Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2013, 16:42   #21
kpkeeam
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Łochowo
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 240
Domyślnie Odp: Samochody z korygowanymi licznikami. - Jak się bronić przed tym i przeciwdziała

Panowie nie ma co się kierować przebiegami przy kupnie auta. To jest elektronika, a tam dobry fachura może dużo namieszać. Złodziejstwa i oszustwa się nie wypleni i walka z nimi to walka z wiatrakami. Kupując auto również śmieszy mnie czytanie książek serwisowych, gdzie również można kupić orginalne z ostatnimi wpisami. Przecież można zorientować się po głębszym oglądnięciu auta czy przebieg jest w miarę realny. Po za tym licznik jest ostatnim punktem na jaki zwracam uwagę przy kupnie.

kpkeeam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 08:57   #22
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Samochody z korygowanymi licznikami. - Jak się bronić przed tym i przeciwdziała

Nie jestem fachowcem ale wtrące swoje zdanie....
Zadbany egzemplarz z Niemiec z nieduzym oryginalnym przebiegiem jest tak naprawde drozszy lub w podobnej cenie jak u nas w Polsce....
Dlatego ja bym wolal poszukac samochodu z Polski gdzie to moge sprawdzic cala historie oraz przebieg i wtedy jestem pewny.
Tym bardziej ze jest to autko kilku letnie, wiec na bieząco serwisowane.
Popatrzcie samochody z przed 2000 roku prawie wszystkie przebieg ponizej 200tys
samochody 2000 - 2005 prawie wszystkie przebieg ponizej 200 tys
i wreszcie samochody 3 - 6 letnie - prawie wszystkie przebieg dochodzacy pod 200 tys
Szkoda sie powtarzac ale cofanie licznikow to plaga w Polsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 19:50   #23
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,168
Domyślnie Odp: Tyle musiałem wydać aby jeżdzić mondeo mk4 kupionym w D za 38180 PLN.

Odbiegając od tematu,mam pytanie.Jak dokumentujecie przebiegi Waszych aut ?
Wiem że w serwisie dają pieczątki / są tacy co robią cofki pomiędzy wizytami w serwisie /,ale bardziej to pytanie do osób które we własnym zakresie robią typowe sprawy eksploatacyjne - olej,filtry,hamulce,drobnica w zawieszeniu.
Ja zbieram rachunki za części i może to dziecinne ale nagrywam filmiki jak licznik przekracza kolejne 5000 km.Mam drugie auto do jazdy wokół komina,a Mondeusz robi aktualnie do 100 km/miesiąc.Kto,oprócz znajomych mi później uwierzy że nie był kręcony.

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 21-03-2013 o 20:06
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 20:18   #24
michalmichalpp
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Tyle musiałem wydać aby jeżdzić mondeo mk4 kupionym w D za 38180 PLN.

Ja mam wbijane tylko po wizytach w aso, a autem przez 5 lat zrobiłem tylko 60 tys (Focus mk2). W dzisiejszych czasach część społeczeństwa powie ze nie wierzy zdjęciom bo mamy erę photoshopa. Ale pomysł dobry zawsze jakiś argument jest. A jak robisz takie "ogromne" przebiegi to i licznik mało ci podskakuje do góry ;D
michalmichalpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 20:19   #25
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Tyle musiałem wydać aby jeżdzić mondeo mk4 kupionym w D za 38180 PLN.

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odbiegając od tematu,mam pytanie.Jak dokumentujecie przebiegi Waszych aut ?
Wiem że w serwisie dają pieczątki / są tacy co robią cofki pomiędzy wizytami w serwisie /,ale bardziej to pytanie do osób które we własnym zakresie robią typowe sprawy eksploatacyjne - olej,filtry,hamulce,drobnica w zawieszeniu.
Ja zbieram rachunki za części i może to dziecinne ale nagrywam filmiki jak licznik przekracza kolejne 5000 km.Mam drugie auto do jazdy wokół komina,a Mondeusz robi aktualnie do 100 km/miesiąc.Kto,oprócz znajomych mi później uwierzy że nie był kręcony.
Ja robie przegląd perforacji w serwisie(skromne 46zl.)i dają pieczątke z adnotacją przebiegu a przy okazji przedłużam gwarancję na powłoke lakierniczą.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 20:20   #26
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 413
Domyślnie Odp: Tyle musiałem wydać aby jeżdzić mondeo mk4 kupionym w D za 38180 PLN.

Rachunki i dodatkowo profil na motostat. Przy tym drugim można wyciągnąć jeszcze kilka innych informacji, np. koszt przejechania kilometra 52 grosze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i jest jeszcze temat: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi

Ostatnio edytowane przez bobanr ; 21-03-2013 o 20:22
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 20:25   #27
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,168
Domyślnie Odp: Tyle musiałem wydać aby jeżdzić mondeo mk4 kupionym w D za 38180 PLN.

Cytat:
Napisał michalmichalpp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam wbijane tylko po wizytach w aso, a autem przez 5 lat zrobiłem tylko 60 tys (Focus mk2). W dzisiejszych czasach część społeczeństwa powie ze nie wierzy zdjęciom bo mamy erę photoshopa. Ale pomysł dobry zawsze jakiś argument jest. A jak robisz takie "ogromne" przebiegi to i licznik mało ci podskakuje do góry ;D
Od 8 miesięcy jest druga pociecha i co mamy już jechać dalej łapie infekcję i jesteśmy uziemieni.Waściwie to kupiłem diesla bo lubie te silniki.Jeszcze VW golfem IV robiłem rocznie do 20 tyś.

Profil w motostat mam,w temacie o przebiegach też pisałem.
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 20:32   #28
michalmichalpp
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Tyle musiałem wydać aby jeżdzić mondeo mk4 kupionym w D za 38180 PLN.

Hehe, ja musiałem pożegnać się z moim autkiem które lubiłem. Honda Civic 1998r, silnik mały ale żwawy 1.4 w benzynie, auto salonowe. W 2009 roku auto pożyczył brat i ktoś wjechał tak mocno w dupę że autko poszło do kasacji. Oczywiście tam całe szczęście że dla brata się nic nie stało. Ale auto miało na liczniku 110 tys, I był to samochód w którym nic się nie popsuło! Tylko elementy konieczne do wymiany były wymieniane. Paradoksalnie przez 11 lat, 110 tys to nie jest też dużo i kto by uwierzył jak by chciał kupić w przebieg.
michalmichalpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 20:42   #29
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,168
Smile Odp: Tyle musiałem wydać aby jeżdzić mondeo mk4 kupionym w D za 38180 PLN.

No ja jeździłem co miesiąc w rodzime strony /podlasie / to przebieg był ,tak do 1500/miesiąc,ale teraz to jak pisałem.
Dobra starczy odbiegania od tematu,bo moderator da żółtą kartkę.
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 07:10   #30
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Samochody z korygowanymi licznikami. - Jak się bronić przed tym i przeciwdziała

Zupełnie jakby w Polsce był limit 200tyś km, a powyżej specjalny podatek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cierpią na tym Ci, którzy mają realne niskie przebiegi, bo nikt nie wierzy w to i nie chce kupić droższego auta, bo przecież pewnie cofnięty przebieg...
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.