model: transit 2.5 td
Silnik: 2.5 td
Rocznik: 1998
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 2,5d lecz nie odpala dlaczego ?

Witam.
Uszczelka pompy wody będzie najprawdopodobniej wykonana z preszpanu który pęcznieje pod wpływem wilgoci. Wystarczy dobrze wyczyścić blok ze starej uszczelki, następnie trzeba zwilżyć nową i przykręcić pompę - nie smaruj silikonem. Z napinaczem ja sobie radziłem w ten sposób, że najpierw łapałem śrubę tą na ramieniu gdzie jest regulacja ale tak, żeby można było po włożeniu łyżki przesunąć go w pozycję ściśniętą tak aby swobodnie można było założyć pasek. Jak założysz łyżkę za rolkę to znajdź jakiś punkt podparcia i bez problemu się da ścisnąć i dokręcić wtedy śrubę. Wkręć też od razu śrubę która przechodzi przez rolkę. Po założeniu paska poluzuj śruby napinacza tak, żeby rolka oparła się o pasek i następnie dokręć śruby napinacza. Ja jeszcze zawsze przeprowadzam regulację naciągu paska tzn. obracam wał o kąt. ok. 130 stopni, luzuję śruby napinacza, naciskam na pasek między kołami pompy i wałka rozrządu i dokręcam śruby napinacza. Sprawdzam na koniec ustawienie rozrządu.
Pozdrawiam
apus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 08:33   #30
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 2,5d lecz nie odpala dlaczego ?

Witam , wczoraj poskładałem staruszka do kupy odpaliłem i pojechałem na jazdę próbną. Silnik fajnie chodzi równo trochę kopcił ale nie wiem czy nie z mrozu bo było -12 tylko wydaje mi się że jest trochę słabszy od starego znaczy bardziej "mułowaty" Interesuje mnie jak dokładnie powinna być ustawiona przepustnica przy EGR bo jak przekręciłem kolektor to cięgno ustawiłem tak na oko więc czy jak wciskam gaz to cięgno ma ja otwierać na MAXA? A może po prostu pojeździć trochę czasu tak i zobaczymy czy zastany silnik sam nabierze mocy. Pytanie ostatnie ile takie 2,5d w transicie MAXI może spalić na 100?

Bump: Zapomiałem dodać czy może pokombinować od razu z http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109325
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.